Пролет искаме сега - заедно с нашите цветя - 3

  • 40 297
  • 387
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 816
Деси, видях снимките, папратите са наистина много хубави. Peace Да ви кажа сега се връщам от Димитър Петков и естествено не се прибрах с празни ръце  Laughing, но най- важното имаше пахири по 10 лева, бяха около десетина саксии, поочупени и с окъсани листа. Деси, знам че ти се интересуваше от пахирите и затова давам тази информация. Hug
Ето и моите покупки: драцена и плетени кашпи.

# 376
  • Мнения: 1 089
Цоцоланке!
Страхотна градинка имаш! Голяма красота!

# 377
  • Мнения: 4 176
Мама Цоцоланка прекрасни цветенца! Hug
Момичета,имам предложение за заглавие на нова тема: Топло лято наближава-всяка пъпка разцъфтява
Пиша го сега,че иначе ще го забравя. Whistling

# 378
  • Мнения: 6 017
Момичета,имам предложение за заглавие на нова тема: Топло лято наближава-всяка пъпка разцъфтява

Хареса ми   Peace

# 379
  • Мнения: 5 001
Момичета,имам предложение за заглавие на нова тема: Топло лято наближава-всяка пъпка разцъфтява

Хареса ми   Peace
И аз одобрявам   bouquet

# 380
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Мама Цоцоланка прекрасни цветенца! Hug
Момичета,имам предложение за заглавие на нова тема: Топло лято наближава-всяка пъпка разцъфтява
Пиша го сега,че иначе ще го забравя. Whistling
Хайде пускай новата тема  Peace

# 381
  • Мнения: 3 782
Мама Цоцоланке, имаш страхотни цветя. Heart Eyes Аз имам такова, но не знаех че цъфти, дадоха ми го зимата, сега гледам изкарало е доста нови клончета, не го държа обаче на пряка светлина, почти най-долу е на цветарника, възможно ли е затова да не цъфти и може ли ако го отчупя да се захванат чески, и дали ще се разклони?
Eclat, твоето цвете ме заплени. Hug
Миналата седмица разсаждах една папрат, тя милата почти без пръст останала, опулих се обаче когато видях,че целите му коренища имаха едни топченца, да не би да се образуват от самите корени. Пресях я, да видим дали ще се хване.

# 382
# 383
  • Мнения: 1 176
А сега сериозно-ето например този Каладиум http://img519.imageshack.us/img519/1076/dsc03002ay7.jpg искам да преместя в тази саксия http://img143.imageshack.us/img143/515/dsc02998dc0.jpg. Нямам време да обикалям и да търся дренаж по магазините,а пък и незнам как изглежда.

тази саксия, която си приготвила за пресяване е по-малка.
няма да стане. сложиш ли на тази малка саксия и дренаж и място за цветето не остана, не го мъчи. Naughty
а и тези саксии са за декорация, в тях се слага пластмасовата, а не се сади цветето Peace
купи си нови саксии.


Добре,разубеди ме.Макар че тази саксия,която съм приготвила не е по-малка.Може би така изглежда от снимката.Всъщност,аз се интересувах по принцип,дали мога да си пресадя някои от цветята директно  в такива декоративни саксии(кашпи) като им направя дренаж.Сегашните ми пластмасови саксии са с форма,която не приляга добре на новите ми кашпи.

# 384
# 385
  • Мнения: 1 089
Eclat,
когато слагаш в кашпи саксиите, последните може да са най-най-простите, от тънка пластмаса, като за разсад, в каквито обикновено продават растенията. Според мен те доста добре се наместват в кашпите. Аз предпочитам кашпи (макар че почти нямам), защото не може да ти потече вода по пода. Само трябва да се внимава да не се задържа вода и така да изгният корените, затова е добре на дъното да има камъчета (така риска се намалява, но пак е добре да инспектираш от време на време), а и така се поддържа по-добра въздушна влажност. Да не говорим, че е по-красиво. Mr. Green
Заповядай в новата темичка (виж предния пост)! Hug

# 386
  • София
  • Мнения: 188
Леле, за 2 часа колко сте изписали и нова темичка сте отворили даже, пък аз се чудя как да се оправя с качването на снимки.
Деси, благодаря ти за отговора. Ще чакам търпеливо онова "мързеливото"-каменно цвете да покълне. Сложила съм го на източен прозорец, че и под буркан...пък ако ще да излиза

Ако това се отвори, това тук е част от
нашата градинка :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217997
Другите ...като ги снимам.
Имаш разкошна Драцена... Искам да те питам как я гледаш  Sad Sad Sad Защото аз въобще не мога да я спася ... От години я гледаме, обаче един ден листата й започнаха да жълтеят и питах продавачката, която продава цветя. Отговори ни, че е имало вероятност да има червейчета в пръстта й,но нямаше! Та я пресадихме в по-голяма саксия, защото корените излизаха през дупките на саксията. Обаче продължава да падат листата й  Sad баща ми я заряза тотално, иска да изхвърли... Гледам, че е уж поникнало нови листенца и се старая да пръскам листата й с пулверизатор, обаче са листенцата са й кафяви ... какво да правя, не знам ...  А, да, сложих я на терасата,а тя е източна, ако това има значение де...

# 387
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Гери това е много стара тема ,влез тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=397039.360

Общи условия

Активация на акаунт