Стискаме палци от сега силно да туптят ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ сърчица

  • 12 462
  • 277
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 79
Аз искам да ви попитам през колко време ходите на лекар? Защото моята ми каза, че в началото няма смисъл да се ходи много често, а на мен ми се струва, че това не е много редно Thinking

# 91
  • Мнения: 2 957
Плам, в началото се ходи през 1 месец.

# 92
  • Мнения: 265
Аз специално ходя всяка седмица,едно,че нямам търпение,второ,да не пропусна нещо-при първата ми бременност чаках 1 месец за преглед и се оказа мисед.

# 93
Здравейте и от мен момичета аз да се запиша и при вас и после ще бягам да изчета двете темички.
Казвам се Велина през септември 2007 ми се роди момченце Адриян, а сега теста показа 2 чертички. По мои сметки термина ми се пада на 30 декември но понеже ще съм секцио ( първато раждане се наложи да е така ) най вероятно ще искам да сме около 15 ( ако живот и здраве всичко е наред ). Тези дни ще ходим на лекар и ще се отчета пак. Сега ще бягам да ви изчета. Ще ми е приятно да съм сред вас прегръдки на всики и честита ви радост Hug...

# 94
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен след 3 седмици лежане отново съм на крака. Ходих на лекар и той каза че всичко е наред бебето се е закрепило и чухме пулса.От 3 дена се върнах на работа и малко ме е страх да не се претоваря и да направя някоя беля.Малко ми се гади и ми горчи в устата но всичко друго е наред.

оохх...Maiski  Simple Smile
аз малко ти завиждам, че всичко ти горчи. Иначе и на мене ми е лошо и последните две седмици почти лежа. Не се чувствам много силна, а по-скоро отпаднала...но....най-неприятното е, че на мене всичко ми сладни. Каквото и да хапна все ми е сладко след това. Ужас!!! Вече си правя сок от два грейпфрута с един лимон, за да се опитам да намаля тази сладост в устата ми. Пия вода като предварително съм я сварила, че иначе ми е тежка и после и капвам няколко капки оцет, че и тя ми сладни. Не знам какво е спасението.

Всъщност от три дни започнах да пия витамини за бременни. Лекарката, при която бях последно на преглед ми каза, че има два основни варианта - да ми облекчат или влошат гаденето. Днес...вече трети ден се усетих по-ведра и дори се шегувах с бъдещия тати  Laughing

Дано вече да не ми се гади. Дано и вие да сте добре, момичета  Hug

# 95
  • Мнения: 48
Плам, в началото се ходи през 1 месец.

И аз така знам. Аз ходих до сега два пъти - първо ходих в пета г.с., за да установя със сигурност, че съм бременна, а втория път ходих в 7 г.с., за да видим сърдечната дейност не Бебо. Тогава лекарката ми каза, че следващото ми посещение е добре да е след месец, за да се разгледа как се оформят органите. Така че...сега чакам търпеливо да дойде началото на юни, за да си видя пак бебчето  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 2 957
Аз ходих за първи преглед преди около 2 седмици.На 13-ти имам час за преглед и на 22-ри за регистрация.След това вече,ако всичко е наред  всеки месец ще ходя на консултации.
Последните месеци консултациите зачестяват.

# 97
  • Мнения: 516
Да се запиша и аз Hug Вчера не издържах и отидох да видя бебчо Laughing Толкова е порастнал- 2,7 см, не мога да се нарадвам на фотото. Все едно ми е за пръв път Crazy Също ходя по често  на преглед ,защото декември имах кухо яйце и все още не мога да се преборя със страховете си. Макар че ,каквото има да става, видеозона няма да го спре Rolling Eyes Вече съм била 4 пъти Embarassed и май е време да се поспра. Вчера ми казаха ,че нямам никакво отлепване ,но да изпия още една опаковка Дуфастон, а и никакъв секс. Мъжо последното доста го изнервя Laughing, ама няма накъде. Днес влизам в 10 седмица и следващия преглед май ще ми е за регистрация. А и вече май трябва да планирам първата Фетална морфология.

# 98
  • Мнения: 2 957
desi_jul  може ли да кажеш нещо повече за тази фетална морфология? Каква е процедурата ? Защо си решила да правиш?

# 99
  • Мнения: 516
Феталната морфология е ехографски преглед(на 3Д или 4Д) за оглеждане органите на бебчо. Първата се прави около 13 г.с.. Може да се комбинира с Биохимичен скрининг(за мен безсмислен поради ниския процент на достоверност), за изключване на риск от Синдром на Даун. Лично аз ще правя ФМ, защото дъщеря ми е с полималформативен синдрон- има само един бял дроб и един функциониращ бъбрек. Не можаха да и открият генетичен синдрон, поне на хромозомно ниво, затова Амниоцентезата е също безсмислена в моя случей. А и в крайна сметка ми е много интересно да видя бебо ,като на живо, с предишните си бременности не съм го правила.

# 100
  • Мнения: 2 957
Много ти благодаря.
Мен ме бяха гледали с 4Д в края на трети месец,но не знаех, че процедурата се казва така.Наистина е много интересно.Имаме си и диск с клипче:)

# 101
  • Мнения: 1 152
Кога се правят следващите ФМ? Чета и навсякаде има разминаване за перода. newsm78

# 102
  • Мнения: 516
Първата 13г.с., втората 20-22 , последната 33г.с. за оглеждане на  мозъчната кора.

# 103
  • Мнения: 1 152
Първата ще ми е в 12 седмица, за другите доктора ще каже. Но с това ранно записване и липса на часове вече не знам...

# 104
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте  Hug
И аз се прибрах от екскурзията до Истанбул - голямо ходене, бях все на тръни да не стане нещо там, но ми понесе много добре. Явно наистина трябва да се ходи много - колкото и да съм мързелива ще си направя някакъв режим на пешеходене и в София:)

Момичета - и аз пия дуфастон, но-шпа и фолиева киселина - лекарката при която последно ходих каза до 12 седмица да ги пия.. Нямам търпение да стане 11-12.05 и да ида пак на лекар... Още не съм чула пулс и макар че гледам да не мисля нищо негативно ми е свито под сърцето.

Къде ще правите ФМ ? предполагам апаратурата има голямо значение при този преглед....

Общи условия

Активация на акаунт