разли4но ли е 2я път?

  • 2 443
  • 58
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Втория път е определено по-хубаво! Peace
По-осъзнато, с по- реална представа какво ще се случи и не на последно място - бебчето го чакат повече хора Wink(имам в предвид по-големите кака или батко)
При мен неърпението да гушна бебка втория път беше  по-голямо. Понякога имах чувство, че ще си остана бременна цял живот.... CrazyМалко повече ми тежеше , защото каката е в първи клас и й е нужно особено много внимание.....но общо взето веселбата е голяма... Joy

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нетърпението и вълнението са повече  Simple Smile за съжаление и страха да не стане нещо, май също. Но второто майченство май е по-хубаво, защото много от нещата вече си ги преживял, по-подготвен си и имаш повече време да му се насладиш.
съгласна съм  Hug

# 47
  • Мнения: 363
как само съм се заме4тала отново да усетя бремеността Heart Eyesпредполагам,4е наистина тя 6те мине по - неусетно,за6тото 6те си имам грижи около сина ми ,но пък то4но за6отоо няма да бързам 6те мога д асе насладя на всеки момент от бремеността.(стиг ада не повръ6там като 1я път 4 месеца) Crazy Sickопределено ми липсва усещането на бебето в корема ми,ритни4етата ,дори дните в родилното ,нетърпениет ,когато дойде6е време да си взимаме бебетата,бе6е страхотно.
наистина много исках ве4е да се ражда йоан ,от момента ,в който забременях....и както спомена една от майките имах 4увстото 4е съм бременна 2 годинипожелавам на вси4ки ,които искат като мен скоро пак д а се вълнуват около ново беб4е в корема.благодаря на тези ,които споделиха опита си и на тези които надявам се 6те продължават Hug

# 48
  • Мнения: 666
Много хубава темичка наистина, мен също много ме вълнува този въпрос за 2-то дете. Напоследък все по-често се замечтавам за още едно бебче, иска ми се пак да изживея този прекрасен миг в който виждаш бебо за първи път. Ние планираме да пробваме другата година може би след като малкия стане на 2 години, дай Боже и аз да усетя пак вълненията да бъдеш бременна и да чакаш с нетърпение бебчо да се появи.

# 49
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Наслаждавах се на бременността. Не ми се искаше да свършва. Laughing Не ме беше страх от раждането, имах усещането, че няма да е като първото. И въпреки това, мислите ми бяха заети с голямото ми момче. Grinning Особенно в родилния дом. Непрекъснато питах как е, какво прави, а когато дойдоха да ме вземат с бебчо, се разплаках, като видях обърканата му, мила муцунка. Laughing Обичам ги еднакво силно и двамата и както каза една мама преди мен - имам вече две сърца. Hug

# 50
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По-различно е, да. Първия път го исках много, втория-хич и беше шок и ужас, като видях  EFP Но при теб едва ли ще е така, щом от сега го искаш. С времето нещата се обърнаха при мен-от крайно неискане, до вманиачаване дали всичко е наред. След раждането е същото-малко сладко бебче, което спинка сладко.

# 51
  • Мнения: 8 999
За мен беше същото, като изключим първоначалния шок след като разбрах, че съм бременна за втори път. По принцип бяхме решили да имаме две деца, но не толкова нагъсто.
После всичко си дойде на мястото. Естествено, че в родилния дом ми беше мъчно за дъщеричката ми, но бях толкова погълната от новото човече, че рядко се сещах за нея. Трепетът, с който прегръщаш едно новосъздадено същество е неповторим, колкото и пъти да го изживееш - и десет деца да родиш, мисля, че вълнението и усещането от допира с бебенцето няма нищо общо с чувствата ти към другите ти деца.

# 52
  • Мнения: 959
При мен, също беше много по хубаво, от първата бременност. Не че първата, беше зле. Grinning

Не си задавах постоянно, глупави въпроси. Отговорите знаех вече.

Наслаждавах се напълно на всеки момент, като вече съвсем ясно знаех какво се случва.

При раждането, също бях много по спокойна, знаех вече какво ме чака, какво се иска от мен.

А, радостта  когато гушнеш малкото човече, е повече от ясна. Толкова е силна колкото при първото. Отглеждането е много по спокойно. Не плачеш вече с бебето, при първият му плач, защото знаеш, че не се случва нещо непоправимо, а просто страда от колики. Като вдигне за първи път Т не изпадаш в дива паника, а знаеш точно как да процедираш...и така. За мен всичко е по пълноценно и хубаво. Grinning

 

# 53
  • Мнения: 112
За мен беше същото.Първите ритничета,прегледите,очакването на малките човечета.Насълзяват ми се очите като си спомня,колко беше хубаво и продължава да е така.Децата са моето щастие!... newsm05

# 54
  • Мнения: 4 406
вторият път бременността и раждането бяха много леки, главно защото знаех какво ме чака. отглеждането обаче не е, заради нуждата вниманието ми да се поделят между двете деца.

# 55
  • Мнения: 1 103
При мен и двете бременности бяха леки но при втората имаше повече страх знаеш всичко но някакси се притесняваш .Но когато се появи малкото  бебе е наи голямото  щастие което някога си изптивал .Обичам ги и двамата много  те са моето щастие  Blush

# 56
  • Мнения: 108
Мисля, че е различно...има повече грижи,но и повече щастие. Децата са богатство, но и грижа  newsm64 и разбира се веселба lovekiss

# 57
  • Мнения: 1 004
Аз ги приемах като едно цяло двете ми деца. Когато си гушкам едното мисля само за него, същото е и с другото. Когато ги гушкам и двете ги приемам като едно цяло.
Няма разлика - едно и също чувствам и към двете, еднакво ме боли и ме е срах, еднакво се радвам. Засега разликата е само, че голямата й се радвам колко е порасла и колко неща може, на малката се радвам колко е мекичка и сладичка, защото си е почти бебе още Simple Smile

# 58
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Не съм сигурна. Таткото искаше второ, а аз  newsm78 
Много повече се притеснявам, защото доста си полежах първият път в болницата и там все лоши работи, но се мъча да ги забравя.

Общи условия

Активация на акаунт