Кога започнахте да миете зъбите на децата си?

  • 5 840
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 079
Като стана на 1 годинка...  Embarassed

# 46
  • София
  • Мнения: 2 164
На годинка. Тогава й излезе първото зъбче.
Вече има изграден навик и си мие зъбите сама сутрин и вечер.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
от първия зъд

# 48
  • Мнения: 3 886
1годиинка Hug

# 49
  • Мнения: 1 820
С появата на първите 2 зъба, израстнаха почти едновременно.
и аз  Hug

# 50
  • Мнения: 9 052
когато се появиха.

# 51
С появата на първите 2 зъба, израстнаха почти едновременно.
и аз  Hug
Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 368
С появата на първите зъбчета, около годинката. Започнах с ненедент и бебешкия накрайник. А от два дни детето има детска четка за зъби и много се забавлява, дори се опитва да си ги мие сам.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 271
Някъде на 1 г и половина, може би. Имаше вече 5-6 зъбчета. Отначало започнах  само с намокрена четка, а след 2-3 месеца и с малко паста.

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че бяха около 2-годишни (ако не и по-късно). Във всеки случай започнаха да мият зъби като им поникнаха поне половината и можеха вече да държат четката. В началото беше по-скоро свикване с пастата и плюене, отколкото реално миене на зъби. НИкаква специална четка, а само най-малката, че да се побира в устата на детето. Сега са ученици и зъбите им са здрави.
Ако детето се храни с нормална храна не би трябвало да има кариеси (тук изключвам усложнения от лекарства и т.н.)

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Зъбите му започнаха да излизат на 8мес.На 1 г. имаше вече 6 зъба и тогава започнах да ги мия.

# 56
  • Мнения: 423
Около 1-та годинка.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
На 1г и 5м-3 зъба+1 пробил.

# 58
  • Мнения: 147
Около 1г4м

# 59
  • Мнения: 7
Беше на година когато и купихме четка за зъби (на Oral B - 1) и паста Nenedent, ама тя по това време много трудно слагаше нещо в устата си (храна имам предвид) та камоли четката. Но малко по малко взе да проявява интерес към нея и от 4-5 м вече почти доброволно ги мием сутрин и вечер Grinning

Общи условия

Активация на акаунт