Кое колко струва?

  • 16 006
  • 177
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 112
Ох, на една нова година черешите на пазара Ситняково бяха 120лв. килото.  Mr. Green Извинете, че продължавам темата с черешите, но това ме срази просто.


Вчера в един вестник имаше снимка, направена на този пазар - череши за 15 и сливи-мутанти за 12 кинта. Чак вечерта обаче видях картинката. Иначе щях да ходя да си купя 1-2 сливки.  Laughing
Иначе цени гледам, но не помня. Само като ми пуснат фактурата се чудя защо при положение, че пазаруван едно и също от един и същи магазин тотала е двойно по-голям в сравнение с преди година и нещо.

# 121
  • Мнения: 3 423
А колко бяха заплатите? 15 000?

# 122
  • Мнения: 6 029
По принцип Ситняково е на-скъпия пазар в София. В сезона на дините, когато килото навсякъде е под 50ст., там винаги е над 1 лев.

# 123
  • Мнения: 6 029
А колко бяха заплатите? 15 000?

Не, Лиске, говоря за преди 2-3 години.

# 124
  • Мнения: 47 993
Гледам цените на всички стоки, които пазарувам, особено хранителните
Пазарувам само в двата най- близки магазина, ако имах време бих се разкарвала да пазарувам на по- евтини места
Скока в цените на основните храни е до 100 % за няколко месеца, това говори доста лошо за нас...и по- лошо ще става
На пазара ситняково не стъпвам, прекалено много е скъп, а ми е най- близо

# 125
  • Мнения: 4 300
Помня в общи линии. Изобщо всякакви цифри и числа помня лесно.
Пазарувам обаче от едни и същи магазини ( общо 2- 3 на брой Mr. Green) и почти никога от пазар.

Чета винаги страната на произход на етикета. КАртофите са от Германия или Гърция, ябълките също са гръцки, несезонните плодове от Южна Америка. Биодоматите в Пикадили са чилийски.

П.С. Вчера от Фантастико купих кофичка кисело мляко за 0.38 лв, 2%. Чуден кекс стана.

# 126
  • Мнения: 11 315
Дещовиди, направо си за трепане с тия череши!
У наше село още няма внос и скоро може и да пометна, само при мисълта за тях! Crazy
Мате, у ваше село много йовтин бензина и дизела! Ела да скиваш тук - дизелче 1,48, супер - 1,50 #Crazy

# 127
  • Мнения: 2 759
...Темата не е за ръста на цените на черешите, а за
маниера да гледаш цените, като купуваш хляб и олио.
За маниера.
                   И аз с маниер гледам цените. А и съм много стисната май. Но ги гледам най-вече защото не ми харесва да плащам нещо двойно например. Бисквитките в магазина до нас бяха 1.80. За седмица и половина постепенно стигнаха 2.80. Спрях ги. Минах на други. В друг магазин ги видях за 4.20. Айде нема нужда  Crossing Arms.
                  Мартинито в '345' е 21 лв. На 200 метра встрани е 14 лв. Леви-десни, обичам да ходя и не ме мързи. С разликата мога да отида в АйМакс.
                  Освен това обичам всичко да си имам повечко - да не тичам до магазина защото нещо е свършило, а да си извадя от килера. Затова често заглеждам промоциите. Много ми се иска да вярвам, че пазарувам изгодно.

                  П.П. Аз едни охлюви гледам в мондо и всеки ден им следя цените, пък какво остава за реалния живот...  Mr. Green

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 11:42 от Портокалово момиче

# 128
  • Мнения: 764
Аз лично не зная какви са цените и не ги помня.Най -големите сметкаджии ,които съм виждала са германци  по морето,бирата им се струва скъпа,бакшиши не оставят,цепят стотинката на две.Те и затова не са на почит по курортите.Виж като видят българи,руснаци,сърби,сервитьорите се усмихват широко.

# 129
  • Мнения: 2 070
Дещовиди, направо си за трепане с тия череши!

Ти си добре, ама питаш ли отчетничките бременилки дето ги настроих на тая вълна. А те преди това ме тормозиха с козунаци и тортички.

Лиске бе како бе, как да ти обясним, че маниер маниер, но и портфейл... Кейси ти каза - разходите за храна са и 15% от приходите. Вземи едно бг семейство с доход от двама души 1000лв общо и имай предвид, че в провинцията невинаги дохода на двамата е толкова. 40-50% ако са им разходите за храна, 30-40% за сметки, плащат се кредити за жилище... не им е лесно на хората.

# 130
  • Мнения: 3 423
ДеЩо, абсолютно си права, бре.

# 131
  • Мнения: 2 070
Май не беше оплакване, а на фукня ми блъска това с черешите за по 20 кинта килото. Mr. Green

Аз май съм пропуснала в темата кой се е изфукал, че си ги позволява.

# 132
секса струва 3 ст. с ДДС

# 133
  • Мнения: 5 370
Така и така сме отворили темата за цените-да ви запитам тезии, които ходите в Кауфланд-понеже тук, до работата, ми е сравнително близо-струва ли си да се пробвам да направя един голям пазар там или не? Бяха ми разказвали, че качеството е за сметка на ниските цени-така ли е, наистина?

# 134
  • Мнения: 1 447


П.С. Вчера от Фантастико купих кофичка кисело мляко за 0.38 лв, 2%. Чуден кекс стана.
Не си спомням от кога не съм купувала кисело мляко на такава цена.При нас то е 0.75-0.80лв.
Току що си купех кисело мляко за това го казвам

Общи условия

Активация на акаунт