Пролет искаме сега - заедно с нашите цветя - 3

  • 40 340
  • 387
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 036
Не досега не.
Дадоха ми го като грудка тази пролет и го засях в началото на април.
Уж ми го дадоха за такова,но не знам....

# 361
  • Мнения: 1 176
Момичета,нуждая се от съвет. PraynigИскам сега да преместя някои от цветята в по-големи саксии,но...тези,които имам нямат отвор отдолу и съответно нямат и чинийка.А са много красиви и искам да си ги ползвам.Чувала съм,че се прави  дренаж на такива саксии,но не съм много наясно. newsm78Страхувам се да не си уморя красивите цветенца.  Моля,нека някой с повече опит да ми обясни как да се справя с този проблем.

# 362
  • Мнения: 3 036
Eclat,
На първо място трябва да избереш саксии ,които да са с едни пръст (най - много) по голема от предишната.Иначе ще се чуди растението къде е попаднало.
После наистина се нуждаят от дренаж,но сега има пръст,която е специално за саксии без дупчици.
Я дай снимки да ти видим растенията. Peace

# 363
  • Мнения: 3 622
Не досега не.
Дадоха ми го като грудка тази пролет и го засях в началото на април.
Уж ми го дадоха за такова,но не знам....

Деси ако грудките са млади може и да не ти цъфнат тази година. Но догодина ще ти цъфне   Peace

Eclat може би питаш за кашпи  Thinking
Можеш просто да си сложиш цветята в такива кашпи, както са ти в сегашните саксии и отдолу на кашпата си нареди камъчета или си купи дренаж от някой цветарски магазин

# 364
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Eclat  най добре  за дренаж е Керамзит  или  натрошени керамични съдове ,но ако нямаш под ръка такива ,може и с  натрошени керемиди,също и по едри въглени  Peace

# 365
  • Мнения: 11 607
Момичета, миналата година бях много въодушевена да гледам цветя.......Обаче тази година мерака ми е почти на 0.......Днес обаче се въодушевих да снимам малкото оцеляло и да ви го представя...Екзотични и интересни цветя нямам! Просто като ме няма в къщи лятото - не мога да ги мисля и после да ми е жал за тях. Мисля,че само коледарчето, банана, хризантемките и още 1-2 цветя не снимах и то защото най-накрая ме домързя! Качеството на снимките не е добро, но знам,че вие сте умни и от малко нещо познавате големи цветя!

Едно от новите ми цветя...купих го, защото бе евтино.......
Тази китайска роза също ме грабна с цвета си.....
Арека с мандаринка
Бегония от детската градина на децата - не е крадено , а подарен …  от една учителка
Исусовия венец, който не иска да цъфти
Бръшлянчето
Едно от сандъчетата ми
Каскадната петуния от разсадника в с. Усойка
Псевдо калата...но като ми го подаряваха ми казаха,че е кала....
Това тръгна най-накрая
Шарената шафлера
Как се казва това?
Крутона
Спатифилума
Крадена шафлера
Тези не искат да цъфтят
Папрата
Юка
Шарения фикус + бенджамина...идеи как да стопанисвам ниското цвете?
Част от декоративната лоза
Дифенбахийката
Тук не се знае какво съм сяла
Кралската бегония
Така и не му научих името....
Не го знам и това
Авокадото ми от Ефросина
Единия ми трилистник, дето го бях отписала.....а го сях на шега, … рля издънката....
Ей това миналата година много готино цъфтя, и сега ще цъфне всеки момент.....
Декоративен слънчоглед - устойчив се оказа на пресушаване и жега
Това ме изуми...цяла зима почти не го поливах въобще, а то издънка изкара...
Тук също има събрани съчинения....
Това с големите листа как се казва?
Това как трябва да го гледам????Нещо не иска да мърда много-много!
Бегония
Ей това го купих с голям кеф...скоро така цвете не ме бе запленя … хотен вишнев цвят
Цвета на розата

Малко чужди цветя - 1 и 2

Имам и калдаръмче и нова петуния, но ако се хванат... - ще ви ги снимам!

Е...това са ми скромните китки........Нямам време за тях въобще...дори поливането им ми отнема ценно време........Ако имате съвети и препоръки към мен......ще съм ви благодарна  bouquet!

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 22:36 от Мама Цоцоланка

# 366
  • София
  • Мнения: 3 817
Маме, страхотни са ти цветята, представям си колко са били преди.  Simple Smile Авокадото ме впечатли много, изобщо всичките ти цветя изглеждат прекрасно. Явно се чувстват добре при теб. Hug

# 367
  • Мнения: 1 176
Благодаря ви,че ми отговаряте.Златни сте.Проблемът е,че сегашните ми пластмасови саксии са малко по-тесни и по-високи от новите и не стои добре като ги сложа една в друга.Затова ми се искаше да ги пресадя.Почвата,която съм купила е специално за саксийни цветя.А за дренаж-незнам.Керемиди тук няма да намеря лесно,въглени също нямам,освен да си натроша старите чинии и да си реша проблема. Joy hahahaА сега сериозно-ето например този Каладиум http://img519.imageshack.us/img519/1076/dsc03002ay7.jpg искам да преместя в тази саксия http://img143.imageshack.us/img143/515/dsc02998dc0.jpg. Нямам време да обикалям и да търся дренаж по магазините,а пък и незнам как изглежда.

# 368
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
цоцоланке ,цветята са ти супер ,ще ти дойда аз на гости някой ден ,да си открадна нещо  Mr. Green
Eclat каква е тази красота , newsm78 мести спокойно , някъде четох за дренаж ,че слагат и кори от дървета ,може да ги съчетаеш с камъчета  Peace

# 369
  • София
  • Мнения: 3 817
Деси, нещо не мога да ги отворя снимките ти. Confused

# 370
  • Мнения: 1 176
Чародейка,добре че ме подсети-камъчета имам,ще сложа тях за дренаж.Ама колко да сложа?Може би да покрие дъното на саксията ThinkingА Каладиума наистина е много красив.Взех го наскоро и дано да го опазя,защото имам и още един,на който не му провървя-някои от листата му изсъхнаха.Останалите му листа са свежи,обаче стъблата им омекнаха и се огънаха надолу,не стоят изправени.Ако някой има опит с това цвете,да сподели.

# 371
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Eclat такава красота не съм отглеждала  Heart Eyes,успех на теб   Peace
ето нещо което може и да си чела  Peace
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=20
http://zadoma.rozali.com/cvetia/p3110.html

# 372
  • Мнения: 3 622
Мама Цоцоланка страхотни цветя  Hug

Eclat ето едно от моите цветя което е в кашпа 
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163176&photo=24

# 373
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А сега сериозно-ето например този Каладиум http://img519.imageshack.us/img519/1076/dsc03002ay7.jpg искам да преместя в тази саксия http://img143.imageshack.us/img143/515/dsc02998dc0.jpg. Нямам време да обикалям и да търся дренаж по магазините,а пък и незнам как изглежда.

тази саксия, която си приготвила за пресяване е по-малка.
няма да стане. сложиш ли на тази малка саксия и дренаж и място за цветето не остана, не го мъчи. Naughty
а и тези саксии са за декорация, в тях се слага пластмасовата, а не се сади цветето Peace
купи си нови саксии.


Цоци, исусовият венец ти много плешив бе newsm78
на моя не му се вижда стъблото от листа. за да цъфти го сложи на светло, може и на пряко слънце, тогава не спира да цъфти.

това незнам как се казва, но е външен декоративен храст.


това и при мен расте много бавно. забравих как се казва.... непряка светлина и умерено поливане. не очаквай скоростен растеж...

много хубави цветя имаш, да им се радваш много Hug

# 374
  • София
  • Мнения: 10 858
Деси, папратите ти са страшни! Аз не мога да се справя с това цвете, умира ми  Tired Всеки ден ли ги поливаш?

Мама Цоцоланка, страхотни цветя!!! Всичките са супер!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт