Пътуващите с хуни - американска пътна тема.

  • 34 779
  • 511
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 399
Колко рових докато изровя тази тема... Направо беше потънала. Wink  Въпросът ми може би леко излиза от идеята на темата, но не виждам по-подходящо място да си пусна питането.
Можете ли да ми кажете дали има някакви специални изисквания към БГ паспорти за влизане в САЩ (изклюЧвам налиЧието на виза разбира се), например дали трябва да е за машинно Четене, с биометриЧни данни и т.н. МОят паспорт е издаден 2008 година, дали отговаря на изискванията на американските власти?
Междувременно ще се разровя тук-там за изискванията, но проблемът ми основно е в това Че нямам представа как да разбера доколко паспортът ми ги покрива. Затова ще съм ви много благодарна ако  споделите от опит дали е възможно да се пътува с 3-4 годишни паспорти или се допускат само  по-нови.

# 481
  • Мнения: 13
Вяра стига паспорта да ти е валиден няма значение дали е от новите или старите, спокойно Peace

# 482
  • Мнения: 4 399
Мимето, страшно много ти благодаря за мигновения отговор!   bouquet  bouquet  bouquet
Камък ми падна от сърцето.

И да ви помоля за едно последно утоЧнение: визите В1/В2 автоматиЧно ли са с право на повеЧе от едно влизане? В моята има и едно М, то нали е за мултипъл? Много търсих, но тоЧно тази информация колко пъти се влиза с тия визи, не можах да намеря от нито един официален изтоЧник.

Последна редакция: вт, 12 юли 2011, 02:30 от Vjara

# 483
  • Мнения: 2 674
 Да, мултипъл-многократно влизане. Peace

# 484
  • Мнения: 2 381
Vjara, сега ако кажеш пак, че нашия град не ви влиза в маршрутааааа  Sunglasses

# 485
  • Мнения: 4 399
Цонна, много ти благодаря за отговора!  bouquet

Ники, маршрута го правим в момента, но ни е много малко времето и до вашия град май няма да успеем да стигнем, колкото и да ми е тъжно.  Sad Другия път обаЧе задължително!

# 486
  • Мнения: 2 185
Летим утре с Бритиш и имам няколко въпроса. Изчетох пак цялата тема, но още повече се обърках  Crazy
1. Ще носим голям кар сийт и количка, която не е чадър, но се сгъва през средата до размер на чанта. Столът смятаме да го чекираме с багажа, но количката ми е абсолютно необходима до самолета и после направо от самолета, дано да нямаме проблем с това  Praynig . За карсийта съм взела чанта да ен ми го съсипят, но за количката не съобразих да взема, а вече няма време, в какво бих могла да я опаковам, идеи  newsm78 ?
2. С таткото сме с различни фамилии, трябва ли да носим акт за раждане, та да доказваме, че детето е общо, да не вземе някой да се заяде, че таткото изкарва сам детето  newsm78
3. Като пристигнем в Бг трябва ли да регистрирам детето в полицията и до колко време ( 36 часа?) . Той е само с американски паспорт и не планираме за момента да го правим Бг гражданин.

Имаше и още нещо, но ми изскочи от главата, сигурно ще допълвам. Благодаря предварително  Peace

# 487
  • Мнения: 2 988
Клерет, американски граждани имат право на престой до 90 дни без да се регистрират никъде.
За другите неща не знам. Аз бих носила копие от акта за раждане за всеки случай, но аз обичам да се презастраховам.

# 488
  • САЩ
  • Мнения: 170
Клер мога да ти отговоря само на втория въпрос. Ние с мъжа ми също сме с различни фамилии и до сега никога не сме имали проблеми. Не сме носили акт за раждане и не са го искали. Ако пък те притеснява нищо не ти коства да мушнеш акта с др. документи да ти е мирна главата. Лек път и не се шашкай толкова!

# 489
  • Мнения: 2 381
Клер:
1. Количката я даваш на влизане в самолетите. На излизане те чака пред вратата. Не сме имали проблеми с цапане или чупене.
2. Както при вас с фамилия. Акт за раждане ни послужи на излизане от България. Питаха ни как можем да докажем, че детето е наше. Нагоре писаха, че нямат право, аз нямам желание да ровя в закона и да споря, искам макс бързо да се изтегля от опашката.
3. Не.

# 490
  • Мнения: 2 185
Клерет, американски граждани имат право на престой до 90 дни без да се регистрират никъде.


Имат право на безвизов режим, но си трябва регистрация май  newsm78 .
Ще нося акт за раждане, значи, че и до Гърция ще излизаме, да не вземе да се заяде някой гений на границата  Tired .

Мерси   bouquet

# 491
  • Мнения: 2 988
Клерет, мъжът ми е с американски паспорт. Пътували сме до България 2005-та, 2006-та, 2007-ма, 2009та - никога не се е регистрирал никъде, никога не са му искали регистрация по никакъв повод. За последен път съм регистрирала гост от чужбина 2000-та година лятото, тогава се попълваха още адресни карти за тях и се ходеше в общината за печат. Всъщност, на летището като пристигаш, мисля, все още се попълват малките бели картички с причина за посещението и адрес на пребиваване. Това ли имаш предвид под регистрация?

Забравих, че ние също сме с различни фамилии, че и с различни паспорти също. Никой не ни е питал дали е наше детето и не се е налагало нищо да доказваме.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 09:43 от ianajar

# 492
  • Мнения: 1 593
много ми се иска и аз да чаймна ин с валюъбъл съвети, но гледам всичко е казано вече  Mr. Green

количката не опаковам, но тя и затова прилича на едно голямо нищо от разнасяне по саомлетите.

# 493
  • WA, USA
  • Мнения: 512
А на мен пък ми искаха акта за раждане на Иво като се прибирахме веднъж в БГ, всъщност на излизане ми го искаха, защото сме с различни фамилии. Естествено нямах, но изрових църковното му кръщелно от чантата, защото тъкмо го бяхме кръстили предния ден. Ония направиха физиономия и ми се скараха за другия път да нося.  Rolling Eyes

# 494
  • USA
  • Мнения: 559
И на нас са ни искали акта за раждане на излизане. Не го носихме, но ни пуснаха. Вече гледам все да имам копие с мен като минавам граници.
Попитах веднъж дали трябва да регистрирам Кристиан, казаха ми, че не трябва. Той е БГ гражданин (има ЕГН), но тогава нямаше паспорт.

Общи условия

Активация на акаунт