да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня?

  • 19 451
  • 367
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 713
Аз например готвя отскоро за беба, ама нещо не ми харесва манджите! #Crazy #Crazy

# 316
 приготвянето на храната в детските кухни и фирмените пюрета  е по рецептура и се има предвид количеството  мазнини, въглехидрати, белтъци и сухо вещество на  100гр продукт също така се следи и за витамини и минерали - това аз вкъщи няма как да си го изчела
и за това когато децата се хранят с готови пюрета при тях кръвната картина и др. показатели са в норма, за разлика от децата на 10-12 м които са на обща храна и при тях може да се появят някои отклонения.
учила съм хранене и съм изчислявала дажби и знам колко е сложно, но с повече воля и свободно време и наличие на домашни продукти има готови рецепти в сайтовете и всичко е постижимо важното е детето да яде
аз като готвя по 2ч на моя, той  точно тогава няма да има апетит и няма да яде

# 317
  • Мнения: 1 949
приготвянето на храната в детските кухни и фирмените пюрета  е по рецептура и се има предвид количеството  мазнини, въглехидрати, белтъци и сухо вещество на  100гр продукт също така се следи и за витамини и минерали - това аз вкъщи няма как да си го изчела
и за това когато децата се хранят с готови пюрета при тях кръвната картина и др. показатели са в норма, за разлика от децата на 10-12 м които са на обща храна и при тях може да се появят някои отклонения.
учила съм хранене и съм изчислявала дажби и знам колко е сложно, но с повече воля и свободно време и наличие на домашни продукти има готови рецепти в сайтовете и всичко е постижимо важното е детето да яде
аз като готвя по 2ч на моя, той  точно тогава няма да има апетит и няма да яде

Да бе, все си мисля, че никой не си прави този труд. И да питам - камъчетата, парчетата найлон, обелките от ябълки и др.плодове - към кое спадат - въглехидратите, минералите или ...? А мухълът по бурканчетата?
И моето дете като не искаше да помирише готово пюре след 8-9 месеца и съм я хранила само с приготвени от мен неща, защо си й е наред и хемоглобина, и кръвната картина си й е ОК  newsm78
Айде стига, моля ти се, не отричам че ТРЯБВА ДА Е ТАКА, но и ти не може да отречеш, че всъщност истината е друга в една детска кухня, където контрол я има, я не   #Crazy

# 318
  • Мнения: 3 157
ba4e,много оптимистично,но наистина ли вярваш в това,което си написала?Simple Smile))))
Много е оптимистично,но в никакъв случай реално.

# 319
  • Мнения: 24 467
Жената може да представлява такава кухня и да знае.  Sunglasses На мен по- някак рекламно ми звучи.
Супата и кремът от ДК, ползваща моя приятелка ми наподобяваше течна консистенция с оцветител, освен ако не е нов начин за химическо приготвяне на необходимите хранителни продукти в нужните пропорции.

# 320
  • Мнения: 545
"Поименно, гражданко, поименно". Това важи за всички.

приготвянето на храната в детските кухни и фирмените пюрета  е по рецептура и се има предвид количеството  мазнини, въглехидрати, белтъци и сухо вещество на  100гр продукт също така се следи и за витамини и минерали - това аз вкъщи няма как да си го изчела
и за това когато децата се хранят с готови пюрета при тях кръвната картина и др. показатели са в норма, за разлика от децата на 10-12 м които са на обща храна и при тях може да се появят някои отклонения.
учила съм хранене и съм изчислявала дажби и знам колко е сложно, но с повече воля и свободно време и наличие на домашни продукти има готови рецепти в сайтовете и всичко е постижимо важното е детето да яде
аз като готвя по 2ч на моя, той  точно тогава няма да има апетит и няма да яде

Да бе, все си мисля, че никой не си прави този труд. И да питам - камъчетата, парчетата найлон, обелките от ябълки и др.плодове - към кое спадат - въглехидратите, минералите или ...? А мухълът по бурканчетата?
И моето дете като не искаше да помирише готово пюре след 8-9 месеца и съм я хранила само с приготвени от мен неща, защо си й е наред и хемоглобина, и кръвната картина си й е ОК  newsm78
Айде стига, моля ти се, не отричам че ТРЯБВА ДА Е ТАКА, но и ти не може да отречеш, че всъщност истината е друга в една детска кухня, където контрол я има, я не   #Crazy

# 321
  • Мнения: 24 467
Ако някой се вълнува за коя точно кухня става въпрос- да пише на лични, ще отговаря на всички. Изрично писах, че става въпрос за "ДК, ползваща моя приятелка ми", а не за ДК по принцип.

# 322
  • Мнения: 1 949
Аз да кажа за парчето найлон, намерено е от моя близка в порция от частна ДК Ози.

За камъчетата и обелките от ябълки прочетох тук. Не вярвам някой да си измисля за подобни неща  Peace

# 323
  • Мнения: 1 596
Еми момичета,и на мен не ми се готви.
Аз преди месеци събирах много мнения за ДК,защото исках да го запиша.И го направих и ползвахме.
Изобщо не готвех преди,не защото не мога,а защото не исках -мързеше ме BlushЕ от време на време забърквах някоя манджа.Иначе готовите ястия от Пикадили ядохме с мъжът ми,но тогава детето беше малко(бебе) и ядеше Хип и готовите пюрета.
Но като го записах на тази ДК,аз пак с доверие подхождах и с радост.Супичка,манджа ,десерт.Но,не ги харесвах честно,но давах какво да правя.
Докато един ден .мухлясала капачка(кухнята е държавна) миришеща на чесън(явно тези хора не са я измили).По-нататък,един ден кисел банан,на втория тиква,ама пак мирише на банана от вчера Confused
Манджите с 1 пръст отгоре мазнина(аз не готвя мазно) ,супите рехави,рехави и трябва да набуташ вътре 100 сухара за да ти се наяде детето(иначе са по 150 гр).И последното което не можах да преживея,камъче от ориза.Добре че детето го изплю.Та го показах на близките ми и те го видяха.
От тогава си казах"Запретвай ръкавите жено и почвай да готвиш"
Хем и мъжът ми ще яде,хем аз ,хем детето.
И стават чудесни ястия и детето се заформи,а преди беше малко по-слабичък.
И кремове му правя разнообразни и т.н
Момичета и на мен не ми се готви ShockedИскам да си чета,или нещо друго,ама за детето.....го правя.
Не агитирам и обиждам никой,това е моят опит в живота Heart Eyes
Имам си списък вече за 3 седмици(меню) и си ги въртя.
Задължително давам риба(пангасиус и сьомга филета).
Това е от мен  bouquet

# 324
  • Мнения: 2 334
Еми момичета,и на мен не ми се готви.
Аз преди месеци събирах много мнения за ДК,защото исках да го запиша.И го направих и ползвахме.
Изобщо не готвех преди,не защото не мога,а защото не исках -мързеше ме BlushЕ от време на време забърквах някоя манджа.Иначе готовите ястия от Пикадили ядохме с мъжът ми,но тогава детето беше малко(бебе) и ядеше Хип и готовите пюрета.
Но като го записах на тази ДК,аз пак с доверие подхождах и с радост.Супичка,манджа ,десерт.Но,не ги харесвах честно,но давах какво да правя.
Докато един ден .мухлясала капачка(кухнята е държавна) миришеща на чесън(явно тези хора не са я измили).По-нататък,един ден кисел банан,на втория тиква,ама пак мирише на банана от вчера Confused
Манджите с 1 пръст отгоре мазнина(аз не готвя мазно) ,супите рехави,рехави и трябва да набуташ вътре 100 сухара за да ти се наяде детето(иначе са по 150 гр).И последното което не можах да преживея,камъче от ориза.Добре че детето го изплю.Та го показах на близките ми и те го видяха.
От тогава си казах"Запретвай ръкавите жено и почвай да готвиш"
Хем и мъжът ми ще яде,хем аз ,хем детето.
И стават чудесни ястия и детето се заформи,а преди беше малко по-слабичък.
И кремове му правя разнообразни и т.н
Момичета и на мен не ми се готви ShockedИскам да си чета,или нещо друго,ама за детето.....го правя.
Не агитирам и обиждам никой,това е моят опит в живота Heart Eyes
Имам си списък вече за 3 седмици(меню) и си ги въртя.
Задължително давам риба(пангасиус и сьомга филета).
Това е от мен  bouquet


Това в коя кухня се е случило  Confused

# 325
  • София
  • Мнения: 12 461
Искам да попитам онези от вас, които готвят за децата: Какви продукти използвате и как проверявате наличието на вредни вещества в зеленчуците и месото? Да уточня, че не се заяждам, а наистина се интересувам.

Аз готвех на сина ми до скоро, но сега пробно поръчвам от Ози. Спрях се на този вариант, защото нямам възможност да ходя всеки ден на пазар за прясно месо или риба, а и силно се съмнявам в качеството на въпросните продукти. В нашата страна няма голямо разнообразие на био меса и зеленчуци, а останалите често не се знае дори от кога са. Ще ми се да вярвам, че в детските кухни има строг контрол от ДВСК. Дано найлона в храната да е просто инцидент. Надявам се, че ако беше правило тази кухня нямаше да просъществува, но знае ли човек.

Така или иначе, аз давам храна от кухнята само за обяд- половин супичка, основно и няколко хапки десерт, а за останалите хранения продължавам да готвя. Изглежда, че не мога да се причисля към някоя от спорещите страни, но мненията ви искрено ме интересуват.

# 326
  • Мнения: 1 949
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

# 327
  • Мнения: 545
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

Пазарът не е един. Пазарите са различни, проблема е, че вече не може да се разчита на надписа къде е произведени.

# 328
  • Мнения: 1 949
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

Пазарът не е един. Пазарите са различни, проблема е, че вече не може да се разчита на надписа къде е произведени.

E, добре де. Исках да кажа, че ако няма био-меса, които може да се купят и да се сготвят вкъщи, едва ли за 20-50лв на месец (май така се движат цените, не съм сигурна) някоя ДК ще осигурява такива.

А ако има такива все пак, те са скъпи, а насреща гаранцията е никаква. Надали в ДК ще се набутат да предлагат нещо по-скъпо от онова, което се плаща.

# 329
  • Мнения: 545
само за снимка,  така или иначе качеството на месото и зеленчуците, взети от ДК, са същите като тези, купени от магазина и рпиготвени вкъщи. Пазарът в Бг е един, Това е положението  Hug И аз не се заяждам Wink

Пазарът не е един. Пазарите са различни, проблема е, че вече не може да се разчита на надписа къде е произведени.

E, добре де. Исках да кажа, че ако няма био-меса, които може да се купят и да се сготвят вкъщи, едва ли за 20-50лв на месец (май така се движат цените, не съм сигурна) някоя ДК ще осигурява такива.

А ако има такива все пак, те са скъпи, а насреща гаранцията е никаква. Надали в ДК ще се набутат да предлагат нещо по-скъпо от онова, което се плаща.

Факт. Както и да е, за мен ДК си остава едно добро решение за много хора, които по една или друга причина нямат време или просто (извинете! не искам да обидя.) не могат да готвят. А опарените е добре да си казват къде е станала изцепката.

Общи условия

Активация на акаунт