Не така!!!

  • 3 196
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 994
И моето е от катерещите се. Оставям го да пробва. Много обича и навън по катерушките се опитва вече, пък още няма добра координация. Иначе вкъщи вече всиички места за катерене ги е усъвършенствал. По-важно е да помня в кухнята всичко да прибирам, че имаше няколко фала и разля чаши с вода и паница със супа. Просто още малко трябва да изтърпя и да не забравям, че всичко трябва да е прибрано.

# 16
  • Мнения: 85
...Споделете моля как налагате вашия авторитет над децата си?

Авторитет не се налага.  Naughty В случая обаче е друго - просто правиш средата достъпна за детето си, вместо да правиш детето си удобно за средата.
Капаци на контактите и да ги пипа колкото си иска. Стопери на вратата и няма проблем да я блъска... Оставих дъщеря ми да се прещипе веднъж на чекмеджето и й беше за последно - опита учи. Всичко ценно, чупливо и прочие - пробрано. Това, че махна едно копче на уредбата - не го приех за фатално...

И изобщо - почти не съм казвала "не, не пипай, махни се..." съответно дъщеря ми беше спокойна, забраните не събуждаха интереса й и вещите си бяха цели.

Именно за уредбата ми е думата - хем знае, че не трябва да я пипа, хем е все там залепена...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
Именно за уредбата ми е думата - хем знае, че не трябва да я пипа, хем е все там залепена...

Ама ти и мъжът ти пипате уредбата - нали? Защо детето да не може?  newsm78 Или премести уредбата или приеми, че детето ще я пипа. Аз приех второто и освен едно извадено копче, което после връщах на място, други последствия нямаше.

# 18
  • Мнения: 8 769
Обикновено започвах да ги занимавам с нещо друго, ако методът "със строг тон и твърдо "НЕ" не проработеше.

# 19
  • Мнения: 3 663
...Ама ти и мъжът ти пипате уредбата - нали? Защо детето да не може?  newsm78 ...
иса, това не може да бъде довод Simple Smile
вие карате кола, защо тя да не може  Rolling Eyes
ще обезопасиш ъгли, контакти, но как ще обезопасиш печката, ютията...
хайде нещата, които парят като цяло лесно се обясняват - с чаша топла течност, която хем да е топла, хем да не пари
но със същия успех, с който дете измъква копче на уредбата, може да я повреди цялата, майстори са на такива бели, тогава пак ли ще го преживеем...
някои неща не се пипат от деца и точка, това е положението

ПП: daniabc  Hug

# 20
  • Мнения: 2 908
И ние сме в това положение,но вече разбрах,че Не-то не върви при нас и спрях да го повтарям като папагал,освен ако не бърника в кофата за боклук или не бърника при чиниите,защото няма къде другаде да ги преместя.Не я наказвам,не се карам,няма смисъл,тя не разбира и това е,просто я залисвам с нещо друго.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
иса, това не може да бъде довод Simple Smile
вие карате кола, защо тя да не може  Rolling Eyes
..................................
някои неща не се пипат от деца и точка, това е положението

За мен и за теб може да не е довод, но за детето е.
Права си, че децата не карат коли, но много се опитват - повярвай ми. Аз самата "подкарах" москвича на баща ми, когато бях на около 4, а той имА неблагоразумието да ме остави сама вътре за 10-тина мин. Дали ме наказа?  newsm78 Не - вината си беше негова и освен, че дълбоко се разкайваше мен не ме обвини в нищо.

За другото си права - но това трябва да са едно-две неща. В моя случай - ЛапТоп-а ми и ножове.

# 22
  • Мнения: 3 886
да ти кажа лично при менедно малко твърдо нееее действа резултатът  е чече тя първо ме гледа в очите .Те са много важни после и самия тон .Аз го произнасям толкова строго че чак и другите деца не смеят да пипат  bouquet Rolling Eyes Embarassed

# 23
  • Мнения: 85
Именно за уредбата ми е думата - хем знае, че не трябва да я пипа, хем е все там залепена...

Ама ти и мъжът ти пипате уредбата - нали? Защо детето да не може?  newsm78 Или премести уредбата или приеми, че детето ще я пипа. Аз приех второто и освен едно извадено копче, което после връщах на място, други последствия нямаше.



Да де, Isa, ама нали трябва да се научи, че някои неща НЕ се пипат - уредбата няма как да я преместя, освен, че вече и откачи вратичката, не мога да я оставя да пипа повече;
да дърпа покривката от масата и да събаря чашите и чиниите, също не мога;
тук изобщо не говорим за нейната сигурност (тъй като аз съм постоянно след нея ),
а за изграждане на системата от правила какво може и какво не може да пипа; още повече, че за нея явно това е игра.
Виж за строгия тон и поглед Wink може ли малка демонстрация? Дива орхидея    bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
... освен, че вече и откачи вратичката, не мога да я оставя да пипа повече...

Добре де - вече е откачила вратичката - явно 'не'-тата ти не помагат. Защо не пробваш нещо коренно различно? Например да я ОСТАВИШ да пипа интересните предмети? Всичко позволено - не е интересно.
Просто я остави да пипа без да казваш 'не' още като видиш, че се отправя към уредбата и /евентуално/ я премести само ако видиш, че не просто пипа, а е на път да счупи нещо. Остави я да 'опознае' предмета и той няма да й е интересен. 

# 25
  • Мнения: 4 399
Стремя се да има по-малко НЕ-та за да си тежат на мястото. Гледам поне вкъщи да е обазопасено колкото се може, обяснявам какво може да се случи ако направи еди как си. По принцип казвам НЕ само за неща които застрашават детето или околните. За някои неща и обяснявам какво ще направя ако пристъпи забраните ми. Това вече действа много добре, но моето дете е малко по-голямо. Например дълго време не искаше да се качва в колиоката, но пък и не разрешаваше да я водя за ръка. В магазините пък го удряше на гоненица и киеница. Започнах да и казвам че ако не върви за ръка или ми бяга в магазина, ще я вържа в количката. След няколко пъти в които действително си изпълних обещанието, сама разбра какви са последиците. Сега щом тръгваме да излизаме се пазари и сама и си говори 'Не с количката, за ръчичка'. Така отсраних около 40% от не-тата. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Упорствай!

Моето бебе е малко... Като прави бели го "заточаваме" в кошарата. Не му прави особено впечетление, впрочем. Но не допускаме да се наложи.

# 27
  • Мнения: 230
...
да дърпа покривката от масата и да събаря чашите и чиниите, също не мога;
тук изобщо не говорим за нейната сигурност (тъй като аз съм постоянно след нея ),
а за изграждане на системата от правила какво може и какво не може да пипа; още повече, че за нея явно това е игра.
...
Заела си се с трудна задача - а именно да превърнеш едно малко дете във възрастен твърде рано!
Понеже не обичам да питам, а предпочитам да си прочета от някоя книжка каквото ме интересува, та мога да ти кажа, че и д-р Спок и д-р Фицхю Додсън и д-р Сиърс са на едно мнение по въпроса с "не-тата" за дете под 2 години. А именно колкото по-малко "Не" толкова по-добре. И тримата препоръчват да се пригоди къщата към детето, а не обратното. Чупливите неща нависоко или в шкафа. Без покривки по масата и тн. Забраните трябва да бъдат само за животозастрашаващите неща  - печка например макар че има предпазители и за печката.
Трудничко е  Mr. Green Аз например си "сварих" два-три пъти прането, защото Влади ми беше врътнал копчето за температурата на 95 градуса. Сега си поглеждам всички копчета и тогава стартирам пералната.  Laughing

# 28
  • Мнения: 85
... освен, че вече и откачи вратичката, не мога да я оставя да пипа повече...

Добре де - вече е откачила вратичката - явно 'не'-тата ти не помагат. Защо не пробваш нещо коренно различно? Например да я ОСТАВИШ да пипа интересните предмети? Всичко позволено - не е интересно.
Просто я остави да пипа без да казваш 'не' още като видиш, че се отправя към уредбата и /евентуално/ я премести само ако видиш, че не просто пипа, а е на път да счупи нещо. Остави я да 'опознае' предмета и той няма да й е интересен. 


Уфф, ясно ми е, че НЕ-то не помага - иначе нямаше да пускам темата, просто ми беше интересно да видя  другите как си възпитават децата, знам, че като порасне няма да пипа, ама дотогава.... Peace

# 29
  • Мнения: 9 052
Опитай се вместо НЕ да обясняваш последствието. Ограничи НЕ тата просто.

Общи условия

Активация на акаунт