ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 47)

  • 11 784
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
А не, обещала съм му на мъжа ми ако стигна до девети месец да правим секс Mr. Green

Надеждата умира последна, а?  Joy Дано го огрее човекът! Пък то може да спомогне и да не преносиш  Laughing

Надявам се другите частни болници също да не се водят по Токуда  Thinking


# 16
  • София
  • Мнения: 53
Хайде и аз да се запиша на първа страница:) Pearly, благодаря за темичката  bouquet

Nip, ние имаме същия скрин и тъкмо преговарям с моя мъж да си премести каквото има в него в гардероба и да го освободи за беба.
Догодина ще се местим в новия апартамент и там ще обзаведем детска стая. Та не ми се иска да купуваме нищо сега, което после да не пасва на мебелите, които харесаме за там.

По този повод да попитам, някой ползва ли / ще купува ли кошара за сън, а не легълце? Аз май предпочитам кошара, която после да метна при бабите в Петрич... Ще почна и аз да пазарувам вече и смятам да разглеждам по-подробно тези дни. Та ще се радвам на някакви препоръки по този въпрос Simple Smile

# 17
  • Мнения: 223
По този повод да попитам, някой ползва ли / ще купува ли кошара за сън, а не легълце? Аз май предпочитам кошара, която после да метна при бабите в Петрич... Ще почна и аз да пазарувам вече и смятам да разглеждам по-подробно тези дни. Та ще се радвам на някакви препоръки по този въпрос Simple Smile

Аз смятам това да направя, но с нормален матрак (като за легло), а не със сгъваем, какъвто се предлага с кошарите. Пък ако нещо случайно ни се прииска "истинско" легло, веднага ще му купим на човека.

# 18
  • Мнения: 2 070
А за помпата да питам и аз,само един модел ли е?Да не взема да купя нещо друго newsm78


И аз тъкмо мислех да търся в сайта снимки. Виждала съм две помпи - едната ръчна, другата се наглася с едно такова компютърно или електронно, не знам, май може да си го програмираш да ти изпомпва в определен ритъм, като сученето при бебето... На външен вид прилича на помпа вързана към мп3 плеър..  Joy

А самата технобогия на изпомпване - с каво тези на Авент са различни от спринцовките? не е ли пак същия принцип с вакума?

# 19
  • Мнения: 591
Абе мамита на мен онзи ден една продавачка ми каза, че не ми било нужно точно сега да си вземам помпа, можело и по нататък! А не е ли желателно да имаш в теб като си в болницата?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 320
Аз съм си купила вече кошарата за спане и игра на Бретони. До средата на юли ще сме в София и бебето ще спи в нея. После отиваме при баба до септември - там има детско легло . Там на вилата е и старото легло на каката , евентуално ще го вземем за тук. То е изцяло с решетки , на 2 нива , като предната решетка се смъква.
Мислех , че ще може бебето да спи и на долното ниво на кошарата на Бретони , но според мъжа ми било много ниско. Но то пък ще има матрак  . newsm78
За сега нищо не е окончателно.

# 21
  • София
  • Мнения: 137
Ха и аз да се впиша, че през почивните дни като си имах компания и въобще не ми се влизаше в нета. Само скитосвахме някъде, малко магазини обиколихме, но засега само гледам. Като вляза в осмия месец ще пазарувам. А какви бонбонести дрешки има Heart Eyes
За количка до последно ще се колебая май... Каtche,  и аз мисля в началото да купя сгъваема кошарка, която после ще използваме за път и за при родителите. Нямаме място в нашта стая за легълце, догодина като я отделим ЖЗ ще й вземем дървено легълце.

Да ви се оплача, последните нощи разбрах и аз каква гадост са киселините. Сега съм си взела обикновени бисквити за следващия път. Но най-голямото ми тормоз е ш....я запек, няма такъв ужас. #Crazy Ходи ми се и не мога да отида. Сега съм се зарекла да не ходя докрая на бременността, писна ми, не искам да се напъвам smile3511

Аз все още съм в отпуск, но от понеделник трябва да се вясвам до края на май на работа. Вече свикнах да си почивам и хич не ми се ходи.

# 22
  • София
  • Мнения: 53
Аз смятам това да направя, но с нормален матрак (като за легло), а не със сгъваем, какъвто се предлага с кошарите. Пък ако нещо случайно ни се прииска "истинско" легло, веднага ще му купим на човека.

Нормалният матрак е задължителен:) Харесала ли си някаква кошарка вече?

# 23
  • Мнения: 4 371
В Джъмбо има евтини кошари Чико, аз мисля да вземем по-натам.

А самата технобогия на изпомпване - с каво тези на Авент са различни от спринцовките? не е ли пак същия принцип с вакума?
Венчелистчетата - http://www.mybirthcare.com/_images/isis_illust_1.gif

Абе мамита на мен онзи ден една продавачка ми каза, че не ми било нужно точно сега да си вземам помпа, можело и по нататък! А не е ли желателно да имаш в теб като си в болницата?  newsm78
Желателно е, да, защото гърдите изведнъж стават на камък, а бебето не е в състояние да изцока всичко Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз си тръгвам и ще мина през доки,много ме боли корема.....немога да седна нормално

# 25
  • Мнения: 13
здравейте момичета  Hug
искам да питам дали случайно някой друг освен Донка не се е насочил да ражда в Сливен . Ние с мъжо утре ще ходим на преглед там , но още не съм се запознала с лекарите и ми се искаше да обменя опит с по-запознати . Ако някой мисли да ражда там моля пишете ми .
Мен от няколко дни нещо ме прорязва долу от време на време , една такава гадна непозната болка и ме гони шубето да не тръгна да раждам по- рано . А и контракциите си ми продължават със същата честота , даже онази вечер , около половин час корема ми беше камък , тъкмо ми отшуми стягането и пак ми се стегне . А и бъбреците нещо ме понаболяват ..... Ох май много се размрънках , не стига че напоследък пиша от дъжд на вятър а и мрънкам само .
Приятен ден на всички  Hug

# 26
  • Мнения: 925
Надявам се да няма увеличение по другите места... А и на базата на какво ще бъде? Пък и Токуда си е частна болница, държавните не виждам смисъл да се водят по нея Rolling Eyes

Ей, дано наистина не вдигат цените по другите места! В 1АГ (бившата Тина Киркова) нали и без това са ги вдигали скоро, и те като в Токуда си бяха избацали едно почти двойно увеличение....Дано не ги вдигат сега пак, че май точно съм на път да си харесам една лекарка там.... Thinking

За пръв път чувам, че има сгъваеми матраци за кошарите за спане, макар че се чудех как така кошарата е сгъваема и преносима, ами матракът.... newsm78 А то каква била работата, и матракът можел да се сгъва...Добре де, ами матракът като ще е истински, т.е. несгъваем, нали пак ще може да се пренася...? Иначе на мен ми се обезсмисля идеята за преносимост в такъв случай  Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 334
Да се разпиша и аз Wink Тази сутрин бях на консултация, всичко е наред. Забавното беше, че докито тръгна да мери главата и изкара бебето като за 6 ЮНИ!  Shocked Казах му, че това е цял месец по-рано и няма начин да е вярно!  Naughty После, като спря да се върти бебка, я измери пак и излезе 28 юни, което вече звучи по-реалистично  Joy
При такива измервания изобщо не посмях да го питам колко ли е дълга и колко тежи - явно няма смисъл, по-добре на боб да хвърля довечера  hahaha
Важното е, че расте, мърдаше през цялото време с ръчичка, смучеше палче, като не спираше и да ме ритка и да ми криви корема Simple Smile
Последния месец не успях нищо да кача Sad на предишната консултация бях +7 кг, тръгнах към 8те, но изкарах набързо някаква вирусна инфекция, а след това се и местихме в нашия си дом ( newsm44) и така и не стигнах 8 кг Sad Доки обаче каза, че се движа добре с килограмите, а и по-важното - бебето също е добре Simple Smile
Jollity нещо ми се позагуби, че и душичката и strawberry също отдавна не са се разписвали. Хайде стига празници  Grinning

И да се похваля: написаха ми болничния за бременност! от 16 излизам! Още само една седмица работа ми останаааа!   ura

Kali, отивай на доки, дано всичко е наред и да ти разсее тревогите  Hug

Поздрави на всички   bouquet

# 28
  • Мнения: 2 323
Мацки, които сте ползвали помпи на Авент. Може ли да питам нещо. Предлагат ми една чисто нова, ръчна, с всичките му там неща към нея, за 40 лева. Но без шишенце, защото детенцето него го ползвало. Купува ли се отделно такова шишенце или може ли да се замени с някакво друго и колко струва знаете ли? Щом има резервни части, сигурно и шише може допълнително..

Сложи си най-обикновено бурканче от детски храни! Хем е по-лесно за почистване. Пробвано е, не се притеснявай. Пък ако решиш да ползваш шишета винаги може да си купиш каквито искаш, без да се съобразяваш с марката.
И да ти кажа, така лесно изпомпване с Авент не мога да го сравня с никоя друга помпа. Имала съм спринцовка, с която си изкарвах очите от болка и една, стара като моел, но ставаше добре с нея. Но пък след болницата реших да я стерлизирам яко и я стопих. Така че с Авентската се родих.


И ние ще сме със сгъваема кошарка. Още ни е рано за цялостно детско обзавеждане, а каката си спи още в бебешката кошара, че и майка й редовно до нея също. Затова няма да инвестираме в ново легло,пак бебешко, а само в хубав матрак и някога направо цяла стая за ,,двете калинки с пъстри пелеринки,, /според Йоанка това са те с бебето Simple Smile/

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 14:10 от Aгата ®

# 29
  • Мнения: 2 070
Мерси мацки. Дуци, аз пак не разбрах. Принципа изглежда същия като при спринцовките - разчита на вакума. В единия случай дърпаш, в другия натискаш, но пак създава вакум и издърпва.. Нали или?
Фитнес фитнес... на мускулите на ръцете  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт