магазини био в София

  • 8 907
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
Ходих до магазина - има доста нещица. Дори замразени гръцки свободни пилета, гледани сравнително на по-широко пространство и от време на време чопкащи "естествена" храна Simple Smile Също и яйца, познатите ни домати и краставици на Гимел, пресен лук. И всякакви там зърнени и пълнозърнести, компоти, буркани, напитки, Хип и т.н.

Другото, което аз оцених, е бадемовото мляко (сухо и като напитка), понеже краве не близвам, камо ли на детето да дам. Също и почистващи препарати, вкл. за миялна, и козметика на Logona.

Кошничките за пазаруване са плетени, не пластмасови или метални. Естествено, не може и без кусури и то накрая на пазаруването - покупките се слагат в найлонови пликчета. Бързах, но другия път ще им го напиша в книгата, в която иначе се пише с молив Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 896
Естествено, не може и без кусури и то накрая на пазаруването - покупките се слагат в найлонови пликчета. Бързах, но другия път ще им го напиша в книгата, в която иначе се пише с молив Simple Smile

Да не са от тези дето се разграждат за 1 година сами? Може би пише някъде.

# 17
  • Мнения: 2 652
Естествено, не може и без кусури и то накрая на пазаруването - покупките се слагат в найлонови пликчета. Бързах, но другия път ще им го напиша в книгата, в която иначе се пише с молив Simple Smile

Да не са от тези дето се разграждат за 1 година сами? Може би пише някъде.

Simple Smile Да, такива са - за 2 години.

# 18
  • Мнения: 502
От страната на пощата. Между железарския магазин и цветарницата Simple Smile. Има голям надпис БИО. Няма как да го пропуснеш Wink
Мерси!:)
Не знаех, че има такива найлонови торбички, това е страхотно, дано наистина да е така. Съвсем ме зарибихте за този магазин, ще взема да се помъкна до там в най-скоро време.

# 19
  • Мнения: 2 132
Ето тук има инфо за магазина - http://bio-bulgaria.com/biomag

# 20
  • Мнения: 2 652
Вчера отидох пак до този магазин - не бяха зареждали, откакто са го отворили! Имаше едни моркови, дето си стояха там още от началото и срокът им на годност беше някъде къмто април. Беше останало и само едно замразено пиле от същите, които имаше и в началото. "Хубава работа, ама българска", както се казва.

# 21
  • Мнения: 247
В магазина на "Слънце-луна" на Парчевич има голямо разнообразие от био-храни, също и перилни препарати и козметика Логона. Може да се пазарува чрез гладен.бг, където има описание на всички био0продукти, които се продават. Аз така правя, защото иначе ми е неудобно да хода дотам. Купувам просо, лимец, био-ориз, бадемово мляко и мляко от други ядки и съм доволна, но наистина органичното хранене излиза скъпо.

# 22
  • Мнения: 2 132
А някой ползвал ли е био пелени? Видях тези в Данет - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=4247.

# 23
  • Мнения: 902
Да не са от тези дето се разграждат за 1 година сами? Може би пише някъде.
Разграждат се, Но не съвсем - просто се разпадат Close

Цитат
Рекламираните евтини „биоразградими” торбички се произвеждат от същия конвенционален полимер, който се използва и за неразградимите, но към него се добавя мастербач съдържащ биопродукт (вид нишесте). В резултат на добавянето му след изхвърлянето на торбичката и депонирането и, същата се разпада на  лентички или малки късчета, които обаче не се разграждат, а продължават да замърсяват околната среда. Резултатът е дори по-лош т.к. те не могат да бъдат събрани и рециклирани или изгорени.
Извадка от писмо на Българска асоциация «Полимери»(БАП)

# 24
  • Мнения: 2 652
А някой ползвал ли е био пелени? Видях тези в Данет - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=4247.

Аз съм ползвала такива. Мисля, че са си наистина биоразградими, а не като пликчетата от дегрален, които ставали на лентички. Освен това не са избелвани с хлор, обработвани с формалдехид, парфюмирани и т.н. Малко са по-грубички, обаче, от обикновените пелени. Искам да кажа доста по-обемисти.

# 25
  • Мнения: 961

Цитат
Рекламираните евтини „биоразградими” торбички се произвеждат от същия конвенционален полимер, който се използва и за неразградимите, но към него се добавя мастербач съдържащ биопродукт (вид нишесте). В резултат на добавянето му след изхвърлянето на торбичката и депонирането и, същата се разпада на  лентички или малки късчета, които обаче не се разграждат, а продължават да замърсяват околната среда. Резултатът е дори по-лош т.к. те не могат да бъдат събрани и рециклирани или изгорени.
Извадка от писмо на Българска асоциация «Полимери»(БАП)
Това е отвратително!  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 126
А някой ползвал ли е био пелени? Видях тези в Данет - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=4247.

Аз ги ползвам в момента и смятам, че в сравнение с всички други са доста добри. Продават се и в магазините Baby Nova.

Общи условия

Активация на акаунт