И през лятото на ясла

  • 6 682
  • 203
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 534
Я сега , МАМА В , сподели колко струва тази коластра , след като провериш и как се приема .
Ние досега на вит.С го караме , ама нещо скъпичко ми излиза , с тия ампулки по лев и нещо .При наго е серия от десет дни , после толкова почивка.

# 136
  • Мнения: 6 315
Цитат на: aylin
Да, така е, дистрибуторските цени са доста по ниски - 30%. Има и различни промоции от където може да ти излезе почти, ако не и изцяло без пари. Струва си да се замисли човек! Аз на всички които искат им препоръчвам да станат дистрибутори за да не се набутват  Rolling Eyes  Ако искаш, мога да ти обясня как става пък ти си прецени.
По принцип коластрата се взима по 2 капсули дневно, но варира в зависимост от нуждите и възрастта. Една разфасовка е 120 капсули и струва 82.86 лв. (продажна цена)

това е от "Красива мама" за Колактив.

# 137
  • Мнения: 673
Снощи моето шушонче ми изкара ангелите , вдигна 39 Т  #Crazy . Сутринта - нищо .  Thinking
К`во стана  newsm78
Дано вече не вдига такава Т , че ме стресна доста , за първи път ни беше  Praynig
Абсолютно в същата ситуация сме. Само дето Т-та стана 39.7  Sick Не ме питай как се чувствах. Досега 3 нощи все по 39 и на сутринта: нищо. И аз от неделя чакам да спадне температурата, но всеки следобяд вдигаме Sad Дори няма хрема, а само червено гърло. И днес вече взех Оспамокса, стига се е мъчило детето. Другата седмица дано сме здрави, че в яслата са се затъжили за моя разбойник.
Бързо оздравяване на всички!

# 138
  • Мнения: 2 534
След високата ни Т , вече втори ден сме добре .
Сега се връщаме от лекар , положението е - червено гърло , леко сополки , в общи линии нещата вървят към оправяне . В петък пак на лекар  и почти сигурно в понеделник на ясла .

Оооооо , и нещо странно newsm78 , в продължение на шест дни лекуваме конюктивита , както знаят повечето от вас , та , на седмия ден решавам да не капя пустите капки вече на детето , че голям рев е с тях , пък и другите капки и сиропи и стигат ... и днес на осмия ден се събуждаме с ... конюктивит #Crazy ... айде пак наново ...

# 139
  • Мнения: 811
Мам-Ам как така ще си води детето със сиропите?! Shocked В нашата ясла лелките отказват да дават сиропи и лекарства, децата трябва да са здрави и това е! И таткото какво направи? Сигурно нищо де ама...! Close
Как позна? А сестрата гузна, гузна после се оправда - то детето е понастинало само ...  newsm78

Така щяло да е около 6 месеца докато си изградяли имунитет. Препоръча ми за подсилване да и давам Колоастра Аква Сорс.
А моята Джи Пи категорично ми забрани да му давам каквото и да е. Каза - в началото ще боледува, ако за три месеца се разболее тежко /смятай антибиотик/ 3 пъти - тогава ще му мислим.
Та дзверо е само на фреш и витаминки /ако подсмърча/.
 Praynig моля се бързо да си изгради имунитет, че като знам щерката как боледуваше в началото .......

# 140
  • Мнения: 811
Оооооо , и нещо странно newsm78 , в продължение на шест дни лекуваме конюктивита , както знаят повечето от вас , та , на седмия ден решавам да не капя пустите капки вече на детето , че голям рев е с тях , пък и другите капки и сиропи и стигат ... и днес на осмия ден се събуждаме с ... конюктивит #Crazy ... айде пак наново ...
Уууу, много са упорити  #2gunfire Щерката два пъти е имала, но продължих с капки и строга хигиена на ръцете /нейни, мой, на мъжа ми/ цяла седмица след изчезването.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Мам ам, всеки лекар си има стил. Ние всеки ден ядем плодче или пием сок, ама на. Давах и преди разни сиропчета. Последното беше Киди. Уж да се подсилим-ама не. Явно всяко дете е различно. И аз искренно се надявам да не боледуваме много често, че то си е голяма мъка и за Сиси и за нас. Аз все още не съм купила Коластрата и даже се чудя дали да я взема.

# 142
  • Мнения: 6 315
83 лева струва коластрата за 120 капсули  Shocked, като обикновено се пият по 2 на ден. Аз предпочитам да давам витамин Ц!

Женя, стискам палци бързо да мине този гаден конюнктивит. Много е заразен и много трудно минава по принцип!

# 143
  • Мнения: 811
Мама В,
не казвам да не даваш имуностимуланти. Като боледува дечко ще даваш. И дъщеря ми преди много боледуваше - какво ли не съм й давала. Колко виновна се чувствах - мислех, че явно не я гледам добре  Cry
Просто обръщам внимание на другите майчета, че трябва консултация с педиатъра, за да се избере най- подходящия продукт за детето.
Поради негативния си опит още преди да го пусна на ясла питах как да го подготвя, но тя беше категорична "Той е здрав и ще се справи". Радвам се, че засега е права  Praynig

За Коластрата нищо не мога да кажа, но във форума има много доволни майки.
При щерката доста помогна закаляването - лятото я карах да ходи боса поне по 2 часа на ден /без чорапи и сандали/

# 144
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет мами на ясленски юначета  Hug!
Ето ни и нас. Днес синковеца беше на ясла. Добре му е било. Но нашата ДГ ще работи само още 1 седмица и после чак септември. Жалко  Sad. Ще му мисля, дали да го дам на дежурна ДГ.
За имуноподсилка давам Осцилококцинум + Витамини Мултисаностол. ДжиПи-то ми ме подкрепи Wink

Инак Женя, защо така сте го закъсали с тоз конюнктивит? Обикновено той минава за 3-4 дни(дъщеря ми го кара 2-3 дни, а синковеца 4-5).
Какви капки капеш и паста сутрин и вечер слагаш ли?

Поздрави  Simple Smile

# 145
  • Мнения: 811
Ура, ура, урааааааааааа  newsm44
Вчера ми казаха, че яслата ще работи без почивка през лятото
Е, няма да са 4 групи, а две, но са включили Малчо в списъка.
Аз тъкмо се  newsm78 какво ще го правя два месеца........ и сега празнувам!!!!
 newsm18  newsm18

# 146
  • Мнения: 2 534
Честито , Мам-ам ! Новината е страхотна , радвам се , че са ви включили в дежурната група .

Ние , по моето скромно мнение , още не сме добре , ще видим какво ще каже лекарката следобед . Кашлицата я има , дано да е онази отхрачващата , сутринта пак бяхме с гурели в очите , струвами се , че е резистентна вече към капките Тобрекс . След посещението при педиатърката ще пиша , да се оплача още , че вече съм в стрес . Вчера сутринта , че и тази , след канския й рев при слагането на капките в очите , като ревнах и аз , та час и половина ... доста съм насъбрала .

# 147
  • Мнения: 811
Женя, не помня какви капки съм ползвала, но освен капките няколко пъти на ден почиствах очичките с физиологичен разтвор. Пробвала ли си и с това?

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Скъпичка е тази колоастра. 83 лв е доста. Ама май пуснах една търсачка във форума и там майки пишат, че са доволни, макар да не прави чудеса намаляваля честотата на боледуване. Май ще трябва да ги прежаля защото пак сме със сополи и кашлица от вчера следобед. Утре сме на лекар. Jenia и ние ползвахме Тобрекс последния път за очите излизаше и ено такова като гойни гурли от очите, било от сополите. Оказа се, че ние сме алергични кам антибиотик Далацин следователно и към тези капки. За това ги спряхме. После очите сами се изчистиха. По добре се посъветвай с лекар да ти предпише други ако е нужно. За физиологичния разтвор знам, че прочиства и очи и нос. Когато се роди Сиси докато и се изчистят гурличките слагах физиологичен разтвор.

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 17:23 от mama V

# 149
  • Мнения: 811
Мама В,
За тези пари са хапчетата за 2 месеца - така ли да разбирам?

Общи условия

Активация на акаунт