Най -после да си купя свестни препарати за чистене!-2

  • 231 302
  • 816
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 15 379

душ-кабината ми от време на време се затлачва. Пробвала съм Мускуло и Тубофло, но не съм доволна. Други идеи?

След всяко ползване почиствай сифона. Или сложи допълнителна цедка, която да събира косми и пр.
Важно е канала да е винаги проходим и да не е затлачен. Иначе може да направи голям проблем.

# 601
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676

душ-кабината ми от време на време се затлачва. Пробвала съм Мускуло и Тубофло, но не съм доволна. Други идеи?

След всяко ползване почиствай сифона. Или сложи допълнителна цедка, която да събира косми и пр.
Важно е канала да е винаги проходим и да не е затлачен. Иначе може да направи голям проблем.
Цедка/филтър/ има и я  почиствам редовно. А иначе въпроса ми беше - сифона с какво чистите.
Ясно ми е, че иначе може да направи проблем Wink

# 602
  • Мнения: 15 379
Сифонът на нашата душкабина не чистя с нищо, никога не  се е запушвал.
Понякога наливам гел за профилактика на канали Домал.

# 603
  • Мнения: 17 987
Ох нашия пък става един такъв....слузест сигурно от балсамите, редовно го вадя да го чистя

# 604
  • Мнения: 322
здравейте дами   bouquet
имам кухненски плот черен гланц, който се драска и по който остават отпечатъци от пръсти, вода, прах и т.н.
да ми дадете съвет за изпитан препарат .... нещо, което да му създава защитен филтър или да заличава драскотините като полиращата паста за коли  Embarassed ....
благодаря Ви (извинявам се ако е обсъждано, но доста почетох и не намерих нищо  Laughing)

# 605
  • Мнения: 7 057
Искам да похваля един препарат за баня - Faience Super power gel. Варненки сигурно го знаят, защото се произвежда в с. Кичево, Варненско. На мен ми го доставя братовчедка ми от там/по нашия край не съм го виждала/. Прекрасен е!  Peace

# 606
  • Мнения: 413
Помагайте, мили дами! Голям золум направих в къщи.   Crazy
Почистих тъмните плочки на банята с препарат срещу варовик и котлен камък. Оставих да действа не повече от минута и според инструкцията изполях обилно с вода - всичко лъсна, но след като плочките изсъхнаха по тях останаха грозни бели петна от препарата, които не мога да махна с нищо.
Та някой да знае как мога да се отърва от тях или окончателно съсипах банята?  Embarassed
И още има ли препарат за почистване нафаянс, който не оставя бели следи по тъмните плочки.  newsm78
П.П. Голям автогол си вкарах с тая тъмна бяня!


И аз направих същата грешка ooooh!защо ми трябваше да слагам тъмни  плочки .След изсъхване на плочките остават грозни бели петна.
Ще се радвам да споделиш ако си открила препарат ,който след изсъхване на банята не остават петна.Аз лично съм пробвала с Доместос, Циф ,Цилит ,Медикс за фаянс ,някакъв италянски Бене,Азакс , в момента експериментирам с  PULIRAPID пак ми е изпратен от Италия ,но и от него не съм очарована Crossing Arms

# 607
  • Мнения: 6 301

душ-кабината ми от време на време се затлачва. Пробвала съм Мускуло и Тубофло, но не съм доволна. Други идеи?

След всяко ползване почиствай сифона. Или сложи допълнителна цедка, която да събира косми и пр.
Важно е канала да е винаги проходим и да не е затлачен. Иначе може да направи голям проблем.
Цедка/филтър/ има и я  почиствам редовно. А иначе въпроса ми беше - сифона с какво чистите.
Ясно ми е, че иначе може да направи проблем Wink

Около два пъти месечно изсипвам от това разтворимото за канали, с гореща или студена вода, пиик аут или нещо подобно, също тубо фло.

# 608
  • Мнения: 7
А с какво чистите керамичен плот? Аз - с един препарат ,който се продава в Технополис /не му знам името,защото свърши/,струва около 10 лева, но искам да взема нещо друго.

# 609
  • софия
  • Мнения: 25 465
А с какво чистите керамичен плот? Аз - с един препарат ,който се продава в Технополис /не му знам името,защото свърши/,струва около 10 лева, но искам да взема нещо друго.
Dr. Heitmann за стъклокерамика. НЕ съм доволна от препарата на sano за стъклокерамика.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 16:44 от zvanche

# 610
  • София
  • Мнения: 6 210
За почистване на стъклокерамиката съм най-доволна от Др. Бекман, K2r и обезмаслителят на Rox. Последните два са по-универсални и с тях мога да почистя и фурната.

# 611
  • Мнения: 6 301
С "Медикс" за стъклокерамика, но и ножче-стъргалка ползвам, в началото ме беше страх, но сега много съм доволна.

# 612
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
За почистване на стъклокерамиката съм най-доволна от Др. Бекман, K2r и обезмаслителят на Rox. Последните два са по-универсални и с тях мога да почистя и фурната.
Мила, откъде намираш Др. Бекман за стъклокерамика?  newsm78 Аз също съм много доволна от него, но от близо година не мога да го намеря. Последно бях купувала от Метро, но и там отдавна няма  Cry

# 613
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
За стъклокерамика съм ползвала абсолютно всички препарати, които са тук на пазара. Категорично за мен най-добрият продукт е немски, COLLO, GK-Fix 0037. Цената за 500 мл е 10 лв.

# 614
  • София
  • Мнения: 6 210
Renate_R, и аз го купувах от Метро, но последните години много рядко ходя до там. Откривала съм го инцидентно в магазинчета за битова химия. Всъщност започнах да купувам K2r и Rox точно, защото трудно откривах Бекман.

Общи условия

Активация на акаунт