как предпазвате компютъра си от сръчните малки ръчички?

  • 2 174
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 524

Хах   Simple Smile, дано да не е от по-елементарните модели ... как им се вадят копчетата  ooooh! .... с едно посягане 3-4 е свалил моя син  Crossing Arms
Много ме зачуди темата .... нашия младеж е върл фен на клавиатура, мишка, монитор и подобен род хардуер, самият копмютър , явно не го е открил още, защото е заклещен между две кресла и едно бюро  .... това трябва да е причината.
Пък и от желание да се задържи максимално време пред екрана, вероятно не му е останало време да го търси  Whistling
Помня обаче какво натискане на старт бутона беше преди известно време, при едно друго местожителство и месторазположение на техниката  Mr. Green
Явно това е спасението, да не му е пред очите  Peace .... ако изобщо има спасение , наистина  Wink Laughing

Чакай сега, уверих се в нуждата от лаптоп, когато детето ми беше на 6-7 месеца, защото стационарния компютър е в спалнята и в момента в който усети, дори и спящ , че чаткам по клавиатурата се будеше. За мен това беше едва ли не голям проблем, докато не свалих 6 филмчета на Том и Джери и които той гледаше с кеф. Ми този компютър се превърна в негово домашно кино, щото като няма филмчета а има нещо друго той реве. Вече започваме да се придвижваме някак си с чужда помош и вчера рестартира компа, не му стига, че е пуснато филмчето, то там нещо го мами, лапички светкат, писка , мяука. Имам алтернативна клавиатура, ма тя е бяла и не е същата, пък и там нещото от бюрото дето се плъзга не може да ни направи фокуса и да излезе играчката с бутоните. Заредила съм се с две флашки с голям гигабайт за действително ценните неща и това е, освен лаптопа , на който с времето знам, че също ще му намери цаката. За тва и купих лаптоп от 900 лева, а не от 1900.
Та за тва дадох простия отговор - купих си лаптоп. Държи се на високо и не му се показва за сега /май няма и да се покаже, че е по-хубаво домашно кино от стационарния/. Поради рестарта от вчера си свалих програмката , щото баба му, която го държеше в момента  беше в потрес от процеса на рестарт, а стационарния комп също не е платен евтино.

# 31
  • Мнения: 3 929
Вече съм вдигнала ръце и го оставям да пипа. Между другото, така се научи да работи с компютъра, така че да не го разваля. И постепенно изгуби интерес.

# 32
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
При нас  е страшно. Joy  Има детски компютър, стара клавиатура и мишка и въпреки това е залепен за РС-то. От включване и изключване повреди един. Микрофон и мишка купуваме вече два пъти. Седне ли пред компа и за секунди сътворява неща, които после се чудим как да оправяме. Shocked Laughing Веднъж разглоби клавиатурата за няколко минути - всички клавиши бяха извадени, хванах го на функционалните. Joy А после какъв зор видях докато ги наглася....... #Crazy И с тези анимации, няма изместване от стола.  Laughing
Май шкаф с катинар е най-доброто решение. Laughing

# 33
  • Мнения: 2 467
Никак. Предадох се. Рибките и цветята бяха радост една седмица. После пак щракане по клавиатурите. И на двата компютъра мониторите са вечно на пръстчета.
Лап топа ми е нагризан буквално - има 2 отбелязани зъба. Отделно с ножицата на скоро я хванах да му режела монитора  ooooh! За малко да пробие екрана. Сега има само леко набраздено, добре че е взела къдравата ножица.

# 34
  • Мнения: 1 674
.При нас просто няма опазване.Неуморима е,пипа ли пипа.

# 35
  • Мнения: 5 591
Моята дъщеря е голям хакер, рестартира компа,праща програми в кошчето,отваря СД-то слага  диск и затваря,пише в скайп и какво ли още не.Няма спасение.

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 23:48 от vancheto*

# 36
  • Мнения: 3 804
при нас като4е ли е по лесно-имаме 2 ,единия е на каките там са ка4ени и игри,но пак не можем да опазим работния-така 4е спасение няма,освен да го сложих в отделна стая и да я държиш затворена

# 37
  • Мнения: 1 520
Пускаме го само с парола и никакви игри няма инсталирани с изключение на картите, но те не са особено интересни за малки деца. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз съм вманиачена на тема компютри - ъпгрейдвам почти на всеки 6м. и като няма вече накъде,  сменям цялата платформа с най-актуалната за момента  Embarassed Последната ми конфигурация е  скъпа и бърза, сглобих я малко преди нова година - но първото за което помислих, беше кутията да се заключва /спрях се на TT Soprano/ http://www.thermaltake.com/product/Chassis/midtower/soprano/vb1000sws.asp
Така си реших проблемите с оптичните устройства и помпането на Power бутона.
При по сериозна работа /ако терминатора си е вкъщи/,  - просто изключвам клавиатурата и мишката от буксите, като приключи, отново ги включвам.
Най-лесно е, при изключен компютър да дръпнете захранващия кабел - пък детенце нека  си натиска копчетата  Wink

Имам още 3 РС-та у нас + лаптопа на мъжа ми.  Реших да кача игри с колички на единия /с 15` TFT монитор + волан с педали/, да  е само за малкия и всяка жаба да си знае гьола, но видях, че очите му се зачервяват понякога Rolling Eyes - позволявах му да играе мах 2-3 пъти дневно, за не повече от половин час. Консултирах се с детски офталмолог, който категорично ми забрани да му позволявам да прекарва повече от 10 мин. 2 пъти дневно, преди да навърши 7 г. /сега е на 4г. и 5м./ Обясни ми, че незрялото детско зрение не е пригодено към честотата на която работят мониторите /без значение дали са CRT, TFT, LCD/ и е десетки пъти по- вредно от ТВ-то, защото децата почти не мигали, за разлика от възрастните.

Добре, че се затопли, а варианта да играе навън винаги го предпочита.
Обмислям по-нататък да му взема Плейстейшън или нещо от сорта, че периодично мрънка за пустите му игри...

# 39
  • Мнения: 1 367
Ох,никак не ми е лесно да го предпазвам...Ние живеем в малко жилище и е просто невъзможно да се постави на по-безопасно място.Синът ми е луд фен на компютъра.Харесва определена музика и определени игри и понякога съвсем случайно,както си "работи" на клавиатурата успява да си пусне по нещичко.Иначе копчетата вече се държат на магия,блокира една мишка,по монитора непрекъснато има следи от детски пръстчета...Ако нещо не му хареса,просто натиска Esc и си решава проблема.Абе ужас,всички разбирате за какво става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт