Кошница за кола-от кога

  • 4 327
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 558
В Щатите няма да те изпишат от болницата, ако си без кошничка за кола... Дори, доколко добре е стегнато детето с каишките проверяват медицинските сестри.
Естествено, че и изобщо с кола, без да е обезопасено бебето не може и да си помислиш да излезеш.

Аз не съм се тормозила толкова от въпроса удобно ли му е там на Малчо, защото сигурността е номер едно за мен. А и на него очевидно му беше удобно, и дори сме се приспивали в кошничката, като сме били на гости примерно... Говоря за кошничка за кола, която може да се прикачва към бебешка количка и е за бебета до 22 паунда.

Само като любопитен факт, ще споделя, че тук до едногодишна възраст и до 22 паунда децата задължително пътуват с лице ОБРАТНО на посоката на движение, независимо в кошничка или в столче, пак с цел безопасност... а препоръката е дори до 2 годишни да се возят така, ако може.

Та накратко- с кошница за кола в САЩ се пътува от ден 1 Wink.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Ползвахме я още от 5-6-я ден. Понеже и мен извивката ми притесняваше,  в началото слагах малка възглавничка.
И аз така.

# 62
  • Мнения: 8 917
От пъврото качване на Гери в колата и винаги досега, а и занапред.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
От изписването. Проектирани са специално за малки бебета, няма от какво да се притесняваш.
Peace

# 64
  • Мнения: 11 004
От първото й возене в кола, след изписването. Тогава беше на 6 дена. Дизайнът на тези кошници е специално за малки бебета и извивката им е нормално дълбока, съобразена с неукрепналото бебешко гръбче. На дъщеря ми й беше много удобна и като мъничка предпочиташе да лежи в кошница или шезлонг, а не напълно легнала.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 175
Ох,това ми е болната тема  Tired Ние ползваме кошница от 0 до 13 кг,монтира се както някой каза обратно на движението,не се подлага допълнително нищо под гръб,глава и т.н.
Когато бебчо беше на 45 дни катастрофирахме жестоко и кошницата спаси живота му.От силата на удара на мен ми се откъсна ръката(извинявайте,но беше точно така),а той дори не се и събуди и си спеше...Естествено в Пирогов мина на всички прегледи.
Не ми се мисли ако го държах в ръце... ooooh!
Така че винаги в кошницата. Peace

# 66
  • Мнения: 4 447
....Дори, доколко добре е стегнато детето с каишките .....

Та накратко- с кошница за кола в САЩ се пътува от ден 1 Wink.

Стегнато????  Shocked

# 67
  • Мнения: 4 621
От самото начало Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 44 115
....Дори, доколко добре е стегнато детето с каишките .....

Та накратко- с кошница за кола в САЩ се пътува от ден 1 Wink.

Стегнато????  Shocked

Сигурно има предвид коланите да не са хлабави, трябва наистина да са хубаво "стегнати" ест без да го задушават към тялото на детето....
Щото много хора си слагат децата изобщо без да ги връзват в столчетата или с толкова отпуснати колани, че нещата се обезмислят....имам предвид , че при рязко спиране или катастрофа, ако колана не е добре пристегнат, може да се изхлузи нанякъде и бебето да бъде наранено или да изхвъркне от столчето....

# 69
  • София
  • Мнения: 1 175
Коланите са важни и задължителни когато детето вече се слага по посоката на движение.Тогава при спиране предотвратяват да изхвръкне напред.
Когато се случи инцидентът за пръв път не сложихме коланите(тия в кошницата)и бебчо не се беше помръднал.По принцип не е правилно,но в позиция обратна на движението при рязко спиране няма на къде да изхвръкне.Слагат се основно да предпазят при евентуално(недай си Боже Praynig)преобръщане на колата.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 115
Коланите са важни и задължителни когато детето вече се слага по посоката на движение.Тогава при спиране предотвратяват да изхвръкне напред.
Когато се случи инцидентът за пръв път не сложихме коланите(тия в кошницата)и бебчо не се беше помръднал.По принцип не е правилно,но в позиция обратна на движението при рязко спиране няма на къде да изхвръкне.Слагат се основно да предпазят при евентуално(недай си Боже Praynig)преобръщане на колата.

не е така... ако погледнеш някой краш тест ще разбереш....зависи от посоката и силата на удъра и от скоростта...ако си виждала как подскачат тези кошници във всички страни понякога и как фърчат през прозореца...ест ако е на изофикс е в пъти по-сигурно...но пък не вс имат.....да не говорим че има катастрофи когато колата се прекатурва през капак...нали се сещаш без колани какво се случа....
Та по-добре да си го обезопасила, пък после дано не се случва на никой ест Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
От първото му качване в кола. Бая е попътувал в тази, първата, кошница. Нарочно е с тази поза, която те притеснява. За по-голяма безопасност. Ъгълът, който осигурява на гърба кошничката, не натоварва гръбнака на бебето, като в същото време предпазва главата - вратлето - от камшичен удар при евентуална катастрофа или дори по-силно тръскане, което би могло да е фатално.

НИКОГА НЕ ВОЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ НЕОБЕЗОПАСЕНИ!!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 1 175
Мдааа,доста краш-тестове съм изгледала,там обаче винаги ги тестват кошниците с изофикс.Тези,които нямат не ги и признават за качествени.
Вярно е,че всичко зависи от посоката и силата на удара,то затова не се и кара с бясна скорост,като се вози бебе.
За слагането на колани при прекатурване на колата и аз по-рано написах,че това е най-опасното и затова се слагат задължително,та да подсигурят бебето  Peace

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 12:26 от em4eto

# 73
  • Мнения: X
Да попитам и аз: ние си взехме кощница за бебета от 0 до 9 кг. Слага се в посока обратно на движението.  Има нещо много странно в начина, по който седи на задната седлка на колата. Може да се каже, че е изправена, не е легнала хоризонтално, а е почти вертикално застанала кошницата. Можеби е така, защото задната седалка е доста наклонена..като прибавим и извивката и съвсем се чудя как ще я ползваме. Има ли и при други така да седи почти изправена кошницата на бебо? или само с нашта кола не става добре? и може ли да я монтираме на предната седалка до шофьора?

# 74
  • Мнения: 27 524
Пробвайте по посока на движението да е, ние нашата така я слагаме. На предната седалка не е добра идея, въпреки, че тук често виждам така да ги возят.

Общи условия

Активация на акаунт