Кърмените деца са по-умни

  • 3 703
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
Моето мнение е ,че всичко си е до ген.Ако ти е заложено ще си интелигентен дори и да не те кърмят до първи клас Peace
Интелектът на хората не може да се базира на това дали са кърмени и колко.Това каква статистика са доказали ,също е доста успорвано и относително.Ако наредиш и само кърмени деца и те ще дадат различни резултати.
Не съм много съгласна с твърдението.Мое мнение разбира се.Кърмя си и двете деца с кеф .......Пък ще видим.Сестра ми е кърмена малко пък има голям коефициент на интелигентност Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 4 555
На възраст 6-6,5 год децата са направили тест за интелигентност - четене, писане, математика и други предмети. Изключително кърмените деца са показали средно 7,5 точки по-висок резултат на вербална интелигентност и 5,9 точки като цяло на теста повече от останалите деца.
В заключение статията казва, че досега се е говорело за това, че кърмените бебета са по-умни, но с този дългогодишен експеримент това вече е доказано научно.
А правени ли са тестове за интелигентност на родителите им? Има ли наблюдения дали по-интелигентните деца са на по-интелигентни родители или за тази дребна подробност никой не се е сетил?

# 17
  • Мнения: 99
За по-умни незнам, но със сигурност са по-здрави.

# 18
  • Мнения: 12
Ето наблюдавам един нов форумец, който във втора тема влиза да трупа мнения....

И за какво да го парви?  Да не рздават медали?  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 5 940
През последните години ми липсва твърдение "кърмените са най-красиви". Бягайте да търсите източници... А и това, че голяма част от кърмещите майки не могат да си преведат статията, леко застрашава бъдещата интелигентност на децата им. Добре, че поне са на кърма...
От друга страна публикуването на източници на чужд език в български форум е неуважение към потребителите му.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 21:33 от valerie

# 20
  • Мнения: 210
Моите наблюдения не показват нищо подобно... Тъй като сме 5 деца - някой кърмени до 2 годинки ,други нито веднъж  newsm78 И аз и сестра ми не сме кърмени, а според критериите на родното образование минаваме за по-умни от кърмените  newsm78  Единият ми брат е кърмен до две години но за съжаление не е И  здрав, дори го отложиха от казармата преди години...

оТНОСНО *УмНОСТА*  Joy Всичко е до ген според мен  newsm78

# 21
  • Мнения: 68
valerie- всеки работещ с компютър малко или много говори английски, освен това, статията е преведена. Това, че за теб това е проблем може би е въпрос на IQ.
Интересно ми е как повечето от вас сте по- запознати, компетентни и естествено по-наясно от една камара умни глави, които с години се занимават с проучвания в тази област и за целта са вложени милиони долари.
NO COMMENT

# 22
  • Мнения: 256
Карина, изследването е проведено изключително професионално и двете издледвани групи - контролна и експериментална - са подбрани по равни социални и демографски признаци, включващи - възрастта на майката, нивото на образование на родителите, броя на децата в домакинството, времевите пропорци на кърмене на предишните деца в семейството най-малко за 3 мес, начинът на раждане - нормално или цезарово сечение, пушене или не по време на брамеността, теглото при раждане и Апгар резултата на 5-тата минута от раждането. За всички изследвани деца стартът е бил равен, като, наблягам, родителите също са попълвали въпросници.

Ако някой се интересува по-подробно от статията, моля да ми пише на лични, че тук темата все друга насока. Имам част от статията на английски, цялата е много обемна и може да бъде прочетена от цитираното в предишния ми пост издание, но за да се чете онлайн се заплаща.

# 23
  • Мнения: 2 614
Май останах криворазбрана, не отричам, че изследването е простронно, правено от специалисти и т.н. НО да се правят такива генерални заключения поне тук в този форум не води до нищо добро. Има хора, които влизат тенденциозно, само и само да се врътнат като ощипани булки и да оплюят кърменето по различни причини. Най-често е избиването на комплекси, че при тях не се е получило. Но пък всеки има право на избор. Обикновено подобни теми приключват с ключ от модераторите, защото злобните забележки стават повече от полезните неща за четене!
Иначе благодаря за интересното четиво. На мен лично ми беше приятно да го прочета, но наистина не мисля за кърменето като панацея. Възможно е и да е вярно, но ще пиша след още 5 години, когато имам наблюдения върху вече порасналото кърмаче  Peace

# 24
  • Мнения: 5 940
kokonka, това, че не си ме разбрала е въпрос на IQ.

# 25
  • Мнения: 3 423
На възраст 6-6,5 год децата са направили тест за интелигентност - четене, писане, математика и други предмети. Изключително кърмените деца са показали средно 7,5 точки по-висок резултат на вербална интелигентност и 5,9 точки като цяло на теста повече от останалите деца.
В заключение статията казва, че досега се е говорело за това, че кърмените бебета са по-умни, но с този дългогодишен експеримент това вече е доказано научно.
А правени ли са тестове за интелигентност на родителите им? Има ли наблюдения дали по-интелигентните деца са на по-интелигентни родители или за тази дребна подробност никой не се е сетил?
Ако искаш да кажеш ,че по интелигентните родители избират да кърмят децата си-има логика Winkи посоката ти на мислене е вярна за мен.

# 26
  • Мнения: 6 029
Има хора, които влизат тенденциозно, само и само да се врътнат като ощипани булки и да оплюят кърменето по различни причини.


Аз не оплювам кърменето, нищо че не съм кърмачка. Даже напротив. Освен това се опитвам да влияя върху новообебилите се около мен да кърмят, пращам статии от тук, опитвам се да им помагам (въпреки, че рядко ме чуват, имам пресен пример от вчера  Confused).

но наистина не мисля за кърменето като панацея.

И аз не мисля, че е панацея. И си мисля, че интелигентността и интелекта не зависят пряко от начина на хранене в невръстна бебешка възраст  Grinning. И нито едно нАучно изследване не може да промени мнението ми. Не може да твърдиш, че някой е по-умен, по-здрав, ако щете и по-красив само защото е кърмен.

# 27
  • Мнения: 197
Темата (с малко провокативно заглавие) за интересно научно изследване се превърна в драма с откровено семплите забележки на нЕкои войнствено настроени потребители. Моля, дайте пуканките, бирата сама ще си взема! Popcorn

Аз те тука не видЕх да пише формула vs. кърма, или кърмене 3 м. срещу кърмене 6. По - скоро прочетох, че кърменето благоприятства когнитивните (аре, познавателните) възможности.

Уважаеми Дами и Господа, този подфорум ми помага да кърмя успешно детето си вече 4 месеца, моля, пазете го чист!

kokonka, Ханна, Вале, Правда, Мила Мама, Julie   Hug   bouquet

Julie, и авторите не го мислят за панацея, сигурна съм: "
The researchers' study fails to answer the question of what it is about breastfeeding that boosts intelligence. "It remains unclear whether the observed cognitive benefits of breastfeeding are due to some constituent of breast milk, or are related to the physical and social interactions inherent in breastfeeding," Kramer writes. "

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 12:55 от lady_ivy

# 28
  • Мнения: 6 029
lady_ivy, аз, разбира се, не говорех за авторите.  Laughing

# 29
  • Мнения: 210
Забранено ли е да се изказват съмнения...  Всички сме на мнение ,че кърменето е полезно, но да се правят генерални заключения ... аз просто съм скептично настроена...
Щеше да е хубаво да се провери колко от световните гении са били кърмени...
В третият свят, където децата масово се кърмят до откат ,щото няма АМ и нищо друго за ядене ... Ами тези страни гИ няма в класацията на "интелигентните" нации... В които една година бяхме на второ място, а сега сме на пето-шесто в началната степен и на тридесет и трето при гимназистите...
И не разбирам защо пък трябва някой да се докача и сърди , заради правото ми на лично мнение, че и да ме квалифицира и сравнява с "умните глави". Умните глави са създали пластмаса за хранителната промишленост, която днес в някой страни е обявена за опасна за здравето...  newsm78 
А аз пък съм 100 % сигурна ,че по интелигентните майки кърмят децата си , ако имат щастието да имат кърма...
Моя позната спря да кърми 1-ят месец, щото й се пиеше кафе и й се пушеше , е не очаквам и дъщеря й да е много умна, но не заради не кърменето   Wink ами като израстнеш в среда на градински лейки... Mr. Green
Сори за дългия пост ама не разбирам каква е трагедията  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт