Отговори
# 240
  • Мнения: 10
Здавейте!
Днес е работен ден за повечето така че лека работа ви желая.Някой питаше за раждане в Русе newsm78.Аз съм раждала тук,но не в частната клиника,за там не съм чувала хубави работи освен това от сигурен изтояник,който работи в АГ-то знам,че недай си Боже нещо да се обърка пак трябва да те пратят от частната в АГ-то понеже нямали достатъчно техника и т.н.Това е което знам и ако се наложи после да те транспортират до АГ нали се сещаш лекарите как ще те гледат,защото си си платила при другите в частната (които си работят в държавното АГмеждудругото).Та моят съвет е да си избереш лекар от АГ на който пак да си платиш,но поне ще си спестиш 1000 лева. PeaceИначе избора си остава твой,аз раждах без уговорки и плащания и съм доволна,при тези които бяха на смяна.
Много дълго стана ама напоследък с тия плащания и мен взе да ме хваща шубето,ако не си платя означава ,че няма да ми обърнат внимание ли?Ще ме оставят да се мъча и да родя сама,ами нали все пак това им е работата?Ами като не всеки има възможност да нарине една камара пари нетрябва да ражда ли?
Sorry,за отклонението ама ми става болно

# 241
  • Мнения: 48
Здравейте сладурки.Вчера пак ходихме от курса за бремени на който ходя да ни покажат един от родилните домове в Пловдив този на ВМИ.Професора който ни прие беше против секциото и упойките.Този родилен дом е държавен и за мен най добрият в Пловдив.Човека надълго и на широко ни обясняваше предимствата на нормалното раждане.Ако всичко е наред и аз ще родя по нормалния начин.
Появи ми се едно петънце на челото и си взех крем на Ла Рош френска медецинска козметика, дано ми изчезне.
Хубав ден ви желая Hug

# 242
  • Мнения: 498
На мен започнаха да ми се появяват петънца отстрани на слепоочията и под очите((( направо незнам

# 243
  • Мнения: 817
Здравейте, момичета! Да ви кажа на мен петна не ми излизат, но един пъпки имам от наколко дни, които нито сърбят, нито болят. Идея си няма от какво са ми излезли, но се надявам скоро да изчезнат.

# 244
  • София
  • Мнения: 285
здравейте, момичета!

SvetLI 81 - аз също си взех книгата на списание "Моето дете" и я поразгледах обстойно. Много ми хареса това, че е написана след многобройни разговори от тревожни и неопитни родители. Има практическа информация като на всеки изложен симптом има отговори на конкретно зададени въпроси и много точни отговори. Тази книга ще ни спести много тревожни мисли и съмнения, живот и здраве, разбира се!

Lauren  - аз също съм на 26ти при Марков, да не би да се засечем; моят час е от 15и30, а ти от колко си?! Да, много е важно да отидеш при лекар, който не само е специалист, но активно и сърдечно да общува с пациента;  затова се доверих на момичетата, които са посетили Марков!

Radkakaka -  искам да се консултирам с теб за две неща, понеже спомена че си специалист в областта. Първото е за това, че не използвам от началото на бременността сапуни, поради това че повечето нехидратират кожата, което пък е една от предпоставките за поява на стрии.  Отново по препоръки на приятелки си взех лосион за измиване Gel Moussant na A-DERMA със зелената лентичка, който е медицински продукт и за сега добре ми повлиява кожата на лицето и тялото! Какво е твоето мнение за този продукт?! И ако има други добри, ще се радвам да ни ги кажеш!

И вторият ми въпрос е за предстоящите горещи дни и краката на бременната. Какъв/ви продукт/и би ни препоръчала, за профилактика,за да се предпазим (до колкото можем) от разширени вени, подуване и оттичане на краката в по-големите месеци?!
В у-щето за бременни имаше един представител на  тази фармацевтична фирма: http://www.csc-bg.com/intro_bg.php. Раздаде ни брошури за дермалния спрей Viatromb, но като разгледах по-обстойно и сайта, и брошурата, останах с впечатление, че се използва след като вече са се появили тези проблеми, а не за профилактика. 
Ако някоя от момичетата може да каже от свой опит за някой проверен продукт, моля да сподели! Ще бъде полезно за всички!

Днес се очертава слънчев ден!
А след седмица две ще започнат да цъфтят розите!
Май месец е прекрасен, нека да се радваме на пролетта и бременността си!
Бъдете здрави и жизнерадостни!



Последна редакция: сб, 10 май 2008, 11:53 от shivani

# 245
  • София
  • Мнения: 368
mylili, ina.gg май не съм била сама в преяждането  hahaha благодаря за подкрепата, знам че вие ще ме разберете....  Heart Eyes
Странното е, че никога не съм била фен на Макдоналдс, никога не ми се е прияждало, снощи какво ми стана не знам  newsm78 милото ме гледа и ми се чуди....ама ми купи, какво да прави!
Петънца не са започнали да ми излизат още, всеки ден се гледам като някаква луда, може би кожата се повлиява от крема с висок фактор.
Severinka, може да се консултираш с дерматолог за пъпките.

# 246
  • Мнения: 920
Добро утро и от мен момичета, за съжаление днес съм на работа #Cussing out
Гери термина ми е на 6.10.,разбира се ако нещо не го сменят отново Laughing И аз твърдо към Шейново съм се насочила за раждане, ако се засе4ем ще е супер Hug
Ели, миличка ще стискам палци, дано всичко мине нормално и е ок при теб newsm10
Искам да ти кажа, че сестра ми когато беше в 6-8 седмица докторята много се чудеха дали да и правят серклаж, защото тя е със силно скъсена шийка, в следствие на операция на маточната шийка. В крайна сметка решиха да не правят нищо, само и казаха да внимава с теглото д ане напълнее много, не знам дали това има някаква връзка.
Мила Lauren, искренно съжалявам, че така се е получило пи прегледа с Димитрова. За съжаление понякога докторите не се држат много добре с нас, без да се съобразят, че точно в това състоение сме по - чувствителни smile3518
Аз съм на 27 май при Марков, момичета има ли някоя от вас час на тази дата, евентуално да се засечем Wink
 Kpuccu  стискам палци всичко да ок с изследванията Hug
 shivani  и аз съм особено заинтригувана от тези кремчета за оттоци и разширени вени. Аз имам страшни пробелми с подуването на краката, задържам вода и ставам като балон и съм много притеснена от задаващото се лято и големи жеги Crazy
Момичета да ви се оплача, от една седмица ме мъчи ужасна хрема, тече ми носа, кашлям и ме цепи тиквата ужасно. Пия чай, ям мед, лимон и не ми минава ooooh!
Хайде приятн ден на всички мацки, тези дето са на работа като мен, по - бърза доработка на деня пожелавам Party Wink

# 247
  • София
  • Мнения: 1 531
Във връзка с крема за крака за бременни ще ви разкажа как аз си купих моя.
С първата ми бременност в 3 месец бях една седмица комадировка във Варшава. Там в един козметичен магазин влезнах и гледам някакви продукти /разни мазила/за бременни. Реших да си купя нещо, но пишеше само на полски или други езици, които не владея. Но взех една тубичка, защото имам състудент, който живее там и реших като се срещна с него да ми каже какво съм си купила. И като му показах той ми преведе, че е cool крем за крака за бременни  Mr. Green как оцелих точно това, не знам.
В София като се намазах, направо краката ми изтръпнаха от студ. Предполагам обаче, че това лято добре ще ми се отрази такава хладина на крачката.

# 248
  • Мнения: 697
Здравейте момичета Simple Smile
Аз днес го писах дъждовен нищо, че е работен ден  smile3503
По повод на преяжданията, можете да включите и мен към групата  newsm47  Вчера сготвих пиле с картофи, ама май малко мазно го направих. С мъжа ми си хапнахме обилно и няколко часа по-късно се събудих от болки в стомаха, че като ме подгони и едно разтройство  Embarassed , ама те хората са го казали "гъз глава затрива" , та и мойта работа такава.
Петна не са ми излезли до сега нито по лицето нито по тялото, пъпки също, но за сметка на това ми растат косми по брадата  smile3511  Голям ужас е. Аз ги махам, те пак се появяват. Ако не паднат след раждането явно ще трябва лазерна епилация да си правя.

# 249
  • Мнения: 48
Момичета как да кача снимки в албума

# 250
  • Мнения: 80
   Здравейте и от мен!
 Ми то и аз да се оплача,аз досега не съм преяждала ама щом ям вечер(колкото и малко да е) се подувам като балон и ми тежи и ми е много зле цялата нощ.Ама незнам дали ще мога да издържа до следващата сутрин на едната ябълка дето я ям в 4 следобяд.
 А и да ви кажа получих една тъмна пигментация над горната устна.Имате ли идея как мога да го оправя туй чудо.
  Лек ден на всички ви желая!!!

# 251
  • Мнения: 8
За А-derma,добре си се насочила хубави са ,друго от което съм доволна и ползвам в момента  е Topialyse на SVR,те между другото имат и много хубав фотозащитен крем,аз съм му фен защото е оцветен ,като фондьотен и много добре прикрива всякакви недостатъци по кожата а и няма нужда да се мажеш със 2 крема през деня newsm10 newsm10.За оточните крака има много продукти,но аз не съм имала такъв проблем и не съм с преки впечатления,така че засега не мога да дам конкретна информация.Каквото и да вземете,важно е да ви понася добре,затова моят съвет е вземете нещо по-евтино за проба и ако не помага,тогава нещо по-скъпо и качествено,но за този проблем ефекта при всички случаи ще е краткотраен... Naughty

Аз още не усещам бебока ,ама сигурно скоро ще стане защото коремчето ми расте ли расте..... preggo

# 252
  • Мнения: 8
Напомням ви пак

# 253
  • Мнения: 8
Най-важна е профилактиката за тъмните петна-затова ползвайте фотозащитен крем

# 254
  • Мнения: 206
Здравейте момичета, два дни ме няма и вие сте изписали света  Laughing
По-лекичко давайте днес работните;)
Честито на мамите усетили ритничета, аз също правя чудеса от храброст и молби за да усетя бебчо, не ми се случва често, явно проявява характер, но когато реши е много мило:)
Хайде лек ден, аз днес съм в Пловдив на гости на братчето и се чувствам супер.

Общи условия

Активация на акаунт