ЮЛСКИ бебешори '08 (тема 47)

  • 11 782
  • 274
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 223
Мога да го снимам, за да видиш след 7 години употреба как изглежда.
Ако някоя варненска мама пък се е спряла на Арбор - аз днес получих мейл от фирмата, че за Варна работят по следния начин: обаждаш се в Асеновград и казваш модела, който си харесал и те ти го пращат с наложен платеж. Не разбрах дали разходите по куриер са за тях, но утре ще им се обадя и ще разполагам с цени на производител.

Дай снимки Simple Smile

# 271
  • Мнения: 6 390
Айдеее докато се шматкам... темата пак свършила  Grinning
отивам да попрегледам кой-какво ...

# 272
  • Мнения: 2 070

Де Що, ти от коя болница в Плевен беше много доволна, и тя от "Приятели на бебето"ли е ?
Щукна ми , че мога да родя в Плевен, нашите се преместиха да живеят на село, което е на 50 км от там, и ще бъде супер за бебка, чист възду, тишина, пък и майка може да ми помага.


Родилното отделение в Плевен, което приема по каса, а при избор на екип е 200лева. В нова сграда е от 2004та година, когато родих аз Яна. Има и стаи за вип родилки, които не се различават по нищо от останалите стаи и това е странното. Всяка стая си има баня с топла вода, а вътре в стаите има специално пригодени кътчета за преповиване на бебето и т.н., честно по-удобно е напрвен, отколкото вкъщи дори.  Laughing Да, те са една от болниците Приятели на бебето - ако си мотивирана да кърмиш акушерките обясняват, помагат. Бебетата са си при теб постоянно, дават ти ги много скоро след раждането, ако не си секцио. Може би, ако искаш да си почиваш може да го вземат бебчето за през нощта, не знам. Има много добро ноеонатологично отделение, там също приемат кърма от майката, ако държи да носи за бебчето. Има стаи с по една, две и с по пет жени, може да има и за по-малко, ние бяхме пет в огромна стая, бяхме разделени тогава майки с момиченца от майки с момченца. Но от приятелки съм чувала, че при тях не били разделени.
Аз съм адски доволна от всичко. Тогава ме шиха с конци, които не се махат после, не съм си платила една стотинка за нищо, честно казано там ми беше страхотна почивка и удоволствие след самото раждане.

Новото родилно - частно, от миналата година - Авис Медика - намира се в парк Кайлъка, на много хубаво място, цената за нормално раждане е само 400 лева, по-нагоре Алиса беше писала 500 за секцио, но аз мисля, че е повече. Вътре е лукс, само в списания съм гледала снимки и са ми разказвали приятелки, не съм ходила още да го видя.  Две жени в стая, може и сама, понеже не е супер натоварено ти обръщат много внимание, така ми разказа плевенска съфорумка, която беше 7мата родила там миналата година.  Всички разказват само хубави неща за там, засега оплаквания не съм чула. Има безжичен интернет и като родиш - се отчиташ ведната във форума  Laughing Но в Плевен си е смешка - едни и също добри специалисти работят навсякъде - и на частно и на държавно... Базата на държавното родилно си е достатъчно добра..тоест - почти няма разлика, така че почти е все едно къде ще родиш.  Laughing  В частното от към апаратура са по-добре разбира се, но не съм разпитвла в детайли какво значи това, само това съм чула.

# 273
  • Мнения: 2 070
Недейте така с тез колики бе, момичета Grinning Айде малко по-оптимистично Mr. Green Мойта щерка, например, не е имала никакви колики Hug Има и такъв вариант Grinning Дай Боже всекиму, а Wink Пожелавам го както на себе си отново да ми се случи така и на вас Grinning ДАНО Praynig
Ами ти си спокойна натура, ъъъ беше де Laughing Бебето ти беше спокойно, сега и това ще е такова сигурно. А ние нерваците с колики, неспанета, вечен глад и какво ли не ooooh!

Абе аз така като гледам по-скоро от колики се оплакват момчешките майки. Лично аз не познава мама на момиченце, която да са я притеснявали много коликите. Яна също нямаше и спеше по много. Може би и момченцата са по-лакоми и поглъщат повече въздух, имат повече газове, не знам. Яна само пръцкаше и някакси си присвиваше коремчето от време на време, ако я е боляло, явно е била търпелива или е решила да ме щади.  Laughing  Най-любимо ми беше събуждането и сутрин. Почва да се прозява, хили, протяга и да пръцка... много беше смешна. Най-хубаво беше като стана вече на 7-8 месеца и се изправяше в леглото, хваната по решетките - събужда се, изправя се и се ухилва до ушите. Как да не ти почне весело деня.

# 274
  • Мнения: 4 371
Деси, има нова тема Simple Smile
Сестра ми е майка на две момичета, имаха си колики Thinking

Общи условия

Активация на акаунт