Кое колко струва?

  • 16 008
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 401
Бяха ми разказвали, че качеството е за сметка на ниските цени-така ли е, наистина?

Така е, така..

# 136
  • Мнения: 6 029
Бяха ми разказвали, че качеството е за сметка на ниските цени-така ли е, наистина?

Така е, така..

Така е, да. Предпочитам Била.

# 137
  • Мнения: 4 138
пълен бойкот на кауфланда в бг. отвратителен е.

# 138
  • Мнения: 3 835
Съвсем по темата, да попитам (независимо, че всеки ден карам кола и редовно зареждам дизелово гориво), колко е цената на дизела? Embarassed

# 139
  • Мнения: 19 307
И аз не помня цените на стоките, които купувам. Не мога да си товаря главата с излишни работи, а и повечето случаи пазарува мъжа ми. Когато пазарувам обаче си правя сметката. В магазина виждам кое колко струва и си избирам какво да купувам. Просто като изляза от там не се старая да запомня доматите колко са били.
Като се върна в България всичко ми се струва по-скъпо. Някакси подсъзнателно си мисля колко пари получава средният българин и колко трябва да отиват за храна.

# 140
  • Мнения: 1 212
За Кауфланд у нас  newsm11
Мен ми прави впечатление друго .....
В големите / и въобще / в маркетите на самообслужване винаги оставям много повече крайна сума .... стига да имаш на разположение, защо да не вземеш и нещо за килера  Peace
Хубавото там, обаче че въпреки всичко, гледам кое колко струва / доколкото има и може да се вярва на етикетите  Mr. Green/ , при това имаш възможност да избираш .... качество, цени ... въпрос на лични предпочитания ....
Когато отида обаче в кварталния магазин с продавачката зад тезгяха / където нито атмосферата, нито продуктите ме кефят, а просто пазарувам от крайна принуда , когато не съм преценила от предния ден какво ще ми е необходимо, пък нямам друг избор/ ..... правя най-много разхищения ..... купувам просто каквото има / избор обикновенно няма/ , пък и не върви да питам .... "Колко беше олиото "Клас"  .... а , другото - това до него ?"  Confused
Така, че твърдо съм за организираната търговия ..... въпреки, че пак не е по питането  Wink  Grinning
Простете  Peace,  темата навява различни размишления някак си   Sunglasses Grinning

# 141
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Така и така сме отворили темата за цените-да ви запитам тезии, които ходите в Кауфланд-понеже тук, до работата, ми е сравнително близо-струва ли си да се пробвам да направя един голям пазар там или не? Бяха ми разказвали, че качеството е за сметка на ниските цени-така ли е, наистина?
Aз съм доволна и пазарувам основно там, в Плевен Била е много по-зле от Кауфланд. Понеже ходих до една плевенска верига май е от CBA и ми направи впечатление кравето масло Президент. Кауфланд -2,55 ,а там 2,90 лв.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 245
Не знам кое колко струва и винаги съм била така, не го правя нарочно. Не помня имена, лица и цифри...много съм зле.
Хранителните продукти поскъпват страшно бързо. Оня ден оставих 38 лв. в Била и купенето стигна само за вечеря, а сме двама. По евтино се вечеря в ресторант.
Определено съм за Кауфленд. Кучешките консерви Вито, които съм запомнила там са 2.70, а в Била 3.20....разлика в качеството естествен няма...
Не ми се мисли какво ни чака с новото увеличение на природния газ с 21% от 1 юни...  #2gunfire

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 15:01 от mihaella77

# 143
  • Мнения: 576
И аз не знам кое колко струва.
Каквото ми хареса си го купувам.
По принцип пазарувам веднъж седмично. Сметката никога не е по-малко от триста лева. newsm78

# 144
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Съвсем по темата, да попитам (независимо, че всеки ден карам кола и редовно зареждам дизелово гориво), колко е цената на дизела? Embarassed

2,43лв.

Знам цените на всичко, което пазарувам. Не, защото си правя сметката дали да купя 0,5 или 1 кг сирене, а защото чета етикетите. Навик.

# 145
  • Мнения: 2 070
Как успявате да помните и стотинките? Да кажем знам,  че млякото се движи в еди какви си параметри, а и те са пет-шест марки в кварталния магазин и десетина във веригите.. Хляба и той така. Но дали е 60, 62, 85 или левче не знам...
Много ми е интересно как се сменят цените на продовете и зеленчуците в кварталните магазини. В понеделник ги докарват бананите да кажем на 3 лева, във вторник са 2.50, в сряда са 4лв, после стават 3.90..условно казано де, но е факт, че в рамките на седмица едни и същи банани, купени вече на една цена от магазинерката, се продават между 2 и 4лв... Ей това някой да ми обясни. Има едно магазинче до градината на детето, в което май само ние си купуваме банани, така си изгниват, сутрин минаваме и си взимаме два да си ядем по пътя - да кажем лев-лев и нещо са ни два банана, когато вече са игнили и почерняли продължават да са по толкова... Лимоните, които са явно някъде от Гърция или Южна БГ, едни много ситни, с тънка коричка и много сок - до към нова година варираха между 1.50-2.00лв... Толкова бяха и в кварталния магазин в София. Сега са 4лв. това съм успяла да запомня, защото ми прави силно впечатление.

# 146
  • Мнения: 8 999
Цената ме интересува само докато съм в магазина и пресмятам дали ще ми стигнат парите.
Изляза ли навън, вече не помня нито една цифра. Излишно е да си натоварвам мозъка с излишна информация. Във всеки магазин има етикети с цени и не се налага да ги знам наизуст.

# 147
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това с бананите, Дещо, са ми го обяснявали зеленчукари. Продават ги на такава цена, сякаш са купени сутринта от борсата. Защото могат да ги купят в понеделник на цена 2,50 и да ги продават на 3,00 /примерно/. Обаче в сряда сутрин цената на борсата е 3,00лв. И тогава той вдига бананите, за да може да ги купи в четвъртък на такава цена.
Виж, за надолу нямам обяснение, защото такова нещо не съм виждала

# 148
  • Мнения: 2 070
Ясно, ама тя си е докарала определено количество банани и си знае, че няма да зарежда повече докато свършат. А как се свързва с борсата като не минават всеки ден доставчиците на бананите, кво, звънят си по телефона ли. Знам, че много смешно звуча, ясно ми е, че това са законите на икономиката и търговията, но са много тъпи и несправедливи. В крайна сметка презакани са производителя и потребителя, останалите по веригата печелят от такива разигравания с цените.

# 149
  • Мнения: 4 841
Знам приблизителните цени, поскъпването оценявам по-скоро като общ ефект - че преди за 30 лв съм купувала неща, които сега ми струват 50, а не в абсолютни стойности на всеки артикул поотделно.
Има определен набор хранителни стоки, които - колкото и да струват - ще купувам в същите количества (и същото качество), които пазарувам и сега.

Общи условия

Активация на акаунт