Възпалени уши-отит

  • 29 662
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Възможно е от Аугментина да се разстрои. Чела съм доста мами във форума, които се оплакват от това, при Дияна също така става. Просто казвам, може и да не се разстрои детето, но да не се шашнеш.
Нямам представа дали АБто ще повлияе на кашлицата. Консултирай се с личната лекарка.
Личната е в чужбина и тел.й е изключен. А, и се опасявам,че ще се подразни,че не провеждаме лечение според нейните предписания, а според тези на УНГ специалиста.

От темата за третата сливица прочетох,че много от децата започват да кашлят при отит,така че се надявам,че го лекувам правилно Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
Не би трябвало да се дразни. Предполагам, че личната не е УНГ специалист. Ролята й е да лекува и дава напътствия, и съответно да дава направления за специалисти когато се налага.

Аз съм инж., машиностроителен. Не бих се наела да проектирам мост или блок, щот ша утепа всичко живо дет ша мине по него. И няма да се сърдя ако някой друг го проектира и построи Simple Smile

Дияна не ми е кашляла при отит. Ако има секрети, които се стичат в гърлото - кашля.
Ако искаш направи още една консултация с УНГ-то, или с друг.

# 17
  • Мнения: 1 984
Благгодаря на всички за отговорите!
tonev, не е необходимо да си груб,моля Naughty

Пояснявам,че синът ми се оплаква от болки веднъж-два пъти на ден( а не пищи),което ме навеждаше на мисълта,че възпалението не е толкова сериозно(а и УНГ лекарката вчера каза,че на този етап не е необходимо антибиотично лечение,а само в случай на т над 38 град.).
Слухът не му е тествала newsm78
Само,че днес сме вече на друг етап (имаше т 38.7 през нощта)  Confused и започнах антибиотика-Аугментин.

Лошото е,че от днес има и отхрачваща кашлица Sad

Предполагам,че е резултат от вируса и дали ще се повлияе от Аугментин-а?

Естествено,че във вторник ще го заведа при УНГ за преглед!

Благодаря още веднъж и спокойни и здрави празници ви пожелавам!
не съм груб. много голям процент от менингитите са усложнения от отити. не е вирус. бактериална инфекция е. по начина по които протича - стрептококова най - вероятно. ползата от капки в ушите е около 5%... по важни са тези в носа.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ок.Благодаря за инфото.
катоидем във вторник при УНГ какво да искам да преглежда и да прави?
Да пуснем изселдвания за стрептококи ли?

# 19
  • Мнения: 1 984
Ок.Благодаря за инфото.
катоидем във вторник при УНГ какво да искам да преглежда и да прави?
Да пуснем изселдвания за стрептококи ли?
ако може да пуснете стреп- тест - да. иначе посявка винаги ще е от полза. ако чакате до вторник, след това още 2 дни... скоро ще се появи нова тема за макарички в ушите... възпаленията на уши при деца са толкова чести, че задължителна част от всеки преглед при дете е прегледа с отоскоп на ушите. изискваите го!

# 20
  • Мнения: 1
Znam 4e po tazi tema ne e pisano otdavna,no iskam da spodelia i moia opit.Pravia tova za6toto iskam da dam nadegda i na drugi mami.
 Moeto dete e na 4godini 4esto boleduva ot u6i4ki,no tozi pat go lekuvaha s fizioterapia UV4e la4i,kapki mahitrol v u6ite,izoprenozin i kapki za nos.Le4enieto be6e uspe6no-izlekuvahme negnoino vazpalenie na srednoto uho.Prez perioda na le4enieto hraneh deteto glavno s presni plodovi sokove ,supa ot kopriva ,4ai, med,kiselo miako.

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте, аз днес се регистрирах след като четох форума. Моят син от вчера е с 37.2 температура и болки в ушите. Днес ходихме на лекар и личния даде Аугментин,а ушния Клацид. И аз се чудя какво да правя няма висока темп. спи малко повече ,но иначе има апетит. Мисля да карам на Берлицитин и Суметролим поне 2дни  и ако не му минава да почна антибиотик. Мога ли да давам  Суметролима на 6ч. знае ли някой?

# 22
  • Мнения: 1 567

Аугментин. 10 дни. За отит. И антипиретик, в случай на Т. (но над 38)
Никакви капки за уши....

Общи условия

Активация на акаунт