Отзиви за 12 ЦДГ на Гладстон

  • 10 437
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 845
То май почти никой от филиала не чете тази тема, но все пак за тези, до които не е стигнало долното писание:
Това е от моя приятелка, която вчера е била при директорката.
1. За филиала имат отпуснати пари за боядисване, така че няма нужда да се намесваме там. Предполага се, че фирмата ще боядиса в периода 20 - 22 септември, след като изсъхнат разните шпакловки на дограми.
2. Директорката ще се обади (има ни координатите) за евентуална помощ в чистенето - през седмицата 23-26 септември. В зависимост от възможностите на родителите (и ако все пак имат желание) това може да стане през деня или след работно време.
3. В същата тази седмица може да правим изследванията на децата. Керемидчиева каза, че дори и да стане така, че резултатите да поостареят с няколко дни, не е проблем.
4. Евентуално начало на учебната година - 29 септември.


Само се чудя какво толкова има да съхнат шпакловките, сега е топло, максимум 2 дни и вече ще става за боядисване. Но защо да бързат, през седмицата може някъде другаде да работят.
Надявам се до 22-ри наистина да приключат с боята.


Чета си за филиала, само дето нямам почти никакво време да включвам компа.
Значи няма да се тръгва от 23-ти-тъкмо щях да й звъня да питам. Вече се побърках с тези изследвания-когае точно да ги направя. Чудих се дали утре да не пусна едните, но може би достая ще остареят.
Сънчо-вие кога ще правите вашите?Ако ги направим на 23, ще станат ли до пе newsm78тък?
Аз лично не съм говорила с дирекщторката ,но бих помагнала с почиственето-ако имат нужда, пиши ми-ще ти пратя координати на лични.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 686
marissha, чудесно, прати ми на лични някакви телефони.
Засега имам телефоните само на около 11 родителя на деца от първа група.
Като привършат с боядисването може би ще издирим още телефони от директорката, защото цялото чистене си остава за учителките, пък който иска да се включва.
Лично аз мога чак след шест часа или в събота и неделя.
А и така ще имаме възможност да огледаме добре отвътре, ако трябва и можем още нещо да направим за комфорта на децата.

Изследванията смятам да ги направя в Лора на Позитано другата седмица - ставали за три дни.
Мисля, че 23-ти е една добра дата.

Хубава седмица.


# 47
  • Мнения: 70
Имате ли нова информация към 23.09 за ремонта и евентуалното откриване на филиала на "Хр. Белчев"? Кога ще тръгнат децата ни на ДГ?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 686
Уви, нямам. Днеска и двете ми приятелки са говорили с директорката - едната даже лично, понеже води по-голямото си дете в централата. Нещо обаче директорката не е била на кеф и не е дала конкретна информация.
Предполагам, че и на нея са и се изпилили нервите.

Но поне за изследванията е казала, че когато ги направим тогава - в смисъл, ако е минало повече време ще ги признаят.
То хубаво да ги отлагаш, но след още някой и друг ден на нас ще ни изтече направлението.
Смятам утре да я водя да и вземат кръв живот и здраве.

Иначе през почивните дни се е работело, едни приятели са минали и се чувало шум от мазане по стените.

# 49
  • Мнения: 70
Благодаря Слънчо за отговора. Ние днес пуснахме изследванията, които ще бъдат готови в началото на другата седмица. Ами малко остана, ще почакаме. Благодаря ти, че споделяш тук информацията за ремонта. Поздрави

# 50
  • София
  • Мнения: 2 686
Няма проблем за споделянето, само да са хубави новините.

Аз може и да се вдъхновя в събота и неделя да отида да им звънна на вратата и да ги попитам дали искат да им помогна...

Но се чудя на директорката, която толкова се зарадва на идеята за помощ, а сега пък нещо като че ли се дърпа или поне не иска нищо да каже.
Явно са се закучили повече нещата.

Иначе и ние пуснахме днес изследванията, утре ще са готови. Сърди се, поциври, но и помина.
Хубав ден.

# 51
  • Мнения: 3 089
вчера наминах през централата. не говорих точно с директорката, а с някоя от въпитателките. каза, че да, спряга се дата 29ти като стартова за филиала, но не е ясно дали наистина ще е тогава.
като цяло, у мен остана впечатлението, че леко се дистанцира от това да се заплюе точната дата, но всички се надяват 29ти да е Денят  Wink

# 52
  • Мнения: 70
Подозирам, че щом няма вече обявена дата официално, отново ще бъде отложено откриването на филиала. И се питам няма ли да звъннат на родителите, чиито деца не ходят в сформираните групи (или искам много!) или поне да сложат този път една голяма бележка - да не сме в някое село, та всичко да се разчува за 30 минути! Grinning

# 53
  • Мнения: 70
Имате ли някаква новина за ремонта? Все пак 29.09 е в понеделник. Shocked

# 54
  • Мнения: 45
Здравейте!

Днес се чух с директорката, която официално ми обеща, че филиалът ще приема деца на 6.10!
Явно нещата не са се развили по план  Confused

# 55
  • София
  • Мнения: 1 845
Минах през филиала в петък-още са в ремонт. Една дама ми обясни, че е абсурдно в понеделник да се почне-няма никакъв шанс и да звънна другия петък и да видя как са нещата. С две думи явно наистина  към 6-ти октомври ще станат нещата. Peace

# 56
  • Мнения: 3 089
мда. днес ми казаха, че от 6ти, т.е. другия понеделник, ще заработият.
обаче, изненадах се да разбера, че имало сборни групи, т.е. можела съм да пусна петра на ДГ. не че щях да го направя, но никой не ме уведоми. днес случайно, някакси, разбрах  Crossing Arms

# 57
  • София
  • Мнения: 2 686
Това за сборните групи не го ли писах по горе?
Не че трябва от тук да се разбира де.

Нещо им куца информираността на градината - колко му е да лепнат една бележка във филиала, че ремонта се бави, че очакват еди кога си да почнат и т.н. Така и ще престанат всички да звънят допълнително и да ги изнервят.
Добре го е казала Деси - все едно сме в село и от уста на уста да си предадем клюката.

И за родителската беше същото - уж щели да звъннат на всички. Да, ама не.

# 58
  • Мнения: 70
Добре, че сте вие мили мами! В събота ходих да огледам отвън, защото никой не ми отвори. Не се работеше във филиала - имам предвид някаква ремонтна дейност или чистене след ремонта. Дано да стигнат 5 раб.дни, за да приведат ДГ в желания от нас вид.

Някой знае ли след като отворят филиала какъв е реда за постъпване. Постепенно, по няколко деца ли ще приемат или всички на веднъж.
На мен директорката в един разговор ми каза, че заявяваме от предходния ден присъствие и на другия ден ни приемат.

# 59
  • Мнения: 154
Здравейте на всички! Моят син посещава 12 ЦДГ - в трета група е вече. Познавам учителките и във филиала, и в централата, където е той и отзивите ми за всички са повече от положителни! Отношението към децата е много добро, не съм чувала за случаи на обиди от тяхна страна или между децата. Битовите условия наистина не са кой знае какви - тесничко е, но пък според мен много по-важни са други неща - отношението към децата, как те се чувстват там. Това, което гарантирам, че синът ми ходи с удоволствие там, харесва и уважава учителките си, те са мили, интелигенти и добри. Директорката според мен е чудесна жена.
Относно отварянето на филиала - доколкото разбрах, ремонтът най-сетне ще приключи и от 6 октомври ще проработи и градината на Х.Белчев.
Надявам се моето мнение да се потвърди и от вас в последствие и да няма разочаровани мами и деца!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт