Кошница за кола-от кога

  • 4 324
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 170
Пробвайте по посока на движението да е, ние нашата така я слагаме. На предната седалка не е добра идея, въпреки, че тук често виждам така да ги возят.

Зависи от кошницата, обаче. Нашата, например, не би могла да се монтира така, защото "куките", през които минава колана отстрани са само в едната посока... страшно обяснявам  Crazy . За безопасността също не  е добре по посока на движението (при рязко спиране, което е най- вероятно и често случващо се няма да е много добре малкото да си отмята главицата Rolling Eyes ).

nikito1047 , каква ти е кошницата? Дай ще го поумуваме. Защото и нашата беше под наклон заради седалката, но се застопоряваше някак за облегалката и беше екстра.

# 76
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
В началото бяхме с порт-бебе, което купихме заедно с количката, но не знаех, че кошниците за кола са задължителни. На практика порт-бебето се оказа излишна покупка  Rolling Eyes. Но като видях каква голяма извивка има тази кошница веднага сложихме възглавничка. Верно е, че са направени за новородени, но според мен май са сбъркали кройката.  Naughty

# 77
  • Мнения: 558
Уточнявам: бебето да е стегнато с коланчетата на кошничката, не говоря за коланите на колата, и то дотолкова стегнато, че да не може лесно да си мушнеш показалеца и средния пръст между гърдичките му и коланчето.

Относно прикрепянето на самата кошница или столче към колата, в САЩ модерната система се казва LATCH, и колите произведени след 2001г я имат- представлява 3 метлани "окачалки", за които се прикрепят изключително стегнато 3те ремъка от столчето, които завършват с метални куки- в ляво, в дясно и отзад (обикновено е в багажника третата "окачалка")... АКо човек незнае какво да направи тука, може да иде до някоя пожарна и там ти го монтират без пари, или по скоро ти казват какво да направиш и проверяват добре ли си се справил Wink... Ама, хайде да не ви обърквам спирам дотук.

За съжаление с изофикс системата не съм запозната, но сигурно е нещо подобно...

Има си начини за прикрепяне на столчето и с коланите на колата (ако е по стар модел), които ако се спазват инструкциите и се затяга хубаво- пак са по сигурни, от необезопасеното возене...

Не ща да звуча като ментор, но въпроса с правилната употреба на кошничките и столчетата наистина е много сериозен... поне за мен.

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Още от родилния дом, зад шофьорското място и обърната обратно по посоката на движение. Peace

# 79
  • Мнения: 872
Аз пък съм я слагала дъщеря ми след 40- 50 -тия ден ,не си спомням точно от кога, беше преди близо 5 години все пак.
На около 20-тия ден, когато я заведох на ортопед, ми каза, че е по-добре да изчакам. Гръбчето трябвало да е на равно. При него я занесох със въпросната кошница. В началото я возехме със зимния кош на количката . Една приятелка ми беше дала порт бебе, наистина мисля ,че е излишна покупка...

# 80
  • София
  • Мнения: 125
A имате ли идея какво може да се направи ако коланите на колата не са достатъчно дълги, за да се закрепи столчето?

# 81
  • София
  • Мнения: 672
A имате ли идея какво може да се направи ако коланите на колата не са достатъчно дълги, за да се закрепи столчето?

И аз това се чудя  newsm78 За сега го закрепвам между предните седални и облегалката на задната, така че няма мърдане, но моята кола е и мъничка... При по-голяма кола това би било невъзможно . . .

# 82
  • София
  • Мнения: 44 115
Мдааа,доста краш-тестове съм изгледала,там обаче винаги ги тестват кошниците с изофикс.Тези,които нямат не ги и признават за качествени.
Вярно е,че всичко зависи от посоката и силата на удара,то затова не се и кара с бясна скорост,като се вози бебе.
За слагането на колани при прекатурване на колата и аз по-рано написах,че това е най-опасното и затова се слагат задължително,та да подсигурят бебето  Peace


аз съм гледала тестовете на по-извесните марки без изофикс.....за това писах...а тове, че ти караш бавно не е гаранция, че и другите го правят и до някъде може да олекоти сблъсъка, но ако другия е карал с 200 ....


[sfkbfk]
- знам я LATCH , но в европа я няма...само изофикс....и не на всички коли...води се като екстра....под облегалката са едни метални в които се щракват др метални части стърчащи от столчетата...а столчетата с изофикс са 2 пъти по скъпи и не всеки би могъл и да си ги позволи...
http://www.matiasmasso.es/roemer/isofix/Isofix_Britax.JPG това е изофикса всъщност

A имате ли идея какво може да се направи ако коланите на колата не са достатъчно дълги, за да се закрепи столчето?

смени коланите....

# 83
  • София
  • Мнения: 44 115
A имате ли идея какво може да се направи ако коланите на колата не са достатъчно дълги, за да се закрепи столчето?

И аз това се чудя  newsm78 За сега го закрепвам между предните седални и облегалката на задната, така че няма мърдане, но моята кола е и мъничка... При по-голяма кола това би било невъзможно . . .
и при по-голяма става мърда се предната седалка на зад...ние така го блокирахме, ноестествено че вързано и с колан, това по-точно за доукрепване, само на такова закрепяне на столчето не може да се разчита....

# 84
  • София
  • Мнения: 1 175
Вярно,че тестват и такива без изофикс,Angel_Dust,май не съм се изразила правилно  Thinking,но накрая в списъка със добрите няма столче без изофикс(специално тестовете от 2007 год).А наистина е скъпо,почти колкото самото столче  ooooh!
Ето товае интересно да се прочете,дава отговор на доста въпроси  Peace

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 15:42 от em4eto

# 85
  • София
  • Мнения: 44 115
Има, има и без изофикс... в adac поне има...
да не говорим, че например и нашата кола няма изофикс...

# 86
  • Мнения: 1 170
A имате ли идея какво може да се направи ако коланите на колата не са достатъчно дълги, за да се закрепи столчето?

Точно това си помислих, че може да е проблема, който има една от майките, писали по- напред (с наклона на столчето). Защото колана минавайки през гърба на столчето и бивайки къс, го повдига. Май наистина единствения вариант е смяна на самия колан. Защото няма безопасен начин да се "овърже" кошницата, без да минава през всичките показани дупки (опитвала съм Tired ). Все се клати свободно я наляво, я назад....

# 87
  • Мнения: 558
koalkata, ако са къси коланите на колата... ами немога да си представя такъв случай... сигурна ли си, че спазваш точно инструкциите, откъде да се провират коланите? Със старата кола нямахме LATCH, но си я закрепвах кошничката (по точно основата и, която си стои в колата) според картинките от книжката с инструкциите много добре... Ама знам ли какви кошнички има по света...

Изобщо голямо удобство беше тая кошница, защото дребния продължаваше да си спи вътре, докато аз го щраквах за количката и ходех на пазар примерно.

Я дайте линк с кошнички за кола в БГ, да видя защо някои хора се притесняват за позата на бебето? Моля? И да видя каква им е конструкцията изобщо... Иначе и моята основа ако не беше правилно хоризонтирана Дребния изглеждаше седнал в кошницата... Зависи си и от модела на колата и коланите дали кошничката (столчето) ще фитне добре вътре, затова ако има възможност да се пробва предварително преди да се закупи е най- добре!

# 88
  • Мнения: 745
На 20 дни  беше малкия ,когато пропътувахме около 200 км с кошницата.в началото и той се губеше вътре.Слагала съм одеало винаги отдолу.

# 89
  • Мнения: 1 103
От родилния дом като ни изписваха се прибрахме с кошницата спа си през цялото време  Sleeping

Общи условия

Активация на акаунт