Когато те "ударят" по болното място....

  • 3 046
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Прекрасен манипулатор, станала си по-силна или просто изпълняваш това, което той ти каже Thinking
Започни с бебешки стъпки, но наистина опитай да живееш само за себе си. Мисли какво искаш ти, не приятелят ти, не родителите ти.

Ти всъщност ИЗОБЩО нямаш собствено мнение.... слушаш него...

Била съм в подобна ситуация... стигнах до нервен срив и до днес благодаря на Бога, че съм се оттървала от този човек... комплексар.

И не виждам какво толкова силно има в човек, който не се съобразява с мнението на родителите си!

# 31
  • Мнения: 0
по принцип всичко, което не те убива те прави по-силен/а, обаче, макар и да не те убива, те наранява, което малко по малко те осакатява и може да те докара до фрустрация, зависи от дозата. според мен няма по-голяма сила от любовта и... тя със сигурност не убива, дори и не наранява

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Миличка, приятелят ти ми се струва малко куку. Нормално за вечерния час и т.н . Не се занимавай с глупости, ами наблегни на българския, че матура те чака. Wink
Всичко ще си дойде на мястото , не се притеснявай. PeaceЖивотът е пред теб.

# 33
  • Мнения: 1 432
Aз затова се изнесох на 19 г!!! Преживях и роклята и бала  и вси4ко и хукнах ....................... Tired

# 34
  • Мнения: 9 991
''Обичам го и знам,че и той ме обича,щом е склонен да жертва любовта ни в името на това да стана по-силна като характер.''[/color]

Е това колко пъти го прочетох и не го разбрах newsm78, кое да пожертва,  newsm78, не казвам че не се обичате, ама да почнеш да си устояваш правата. Мила цял живот се съобразяваме с някой , няма я тая ландия дето всичко да става както ти го искаш, даже още докато си при мама и тати по ще ти минават номерата, ама ако живееш с тоя ''жертвоготовния'' и си си мислиш че ще може да се устояваш мисля си в голяма заблуда.
Научи се да разбираш хората и да бъдеш себе си - това цял живот се учи , мъж който обича не иска да променя една жена , а я обича такава каквато е , той по точно какво обича в тебе  newsm78, крака , глава, или тебе си, такава каквато си.  bouquet

# 35
  • Мнения: 26
Господи ,да ти имах проблемите...
Играеш си на силна жена  а някой друг се опитва да те направи такава.
Кого залъгваш- Нас ? Себе си ?
На мен ми се наложи да стана такава , въпреки родителите си , средата и приятелят си.
Не ти трябва да си играеш на силна -не е толкова лесно !
Често ми се иска да съм по тъпа от колкото съм!
сега ти се е паднало някой да те дундурка-възползвай се
Често се чувствам така-
" И само нощем ,само нощем когато и Господ спи свит в мрака, си позволявам аз разкоша в тъмното да си поплача...
Все още ли искаш да си силна ? Sad Cry Embarassed

# 36
  • София
  • Мнения: 397
 Този приятел за идеален ли се мисли, та е тръгнал да променя другите? За мен би било обидно, незнам как му се връзваш! А и човек не се променя току-така, само ще си опъвате нервите с тези психоексперименти.

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Важното е другия след него да се гордее с нея.... CloseНямам думи.... деградирал тип!

# 38
  • Мнения: 843
   Само ще вметна.   На 17 години моят приятел беше  с 10 - години по- голям.    Не зная дали той беше по- зрял или аз,  но темата за  вървене на въпреки не е стояла. Нито към родителите, нито към нас , самите. , Все пак не сме "Деца на цветята" , не сме хипари,   

оххх  само донякъде, де(   Но вече беше и демоде.   

   Не позволявай да ти вкарват филми в главата.  Колкото и да ти го казвам, обаче,  ако ти си се вкарала сама и го желаеш...  просто ще си изживееш сериала , с нашите мнеия или без тях.
    Рано ти е да си зависима от каквото и да е било.   Било пък то и мъж.      Въпреки , че това е първата/ пожелана/  зависимост  в живота, без да броим тютюнопушенето.   
  Впрочем  напоследък и водката с ябълков мирис Laughing Laughing   
  А пишеш достатъчно  вярно  , ако си на 18. / На фона , на това, което виждам всеки ден../.  Добре се справяш ,  човече.   bouquet Развивай се нататък.   Пичът,  ако е пич,  ще  е до теб.  Няма да повярваш,   но има и други---, дето просто ще те  боготворят..., сериозно. Hug

     

# 39
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен трябва да спреш да се насилваш да се правиш на каквато не си. Изживей си годините, изживей наивността на младостта. Животът и опитът, който ще натрупаш, сами ще ти покажат пътя. Не се опитвай да надскачаш, трудно е. Приятелят ти говори от позицията на доста по-голям и се мъчи да ти отваря очите. Но ти може да не станеш такава като него, просто се остави на течението. Няма лошо в това да сгрешиш, няма лошо в това някой да те използва, така се учиш, така трупаш опит, но трябва да го преживееш, за да го разбереш, а не някой да ти го казва.

# 40
  • Мнения: 4 965
На твоите години и аз бързах да порасна бунтувах се срещу решенията на родителите ми, живее на "въпреки", правих глупости...
А колко много ми се иска сега да върна времето назад и да си изживея спокойно и безпаметно онези години.
Радвай се, че имаш загрижени родители, които те издържат, направляват и са зад теб /дори и със шамарите, когато превиш глупости/, защото след години ще разбереш тяхната гледна точка...
А този незрял комплексар спри да го оставяш да ти мъти главата с глупости. Има време да станш самостоятелна, но товане става по този нчин - завърши, продължи с образовнието си, започни работа, вземи си хляба в ръце, заживей сама и тогава ще установиш колко прекрасно е сам да контролираш живота си. И не бързай да мислиш за брак с първия срещнат /особено човек, който иска да теотдел от близките ти и те оформя пнякаъв негов извратен калъп, че "следващият след него да се горде с теб" - толкова те иобча, щом те подготвя за следващия.../.
 Peace

# 41
  • Мнения: X
Важното е другия след него да се гордее с нея.... CloseНямам думи.... деградирал тип!
smile3521 Убедена съм, че е така !!! Колкото до родителите ти- това са хората, които биха дали и живота си за теб ! Ти може още да не го съзнаваш, но ще дойде и тоя момент !!! И друго- ако толкова искаш да си независима-хвани се на работа, изкарай някой лев сама, пък тогава виж как се става независим !!! А НЕ-тате носи, мама меси, а пък от мене-големите претенции !!!  newsm18 tantrum dazzler1

Общи условия

Активация на акаунт