Кога започнахте да миете зъбите на децата си?

  • 5 831
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 370
ами имаше 10/15 зъба,когато започнах да й давам четката за зъби.била е малко преди 2 рата годинка.на ния зъпките по-късно тръгнаха да избиват.но затова пък ги изкарваше по 2*2.трудна работа ейййй cry

# 16
  • Мнения: 7 201
да използвам темата (авторката моля да ме извини  Embarassed ) да питам нещо Simple Smile
сутрин кога миете зъбките - преди или след хранене?
питам, защото таня закусва вкъщи, не в градината...
Когато е на градина(там закусва)-ги мия преди закуска.
През почивните дни-след закуска.
И аз не знам кое е правилно,но предпочитам след хранене да му ги мия.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато спря да суче нощем, но това ми се губи на колко точно е било...некъде около годинката може би или по-късно, не помня newsm78 Имаше 4-5 зъба и реших, че щом вече не яде непрекъснато, можем да започнем с устната хигиена Peace
За поредността сутрин - аз ги мия веднага след ставане, съответно и него така го карам да прави. Баща му точно обратното - първо му дава да яде и после го експедира в банята за зъбки, за да му били чистички до обяд Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 761
Първите два зъба му избиха в 4 месец и оттогава всеки ден преди лягане ги мие.До годинка основно аз му миех зъбите,но вече може и сам,скоро ще стане на 2.След като си измие зъбите не яде повече,ляга да спи.
Много съм доволна,че започнах рано,сега има навика да си мие зъбите сам и сам си търси четката и пастата.А и покрай четкането зъбите прокарват по-бързо и не е толкова болезнено.

# 19
  • Мнения: 1 093
Започнах да мия зъбите на Марина около годинката. Тогава всъщност й порасна и първото зъбче.
Сутрин ги мие веднага след ставане, понякога събота и неделя - след закуска, защото тогава се размотаваме по пижами до по-късно.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 785
На 7месечна възраст. Имаше 4 зъба.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
Когато стана на около  година и половина . Имаше 4-5 зъба. От тогава  всеки ден сутрин (преди закуска)  и вечер.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 261
Беше на около година,с 10 зъбчета,когато започнах редовно да му ги мия.След половин година сам започна да си ги мие-всяка сутрин след ставане.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
А и покрай четкането зъбите прокарват по-бързо и не е толкова болезнено.
Я виж ти, интересна информация, не съм чувала досега? Може ли да обясниш малко по-подробно как точно четкането на зъб влияе на венците, на които още не са пробили зъбки, нещо не го схващам newsm78 Нали все пак венците без зъби не ги четкаме Rolling Eyes И ако не ти представлява проблем, може някой линк с обяснението да дадеш Praynig Ако има такава работа на второто бебе ще започна да му ги мия доста по-рано.

# 24
  • Мнения: 3 423
Аз все още не мога да нарека това нашето, миене на зъби.Той яде пастата,иска още,не си плакне устата а гълта водата -никакво миене не е това .

# 25
  • София
  • Мнения: 7 054
След като поникна и второто зъбче, купих паста за зъби Ненедент със силиконов накрайник.

# 26
  • Мнения: 8 999
Между 2рата и 3тата годинка. Допреди това само ги излъсквах с тензухена пелена, навита на пръста ми.

# 27
  • Мнения: 1 550
Аз все още не мога да нарека това нашето, миене на зъби.Той яде пастата,иска още,не си плакне устата а гълта водата -никакво миене не е това .
Аз купувам паста за зъби за деца от 0- 5 години (млечни зъби). Не се плакне устата след миене на зъбите, пастата е с приятен вкус и децата я хапват като по този начин си набавят необходимото количество флуорид. Флуоридът необходим за изграждането на здрави зъби.
Препоръчва се по принцип да се започне с миенето на зъби при появата на първите зъбки. Не толкова заради самото миене, а по скоро за да се поеме съответното количество флуорид. Така се изгражда и полезния навик да се мият зъби. Грижата за млечните зъби е важна, тъй като повредените млечни зъби могат да повлияят и на растежа и структурата на постоянните. За това се и препоръчва децата да се водят на зъболекар от 3-4 годишна възраст и да се следи за кариеси.

# 28
  • Мнения: 2 090
Малко преди да навърши една годинка  grinning012

# 29
  • Мнения: 154
От 7м., тогава имаше вече 6 поникнали зъбки. Сутрин след закуска и вечер. А това, че зъбките пробиват по-лесно, нашата зъболекарка ми го обясни така:  паралелно с миенето на поникналите зъбки се масажират и венците, което облекчава пробиването на новите зъбки.

Общи условия

Активация на акаунт