До каква възраст е нормално да се кърмят бебетата?

  • 14 711
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 24 467
Това, че нещо си го пише във форума е точно толкова важно, колкото и това, което казва мама, баба, приятелката и съседката /понеже, примерно, те са извадка от форума също/.  Laughing
Нормално е това, което обикновено според общественото мнение е стандарт, но това не означава, че собствените ни представи за същото това нещо не могат да се отличават от тази общоприета норма.
Кърма можеш да имаш и години наред, това е добре- ако човек си търси работа може да се цани и като дойка. Да пие кърма едно поотрасло детенце не ми се стува нито вредно, нито полезно и незаменимо. Въпрос на вкус и усет. Поставянето на рекорди и в тази насока са от значение само за онези, които се състезават по тази писта. Другото си е чисто желание и манталитет.

# 61
  • Мнения: 3 092
ТПоставянето на рекорди и в тази насока са от значение само за онези, които се състезават по тази писта.
аз не познавам такива

# 62
  • Мнения: 24 467
Аз пък съм чела такива. Laughing Тук.
Не се засягайте, имена не цитирам, попадала съм на весели за мен изказвания и цели теми.
Цитат важи за всяко състезание- резултатите от него са важни само за онези, които участват.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 590
Докато имат желание и двете страни. За мен е приемливо докъм годинка. Peace

# 64
  • Мнения: 2 448
Ами какво ти пука за хората, аз лично не съм кърмила изобщо, щото нямах грам мляко и детето ми не засука, но и да имах пак едва ли щях да откарам до годинката, но всеки си решава сам за себе си.Щом се чувстваш добре ти и детето прави го. Само не знам с тези зъбки как се справяте с кърменето, ама това е защото няма личен опит е се чудя. Rolling Eyes Simple Smile

# 65
  • Мнения: 24 467
Лично аз считам, че след като авторката се чувства неудобно и има нужда от подкрепа може спокойно да си комуникира с майки, които мислят като нея- те ще й датат това, от което се нуждае.
Нито е нормално, нито "ненормално" да се кърми бебе на 1 г. и 2 м. Както и да не се кърми.

# 66
  • Мнения: 3 092
pasinet зъбките изобщо не пречат . Laughing

# 67
  • Мнения: 1 447
Какво ти пука какво ще кажат хората кърми докато и двамата имате желание.
Сама най-добре ще прецениш кога трябва да спреш.

# 68
  • Мнения: 189
Аз вече спрях да обръщам внимание на баби, лели и съседки, данък обществено мнение не плащам и както съм си усещала бебка досега, така ще усетя кога да спрем да се кърмим. Мисля, че това е строго индивидуално и интимно, за да се влияеш от чужди мнения.

# 69
  • София
  • Мнения: 18 679
Веселба Grinning
Винаги съм се водила по вътрешното си убеждение и уважавам хора, които постъпват по същия начин. Ако чувстваш, че е нормално да кърмиш дете на 3 години - кърми си! Ако ти е некомфортно да даваш на осеммесечно бебе - отбиваш и толкова. Кърменето е преди всичко акт на взаимност, не става насила, нито с нежелание.
Но пък хора, които се водят от бабата, комшийката, форума или които компетентно ми размахват пръст "това е нормално, онова не е" - смешно, просто смешно Laughing

# 70
  • Мнения: 3 929
Сама можеш да видиш от лентичката, на каква възраст сме. Още го кърмя, защото е пристрастен и не виждам изглед да се откаже или отбие от само себе си. Аз също съм изложена на присмех, но...какво да направя?! Детето ми се чувства добре, докато го кърмя, успокоява се. Да си призная, дотежава ми и бих искала да го отбия вече, защото това кърмене го привързва изключително към мене и буквално го прави зависим от мене, а се налага понякога да не сме заедно и свекърва ми не се наема да го гледа. но това е друга тема.
Ако на теб не ти тежи, кърми си детето. Няма нормална възраст за отбиване. Най-добрият вариант е и на двамата да ви е добре.

# 71
  • Мнения: 343
И моето момиченце е на година и два месеца и все още суче. Яде от нашата храна и когато сме навън или я гледа някой друг, пие адаптирано мляко, но определено си предпочита естествения източник. Около годинката и аз изслушах всички компетентни мнения, как оттам-нататък кърменето било безмислено, всъщност съм нямала кърма или пък била бистра водица, но ги подминавах с аристократично великодушие  Sunglasses. Нормалното е колкото аз реша, че е нормално, или когато Кари сама реши да излезе от редиците на кърмачетата, но засега няма такива изгледи.

# 72
  • Мнения: 4 414
Малката е на годинка и не приема доводи за отбиване.Скоро на гости бе баба и дето все ми обяснява как е голяма да я кърмя и малката си поиска а аз казах че няма да дам.Последва такъв рев че баба и взе да ме умолява да угодя на детето в разрез на всичко което е говорила до сега.
Моето мнение е че детето ще покаже кога е готово до тогава не ме интересува какво мисли Сульо и Пульо детето си е мое циците също.

# 73
  • Мнения: 742
Кърми докато ти е приятно и докато смяташ, че детенцето ти има нужда от това, но един съвет-не се увличай Peace

Аз съм явно по-мързеливичка и ми беше много по-лесно да приспя детето с "нани", да го успокоя, да го нахраня и т.н. Сега ни е доста трудно да приключим (все още се кърмим преди сън и в 3 през ноща  ooooh!)

Уж е голяма и вече разбира, обяснявам й че мама я боли вече, но навикът си е навик-търси си детето Hug

Така,че моят съвет е да кърмиш, но умерено  bouquet

# 74
  • Мнения: 2 837
Няма нормално. Добре е да се кърми до годинка. Бях си поставила такъв срок. Но понеже не ми тежи никак кърменето вече, все още не съм отбилао. Малкият не е вманиачен, точно два пъти на ден си иска да цока, но ако аз реша, няма да е голям проблем да го отбия. Не заспива на гърда, не се успокоява на гърда, след като падне...просто си цока вече повече от шест месеца по два пъти на ден. И аз, въпреки че не съм от лесните и малко хора смеят да ми кажат нещо в очите, вече усещам променено отношение. Но...не се впечатлявам. Мислех до една, после да една и половина, сега не съм слагала срок. Може и до следващата седмица, може и до след година и половина. Не се гордея с дългото кърмене, не се и срамувам.

Общи условия

Активация на акаунт