трябва ли да будя детето в 24.00ч.

  • 2 233
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 674
аз не бих го събуждала

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 355
Никога не съм будила детето за хранене.

# 32
  • Мнения: 2 374
Аз не бих будила детето,щом спи значи няма нужда от ядене Wink

# 33
  • Мнения: 27 524
Не трябва да го будиш когато и да било. Щом спи, значи не е гладен. Будят се само недоносени и проблемни дечица, иначе не.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 825
Щом си спи детенце, значи не е гладно. Предполагам, ако не го събудиш да яде в 12, той сам ще се събуди да яде в 6 сутринта  Wink
Дъщеря ми никога не съм я будила за каквото и да било - къпане, хранене, разходка ...

# 35
  • Мнения: 434
Не го буди.. като спреш да го будиш в 24:00 мисля, че само ще започне да се буди по-рано и ще минете на 5 хранения като си лягате по-рано.  Ние се будим в 9-10ч и си лягаме в 21-22ч. и пак ядем по 5 пъти. Просто интервалите между храненията са по-малки.. но когато се успи и стане в 11-12ч не я будя да яде в 23-24ч, а я оставям един ден на 4 хранения.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 558
според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Абсолютно! Peace
И аз подкрепям това мнение! Peace

# 37
  • Мнения: 257
От самото изписване ина двете ми дъщери,не съм ги будила нощно време.Последно  ядат в 9.Първите седмици вместо в в 12 се будеха към 3 и после ядат към 6.След втория месец се будеха директно към 5.Просто децата сами си изработват собствен режим.След петия месец идвете се хранеха 4 кратно- в 8,12,16,20.И аз знам,че трябва да е 5 пъти, ама като си изработиха такъв режим,аз се съобразявам стях, не те с мен.

# 38
  • Мнения: 2 159
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace Никога не съм я будела, още на 2 месеца ми отказа в 12 и през ноща папането. Никога не съм се притеснявала за това

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Спрях да будя още първия месец.И моето мнение е да не го будиш.

# 40
  • Мнения: 636
Винаги съм се водела по желанията на детето. Не съм я будила за хранене, въпреки че не наддаваше много. Когато беше на 2 месеца спеше от 20 до 8ч. без да яде. До преди 1 месец пък ядеше и през нощта, въпреки, че според повечето педиатри на тази възраст не трябва да има нощно хранене. Сама си прави режима и аз го следвам. Детето най-точно знае кога и от какво има нужда Peace.

# 41
  • Мнения: 1 049
И аз подкрепям всеобщото мнение - не го буди!  Peace

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз не съм си будила децата  Peace

# 43
  • Мнения: 2 849
Не го буди,щем спи и не търси храна ,радвай се и поспивай . Grinning

# 44
  • Мнения: 1 372
Не го буди,щем спи и не търси храна ,радвай се и поспивай . Grinning

Според мен, ако бебо имаше нужда щеше  и сам да се събужда! Едно на 7-8 деца се будят нощем от глад, а всички останали по навик.

П.С. - Моето е такова което се буди от глад #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт