АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 195
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 152
и 30-дневното гладуване по метода на д-р Емилова ми помогна.На 30-тия ден бях с 16 кг по-слаба,с нормален пролактин и с овулация......................и забременяла.

# 376
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
и 30-дневното гладуване по метода на д-р Емилова ми помогна.На 30-тия ден бях с 16 кг по-слаба,с нормален пролактин и с овулация......................и забременяла.


Вероятно е така , но с гладуване аденома ми няма да изчезне.Все пак ще трябва да се доверя на медицината за него.

# 377
  • Мнения: 2 591
момичета, минах ЯМР и за съжаление резултатът е положителен - имам микроаденом (4 мм).
моята лекарка ме посъветва да дойда в София при проф. Захариева. Някоя от вас ходила ли е при нея? изнамерих номера на мобилния й, но дали мога ей така да й звънна или да звъня в Бодимед newsm78

# 378
  • Мнения: 2 416
schneee, съжалявам за резултата:((. Спокойно всичко е поправимо, сега е най-добре да почнеш лечение с достинекс /аз така мисля/. Аз се опитах да се свържа с тази лекарка, но ми казах, че вече не приема - това като се обадих в лабораторията. Не знам защо точно към нея те насочват. Ако ще минаваш на достинекс най-добре се ориентирай към болница, в която да постъпиш и да ти изпишат достинекс безплатно към касата. Ако държиш в София да отидеш на лекар само за съвет според мен е най-добре д-р Катя Тодорова-Ананиева. Ако има нещо питай, ще помагаме. Кураж мила и прегръдки на всички.

# 379
  • Мнения: 2 416
Още нещо schneee - пуснаха ли ти пролактин?

# 380
  • Мнения: 2 591
да - утре ще ходя да дам кръв  Wink

При Катя Тодорова съм ходила в Плевен, в КИРМ, тя всъщност откри, че има някакъв проблем с жлезите и от там започнаха изследванията....

иначе ендокриноложката ми също каза, че трябва да постъпя в болница за изследвания, но ме посъветва преди това да отида все пак на консултация с проф. Захариева!

ти ходила ли си в болница? колко време трябва да седиш там? какви изследвания ти правят?

# 381
  • Мнения: 202
schneee не се притеснявай, важното е че са го открили и сега ще можеш да се лекуваш. Дано всички имаме късмет да се излекуваме!!!
Целувки

# 382
  • Мнения: 2 591
благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug малко съм стресирана, въпреки че имах очаквания, а и бях чела разни нещица из нета, вкл. и вас...

някой бил ли е в болница? колко време стоите за изследвания?

# 383
  • Мнения: 2 591
забравих - вече си записах час за проф. Захариева в Бодимед. Приема си жената нормално, май всеки понеделник и четвъртък!

# 384
  • Мнения: 2 416
Пуснах ти на лични изискванията. Много странно - на мен миналата година ми отговориха, че не работи вече с пациенти и се занимава само с лабораторията. Няма значение - важното е всичко да се оправи и да започнеш по-бързо лечение. Успех.

# 385
  • Мнения: 2 591
в интерес на истината има някаква доц Захариева, която ако не се лъжа е собственичка на лабораторията - да не би да не са те разбрали newsm78

# 386
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
schneee не се притеснявай .Лежането в болница е рутинно  .Аз съм спала само първата вечер ,а в останалото време си тръгвах след като ми  правеха изследванията.Не се притеснявай от аденома.В началото е стряскащо ,но в последствие просто забравяш за него.В началото само тормозех момичетата тук с мойте въпроси и ми беше чудно как така аденома не е проблем.След като бутнах пролактина в норма всички неразположения изчезнаха ,от мен се иска само да си пия хапчетата

# 387
  • Мнения: 2 591
и аз мисля, че ми трябва време да свикна с проблема....

# 388
  • Мнения: 2 591
момичета, а какви изследвания всъщност ви правят в болницата - някакви специфични ли или пак хормони newsm78

# 389
  • Мнения: 2 416
schneee, по принцип пускат пролактин, TSH, гледат щитовидната на видеозон, изследване за надбъбречни жлези, кръвна захар и мисля пълна кръвна картина. Но може всяка болница да има различна политика. При мен беше така. Не се притеснявай - престоя е по-скоро скоро символичен. Вярно, че е неприятна самата мисъл да си в болница, но 3-4 дни не са проблем. Успех и да пишеш какво е станало с пролактина. Лек ден на всичси и прегръдки.

Общи условия

Активация на акаунт