Отзиви за 12 ЦДГ на Гладстон

  • 10 438
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
И ние сме приети и вече записани в първа група Simple Smile Първа група ще бъде във филиала на Хр.Белчев. Директорката ми обясни, че децата не се местят т.е от първа до предучилищна група ще бъдат в една и съща сграда, за нас тази на Хр.Белчев. Не успях да разгледам условията, при които ще се хранят и спят дечицата. Ще се прави ремонт на WC -тата и ще се сменят дограмите. Като цяло останах с много добро впечатление от директорката - учтива, любезна и отговорна жена. Единственото нещо, което много ме притесни е наличието на котки, с характерната им миризма -говоря за центрлата. 

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Аз все да седна да пиша, и някое дете ми скача на краката и ... се отказвам.
Записахме се за втора група, но в крайна сметка не знам къде ще бъдем- на Гладстон или на Хр. Белчев-дълго е за обяснение. От самата база нямам почни никакви впечатления, освен естествено от дворовете. На Гладстон били 2 групи, а на Хр белчев-3.
Междувременно говорих с няколко мами-всички са ужасно доволни и ОТ ДВЕТЕ МЕСТА.
майка №1-детето й е на Гладстон-в някоя от по-големите групи. Страшно доволна. Тяхното другарче ,пък е във филиала- и те били много доволни. Жената казва, че двете места са равностойни, разликата е, че дворът на Витошка е по-голям. И на двете места възпитателки и лелки били супер мили и внимателни.
Майка №2-дете от първа група на Гладстон-много доволна, учителките страхотно.
Майка №3-на Хр. Белчев-много доволна ,чак със сълзи на очите ми разказва, пак детето е текуща първа група.
Татко №4-на Гладстон-също много доволен.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 686
Ей, най-посне да попадна на тема за нашата градина.
Толкова търсих преди, но все нищо нямаше.

Моята щерка е в първа група от септември - тази година първа група ще са във филиала. Не местят децата от едната сграда в другата, просто редуват приема.
Онзи ден бях на родителска среща, запознахме се официално с госпожата, която ще се грижи за тях.
Във филиала ще правят ремонт - ще сменят старите тоалетни с мънички, ще сменят дограмата, ще боядисват точно стаята на първа група и т.н. В централата мисля че ще сменят дограми и ще ремонтират двора, за тоалетните не съм сигурна. Надявам се да свършат до началото на септември. Казаха, че от първи септември децата са си в техните групи, а не в сборни.
Дворчето може да го видите - в ляво от сладкарница Laguna (защо не мога да го напиша на кирилица, излизат 3 звездички) - навътре, навътре и се стига до едно оградено място с различни съоръжения за игра.

Родителската среща се състоя в стаята на 3-та група (догодина предучилищна), видя ми се светло и приятно, въпреки че си е апартамент. Госпожата ни направи много приятно впечатление, доста неща научих и мога и по-подробно да ги разкажа, стига да има желаещи. Единствено ми се видя мъничка стаята с легълцата - малко като в Снежанка, на 2 етажа, едно до друго, подредени от ляво и от дясно. Но пък не спят в стаята за учене и игра.
Понеже моето дете ще е с децата на 2 мои приятелки решихме да се опитаме да запознаем повече деца, та по този повод имам телефони и имена на родители и деца и мога да ги предоставя (на родителската среща имаше родители на 9 деца).


drakon4e, ти беше ли на родителска среща? Други мами с деца в първа група май не откривам.

# 18
  • Мнения: 3 760
Сънчо, къде беше пустата родителска среща?  Shocked С още една мама чакахме от 17:30 до 18 часа във филиала, където ни беше казано. Никой нищо не знаеше. Ходихме и до централата, но от там ни препратиха  ooooh!
Както и да е - днес отписах малката от там, тъй като ми е далеч, а се класирахме в друга градина (огромна, светла с голям двор и плувен басейн  Laughing). Обаче малко ме е яд, че няма да са заедно зверчетата ни  Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 2 686
Мъни, вие защо не се качихте горе във филиала? Трябваше да звъннете, то направо се качваш, долу не е заключено.
Съжалявам, че не сте разбрали.

Голяма и с басейн звучи по-добре от това, което предлага тази. Лесна адаптация на твоята кукла.

# 20
  • Мнения: 3 760
Ами ние седяхме ВЪВ филиала  Wink. Повече от 40 минути. Видяхме целия персонал, но той не можа да ни упъти...
Седяхме във фоайето...
Здраве да е  Peace
Чувала съм много добри неща за филиала конкретно (за директорката и за персонала), но базата е под всякаква критика (поне видимата на прима виста).
Тази, в която се записахме е направо бонбон  Peace  А и ни е с 33% по-близо  Mr. Green Това ми е основният критерий...
Както и да е - не ми хареса менюто на Гладстоун - едната седмица беше преимуществено пастет; не ми допадна фелдфебелското отношение на директорката (на Гладстоун), особено по отношение на памперсите, абе с две думи - радвам се, че се махнах  Peace

# 21
  • Мнения: 3 089
ха добър ден и от мен. аз съм майка на петра - ще бъде първа филиална група  Mr. Green

аз пък съм силно притеснена от това, което видядх като сграден фонд във филиала. истината е, че супер тежко изживях видяното.
1. малки стаи - игралните помещения и пространството за хранене са с по-малка площ, отколкото е дневната ми!
2. стая за спане разполага с 20 легла, а децата са 25. тук вероятно трябва да се молим да има 1/5-та заболеваемост в групата, за да спят децата на свои легълца, а не на походни, или пък в спалните помещения на другите групи.
3. 2 бр. тоалетни за общо 3 групи - демек за 75 деца, ако всички са налични. дори и да ги пишем 50 - пак 2 кенефа ми се видят малко.
4. няма стая за пребличане - тикваш детето на вратата и т'ва е. веднага си помислих, че навярно всички деца се водят в интервал от 20-тина минути. вероятно от 8.10 до 8.30 в коридорчето, където се събличат/обличат децата, ще е хаос и какафония. и като си представя зимата как са навлечени децата - грайки, апрески, шапки, шалове, пуловери - брррр - става ми лошо.

к'во да ви кажа - излязох леко смелена от там.
очаквах да е ПРЕКРАСНО, свежо, детско, шарено, просторно. а се оказа апартамент, в който са натикани десетки деца. ясно е, че в центъра пространство няма дори за паркиране, но липсата на няколко квадрата/кубика въздх за дишане просто ме стъписа.
изобщо няма да говоря за безумната ситуация, в която държавата ни е поставила и нас и персонала - с половин уста и неудобство жените да казват, че трябва да носим тоалетна хартия и носни кърпи, за да има с какво да се бършат дупетата и носовете на децата ни; или пък за това, че детска музика и флмчета имало, но нямало ДВД - почти с извинение, според мен, казано от персонала.
който персонал, ми направи ЧУДЕСНО  впечатление - мили, отзивчиви и грижовни ми се видяха жените. дай боже да намерят подход към дечицата. а също дано и нашите маймуни да не ми се качват безпределно по главите.
та тъй де - мъчно ми стана. за нас самите ми стана мъчно, не за децата - те не разбиат от качество на живот и не измерват щастието в квадратни метри, и прочие.
а за градинката нищо не мога да кажа - толкова бързах да се прибера да поема камбата, че просто не ми остана и секунда време да надникна втая посока. другата седмица, обаче, ще се завъртя някоя сутрин тъдява.
каквото - такова! ще свикнем - и децата, и ние. струва ми се, обаче, че петра по-лесно ще смели информацията и средата, отколкото аз самата Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
очаквах да е ПРЕКРАСНО, свежо, детско, шарено, просторно. а се оказа апартамент, в който са натикани десетки деца. ясно е, че в центъра пространство няма дори за паркиране, но липсата на няколко квадрата/кубика въздх за дишане просто ме стъписа.

аз съм ходила като дете в тази детска градина на Хр.Белчев. беше преди 35 години. едва ли сградата и помещенията са се смалили. от тогавашната ми височина и поглед, са ми останали спомени за достатъчно просторни помещения. може би трябва да погледнеш и през очите и размерите на едно дете. не съм страдала от задух, определено.

разбира се, тогава персоналът е бил съвсем друг, но още пазя прекрасни спомени от детската си градина. тогава ни водеха всяка сутрин и следобед на разходка в градската градина и паркът, където сега е НДК. никога не са ни извеждали в малкото дворче отзад.

# 23
  • Мнения: 3 089
е, значи да се надяваме, че усещанията ми са преекспонирани.
дано децата се чувстват ок там  Peace

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 17:06 от majceto

# 24
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте,
Някой да има инфо кога аджеба ще свършат ремонтите в централата и във филиала?
Днес минах покрай филиала, даже звъннах, излезе едно симпатично момиче, като я попитах кога се очаква да отворят врати се усмихна и повдигна рамене.
Вътре се мяркаха дървени дограми, долу до входа също, както и доста строителни отпадъци.

Много се надявах  на първи да почнат, но уви. Поне да не е чак на 15-ти.
Хубав ви ден.

# 25
  • Мнения: 70
Доста се разстроих от това, което е писала една майка по-горе Sad Как ви уведомиха за родителската среща, въобще как разбрахте, че ще има такава? Наистина ли са толкова малки помещенията за игри и сън (САМО 10 двуетажни легла!). Къде ще спят децата ни?
Никъде не се изнася ясна информация за края на ремонта и евентуално от кога ще започнат децата да постъпват в ДГ. Разгледах в сайта други детски градини, където е написано, че ремонта ще продължи до ..... еди коя си дата   и ще бъдат направени сформировъчни групи като начало, но до 1.10 ДГ ще заработи нормално.
За 12 ДГ няма никаква информация - защо????     

# 26
  • София
  • Мнения: 2 686
Най-вероятно, защото никой от детската градина не попълва тази информация на сайта.
Не знам какво е положението в централата - там пък може да има някакво съобщение.

Не се разстройвай, виж че една мама по-горе има хубави спомени от въпросния филиал. 12 двуетажни легла са достатъчни точно за 1 група. Не са в помещението за игра. За мен е по-важно детето да се чувства добре, пък каквото има нужда бих помогнала, както мога.

За родителската среща ни казаха, когато отидохме да ги записваме - бях с още една приятелка.
Но не бяха сигурни за точната дата и ни казаха да проверим към края на юни. Уж щяли да уведомят всички, но явно не е станало така - на мен например за точната дата никой не ми се обади.

# 27
  • Мнения: 70
Слънчо, благодаря ти за успокоението Hug Легълцата до колкото прочетох от горна публикация са 20 за 25 деца. Ще се примирявам, няма начин, но ми е много тежко и мъчно за това, че не можем да осигурим по-добри условия за игри и обучение на децата си Sad
Между другото и на мен директорката ми каза за бъдеща родителска среща, но никъде не поставиха поне една информационна бележка за дата, място и час. Предполагам, че практиката на дезинфорираност ще продължи и така и няма да разберем кога да си заведем децата на ДГ #Crazy Shocked
Надяам се на вас мили мами да споделите тук, ако имате нещо ново. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз се надявам на последното. Може би ще звънна тия дни на директорката, ако някой не ме изпревари.
Трябва поне да има бележка, че на първи няма да работят - в сайта за ДГ още си седи, че началото е първи септември.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
Съжалявам за това по-долу, но това е положението:

Днес минах през филиала и да ви кажа честно ремонта все едно е започнал миналата седмица.

Става дума за основен ремонт, който разбира се е започнал със закъснение.
Аз имах предложение да се включим някакси с мъжо и който иска от родителите, като си мислех, че вече са на етап почистване.

Къде ти - там е погром, навсякъде висят кабели, тръби, които има да се скриват, тепърва трябва да махат плочки, да слагат тоалетни, да шпакловат, боядисват, нито една врата няма каса.
Единственото, което са направили е да сменят дограмата, заради Сот-а не са се попипвали.

Жената, която беше дежурна ме разведе навсякъде, направо не знам как ще се оправят в следващия месец.
Днес я помолили да дойде в 7 и 30, първия се появи в 09 и 10 часа.
Веселба.

Хубавото е, че децата ще имат новоремонтирана детска градина, но кога ли ще е готова?

Общи условия

Активация на акаунт