да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня?

  • 19 441
  • 367
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 284
Напълно подкрепям Никол!И на двете си деца съм готвила.

# 361
  • София
  • Мнения: 12 146
Здравейте, отново. Обичам историите с ясно развитие и затова не мога да не ви споделя какво е то след двете седмици "опитване" на детска кухня. Кухнята е Ози, а менюто диетично. Уточнявам, че моето дете яде супа, основно и десерт на обяд и не заделям порции за други хранения.
Първите дни нещата изглеждаха прилично, но след това ми носеха храна, която просто изхвърлях. Супата този понеделник беше буквално сварено фиде с малко месо, а фидето беше в потресаващи количества. Въобще не може да се нарече супа нещо с гъстота на преварени спагети. Втрото се водеше някакъв гювеч, а беше като супа, но основно от картофи и домати от консерва  Shocked Подобна беше картината и през останалите дни- ориз, картофи и фиде и тук таме по някое грахче или бобче за цвят. Но това  нищо в сравнение с финала.
Когато днес ми донесоха храната цялото пликче, контейнерите и самата храна воняха на ПЕПЕЛНИК!!!!! Shocked Shocked Shocked Явно се пуши в колата за разнасяне или в кухнята, но това е просто шокиращо. Обадих се на фирмата и им казах, че се отказвам от услугите им, казах им и за пушенето около храната, а отсреща бях посрещната с пълно безразличие и не чух дори "Извинявайте" или "Ще вземем мерки"
Честно казано, сигурно съм била малко наивна, за да поръчам изобщо такова нещо в България. Разсъждавах и мислех, че това е бизнес и продаващите обяд за 5 лева на ден ще се постараят, за да печелят и да не фалират. Очевидно съм сбъркала. Хората явно мислят, че клиенти винаги ще има ако не за постоянно поне докато чакат за държавна кухня или нещо друго.
Наистина се надявах на малко облекчение, но не бих хранила детето с буламачи вонящи на цигари. Толкова съм шокирана, че дори не можах да се ядосам.
Благодаря на всички, които ме предупредиха тук във форума, за да не съм сега освен шокирана и изненадана! Hug

# 362
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Да, те готвачките в кухнята седят с мерилката за калории  Laughing като знам коко се краде, силно се съмнявам, че се спазват точните мерки  Mr. Green

smile3501        от както съм го захранила ,до сега му готвя всеки ден-обед,след обет и вечер.купено пюре е ял 3 или 4 пъти.Зная какво му слагам,дали е прясно и не се съмнявам,че храня детето си с храна от 5 дни Peace

# 363
  • Мнения: 24 467
Сега очаквам покана да се посочат и поименно крадливите готвачки.  Laughing

# 364
  • Мнения: 545
Сега очаквам покана да се посочат и поименно крадливите готвачки.  Laughing

де да можеше - но няма начин да я знаете - но кухнята със сигурност е известна.

еди
ПС не се заяждаш нали?

# 365
  • Мнения: 24 467
Ба, как си го помисли.  Laughing
Обвинението в кражба обаче е по- кофти от констатацията за рядката манджа в ДК "Х" /то май се оказа често срещано и не обвързано с едно само такова заведение/. Пък ако посоча, че лелката от конкретна кухня с адрес и град краде ще стане дебело, нали? Затова кражбинките не ги и упоменавам.
Кухните, над които имам наблюдения са две, не са в София, не живея в София понеже, затова предложих- който се интересува, ще го информирам безрезервно.
За да направя избора с готвенето у нас съм минала с проба през кухня.

# 366
  • Мнения: 545
"мисля, че в тази кухня разреждат млякото" изразява лично мнение. за мен правенето на обобщения и намеци е значително по-неправилно от грешното (според някои) лично мнение.

все едно да попаднеш на лош човек в този форум и да почнеш да спрягаш целия сайт, всички форуми, и целият Интернет...

еди.

# 367
  • Мнения: 24 467
При мен не е "мисля", кремът на бебето се пиеше директно от шишето му. Това не е крем. Супата беше бульон, без някаква твърда консистенция, т.е. и тя минава през шишето с биберона.
Не са намеци, констатации са, моите поне и то лични. "Мисля, че млякото се разрежда" наистина не е източник на конкретна информация, но храна за едногодишно дете, преминаваща спокойно през биберон за мен е достатъчно конкретен факт, че нещо не е наред.
Обобщения също не са, говоря за две кухни коркретно, едната съм ползвала, а другата ползва приятелка, не съм и не мога да имам поглед върху всички.

Общи условия

Активация на акаунт