За вредата от спорта при децата

  • 6 559
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 840
Лени, благодаря ти за изчерпателната информация.
Аз за плуването никога не съм се колебала. Синът ни и на таекуон до вече щеше да ходи, ако онзи човек не ми беше казал, че не е препоръчително.
Фен съм на спортуването. Не само заради физическото укрепване, а и заради развитието на много други качества. В тази връзка винаги съм си мислела, че е добре да се практикува и някакъв колективен спорт. Засега покривам това с футбол.
Не смятам, че синът ми ще стане професионален спортист, засега не съм прозряла у него някакъв такъв талант, но определено настоявам  да спортува.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 867
Това в подкрепа на изказването , колко е важно на какъв треньор ще попадне детето!

Подкрепям напълно!
Още в края на първото състезание на Габриела бях посъветвана от хора от "средите" в кой клуб да я преместя, за да получава по-високи оценки от съдиите. Не казано така директно, разбира се. Не сменям треньорите й за нищо на света! Поне не на този етап. Те са хората, заради които Габриела въздъхна в единствената си свободна вечер: "Щях да бъда истински щастлива, ако и днес имах тренировка".

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Поколението на нашите деца има много по-голям шанс да страда от, хм, дебел гъз, отколкото от спортна травма.

мдам. Доста си права  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
И от бездушие и меркантилност също. Peace

# 64
  • Мнения: 7 263
Поколението на нашите деца има много по-голям шанс да страда от, хм, дебел гъз, отколкото от спортна травма.

мдам. Доста си права  Peace

За огромно съжаление! Защото това не е здраве!
Виж нещата, за които Радостина пише са достоен заместител, но колко градски деца имат такъв шанс - да имат село да могат да вършат някаква земеделска работа \ било и приемано като забава или всъщност приемано именно така, за децата това е много полезно\.
Клонка за да довърша темата - имаше една тема тук подхваната от едно майче и там идеше реч за бойните изкуства и понеже там обясних надълго и нашироко не искам да се повтарям тук и да доскучавам на всички - ти казвам с две думи таекуондото и айкидото са най-подходящи за начало на занимания с този т.нар раздел бойни изкуства.
Ето и  линк по темата за Бойните изкуства, на който му е интересно.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 21:48 от Lennyh

# 65
  • София
  • Мнения: 478
 но колко градски деца имат такъв шанс - да имат село да могат да вършат някаква земеделска работа
 Освен това дколко системни могат да бъдат подобни форми на движение  и дали ще са предпочитан начин за прекарване на времето в тинейджърска възраст?
  И дали когато децата ни, живот и здраве, поотраснат, игрите им "пред блока" и по поляните ще бъдат същите като сега и ще им осигуряват достатъчно двигателна активност ( влиянието на спорта върху изграждането на другите аспекти от развитието на личността бъобще не коментирам)? Ми сериозността на статута им на пубери изисква подобаваща величествена осанка и тежка стъпка, които изключват безгрижни игрички и компрометиращо подтичване след разни перца за федербал, топки и прочее Crazy

# 66
  • Мнения: 984
Абе да ви кажа, като малка ходих на село и всяка сутрин ме посрещаха с мотика и марш на лозето, градината и царевицата. Е предпочитах цял ден да съм в залата, отколкото да копая. Моята дъщера ходи от 5 годишна на худ гимнастика, сега е на 7, през този период не е имало силови тренировки, протичаха много леко и без излишни разтягания и натоварвания. Сега вече постепенно започват да увеличават тренировките, като продължителност и натоварване. Трябва просто да попаднат на добър специалист, учил да работи с деца.

# 67
  • Мнения: 118
Вреда от спорта има , но има и полза.  Лошо е ,ако виждаме само едната страна.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 324
Трябва просто да попаднат на добър специалист, учил да работи с деца.
То в днешно време кой ли е учил да работи с деца...
Куцо, кьораво и сакато работи като треньор. Изискват ли се някакви по-специални разрешителни за това? Питам, защото в детски клуб "Кенга и Ру" се провеждат тренировки по айкидо и "треньора" е на около 16 години. А на стадион "Васил Левски" една треньорка по художествена гимнастика е около 75 кг., не се е състезавала като гимнастичка, не са я приели в спортното училище, просто някога е тренирала.
Ама какво да говорим, повечето учителки в детската градина не са чували за детска психология, например.

# 69
  • Мнения: 118
Има треньорски профил в НСА. Не е задължително да си бил състезател ,за да си треньор.

# 70
  • Мнения: 984
ами завършилите НСА, за това е създадена тази академия, имат и учителски факултет и треньорски факултет

А на стадион "Васил Левски" една треньорка по художествена гимнастика е около 75 кг., не се е състезавала като гимнастичка, не са я приели в спортното училище, просто някога е тренирала.
Ама какво да говорим, повечето учителки в детската градина не са чували за детска психология, например.
коя е тази треньорка, моята дъщеря тренира в Левски

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 10:50 от kiki77

# 71
  • София
  • Мнения: 1 324
За НСА ясно. Ама на 15-16 г. не може да си завършил там, нали? А като не си бил нито в спортно училище, нито в НСА, кой тогава те е научил или просто си природно надарен? Питах кой издава удостоверения, че имаш право да работиш като треньор.

# 72
  • Мнения: 6 711
И ние с моя съпруг сме в голяма дилема за художествената гимнастика.Дъщеря ми е на 9 почти и тренира от две години-по 1 час всеки ден. Аз се опитвам да го убедя ,че това не е толкова натоварващо,но той не ще и да чуе и след тазгодишното състезание смята да я спира . А детето е влюбено в този спорт ,в къщи само се премята, подскача,прави шпагати,подхвърля топки....Ами тя може и в къщи да получи травма,аз не мога да я накарам да спре.Какво да правя? newsm78 От друга страна виждам,че с всяка следваща година ще ми става все по-трудно да я откажа от гимнастиката. Confused

# 73
  • Мнения: 118
За НСА ясно. Ама на 15-16 г. не може да си завършил там, нали? А като не си бил нито в спортно училище, нито в НСА, кой тогава те е научил или просто си природно надарен? Питах кой издава удостоверения, че имаш право да работиш като треньор.
При бойните спортове има степенуване на уменията.Т.е. ,един е треньор ,но той прехвърля някой части от обучението на по- напреднали ученици и контролира процеса.Ако смятате ,че този младеж не се справя или тормози детето ви, преместете го или сменете спорта.

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Eee, меракът е нещо, което трудно се гаси. Ако детето е толкова запалено може би е добре да продължи, но да говорите с треньорката какво може да се направи, че да не се стига до травми. Може би ако обясниш на жената, че е по-важно здравето, отколкото победата ще бъде по-лесно за всички. А детето ако наистина е талантливо ще изплува.

Общи условия

Активация на акаунт