Как давате киселото мляко?

  • 3 706
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 231
И аз се чудя дали да не почна да й давам по млако кисело мляко, дали е време? newsm78 Преди работех в кв. Борово и там имаше едно малко фирмено магазинче на Бор Чвор, но иначе не съм го виждала по магазините. Някой знае ли къде се продава в района на Дружба, Младост? newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
След навършването на 1 годинка давам 1. Био кисело мляко; 2. Елена; 3. Герма (в този ред на предпочитание), но задължително 3.6 %! За бебетата точно тази масленост е важна, а не нишестето!
С лъжица, извадено между 1 и 6 часа от хладилника преди консумацията. Нищо не им става....

Но гледай до 2 г. да не спираш АМ...

# 32
  • Мнения: 2 231
Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

# 33
  • Мнения: 1 483
Давам Бор чвор 3,6. Отварям кофичката и остатъка съхранявам в хладилника. Преди да му давам пак, го оставям на стахна Т.
и аз така и същото мляко

# 34
  • Мнения: 46 526
Не разреждам, не подслаждам, давам от хладилника.
Бор Чвор 3.6%.
След навършване на 1 г.

Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

Аз го давах като следобедна закуска.

# 35
  • Мнения: 2 231
Не разреждам, не подслаждам, давам от хладилника.
Бор Чвор 3.6%.
След навършване на 1 г.

Значи да не бързам да й давам още. А така и така питам, киселото мляко за какво хранене се води? Заместител на кашата, попарата, прясното мляко или е просто добвака като десерт. В смисъл заменя ли някакво хранене или е добавка само. newsm78

Аз го давах като следобедна закуска.
В смисъл вместо каша ли? или между храненията? Извинете ако са ми глупави въпросите  Blush, ама предпочитам да чуя опита на майките, щото и без това педиатърката почти нищо не ми казва.

# 36
  • Мнения: 46 526
Ами аз каша не съм давала много  Laughing за следобедна закуска, да, може бисквити, пасиран плод или просто натурално. Но след годинка Peace

# 37
  • Мнения: 514
Аз го давам м/у храненията !В 12 яде и някъде към 14 давам 80мл. кисело мляко с 2-3 бисквитки Плазмон /има и бебешки други или закуска/!После се храним в 17:30-18 часа!

Както се вижда сме под 1 годинка и смятам че няма лошо да се дава по-малко без да се замества някое от основните хранинея! Peace Peace Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам й пълномаслено. Обикновено Родопея, Бор Чвор, Верея. Или го изкарвам от хладилника малко преди да го яде или го слагам в микровълновата за съвсем малко - за секунди.

# 39
  • Мнения: 78
Знам че когато е много маслено запича.
А за това кое е най- добро в момента не знам,но правихме изследване в училище преди време на кисели млека(химически техникум) излезе че най- качественото мляко,в което има най- много от лактобацилус булгарикус това е "русалка",но това беше преди няколко години,сега има мноооого нови млека и не знам дали русалката е пак със същото качество като тогава.

# 40
  • Мнения: 2 897
Вече отворената кофичка от кисело мляко съхранявам в хладилника.
Не го топля,  давам го така-направо. Аз също не обичам да ям топло кисело мляко.
Не го разреждам също-храня го с лъжичка направо от кофичката.
Пълномасленото на Бор Чвор от 3,6% е киселото мляко, което съм избрала да предлагам на сина си.

 Peace

Пълномаслените Герма и Елена също са добри.

Подкрепям Peace
Давам киселото мляко по същия начин.

# 41
  • София
  • Мнения: 978
Давам на сина си Верея 4,5%, когато беше на 1,2г. направо от хладилника, не затоплям и не разреждам

# 42
  • Мнения: 163
Кисело мляко поднасям предимно като следобедна закуска с бисквитки. Понякога давам от кофичката разбъркано с малко захар. Използвам Родопея или Верея.

# 43
  • Мнения: 8 231
Давам му го с лъжичка. Понякога направо от хладилника, понякога го вадя около 30мин преди това да постои на стайна температура. Не ми се налага да го съхранявам отворено. Виктор обикновено изяжда около половината, а понякога и повече. Каквото остане го омитам набързо. Всички вкъщи обичаме кисело мляко и се зареждаме всеки ден. Купуваме обикновено с 3.6% масленост.

# 44
  • Мнения: 4 447
По принцип го давам с лъжичка  Mr. Green

Но, ккогато синът ми беше малък
съм чела разни трикове тук,
когато детето отказва АМ.

А именно: пробвай да сложиш
1-2 лъжички к.мляко в АМ-то, за да се
промени вкуса и опитай.

Може да мине номера  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт