За вредата от спорта при децата

  • 6 541
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 324
коя е тази треньорка, моята дъщеря тренира в Левски
Не в клуб Левски, а на Национален стадион Васил Левски.
Ако смятате ,че този младеж не се справя или тормози детето ви, преместете го или сменете спорта.
Абе човек, ти разбираш ли какво питам:
Изискват ли се някакви по-специални разрешителни за това?
За НСА ясно. Ама на 15-16 г. не може да си завършил там, нали? А като не си бил нито в спортно училище, нито в НСА, кой тогава те е научил или просто си природно надарен? Питах кой издава удостоверения, че имаш право да работиш като треньор.

# 76
  • Мнения: 984
http://www.youthsport.bg/cgi-bin/s.cgi
предполагам, че те се занимават

# 77
  • Мнения: 118

Абе човек, ти разбираш ли какво питам:

Ако четеш ще разбереш ,че разбирам, но ще повторя-При бойните спортове има вътрешни правила.Не е необходимо да има треньорски профил-този с профила преценява дали добрия ученик,може да показва на по-малките това което е научил.

# 78
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И ние с моя съпруг сме в голяма дилема за художествената гимнастика.Дъщеря ми е на 9 почти и тренира от две години-по 1 час всеки ден. Аз се опитвам да го убедя ,че това не е толкова натоварващо,но той не ще и да чуе и след тазгодишното състезание смята да я спира . А детето е влюбено в този спорт ,в къщи само се премята, подскача,прави шпагати,подхвърля топки....Ами тя може и в къщи да получи травма,аз не мога да я накарам да спре.Какво да правя? newsm78 От друга страна виждам,че с всяка следваща година ще ми става все по-трудно да я откажа от гимнастиката. Confused

Худ. гимнастика е изключително красив спорт и ако детето има желание, нека тренира. Важното е здравословното му състояние да се  следи много изкъсо. Редовни прегледи при травматолози, ортопеди и всякакви други доктори, свързани с развитието на децата точно в тази възраст. Тренировки по 1 час на ден да ви кажа честно не ми се виждат сериозни занимания. Поне половин час е самата загрявка, а тя е изключително важна. Не спирайте детето на този етап. Оставете я тя самата да реши кога и как да го направи /освен ако не стигне до там да си счупи крака по време на съчетание и да продължи въпреки болката, защото било много важно да го довърши  #Crazy  - и на това съм ставала свидетел. Имах една ужасно вманиачена съотборничка, която май си докара и анорексия накрая/.
Всичко трябва да е с мярка!

# 79
  • Мнения: 883
Водя дъщеря ми на плуване от 3 годишна- умира от кеф. Аз играех баскетбол, допреди 2 год., имам множество травми, но след всяка операция, гипс и т.н. съм се връщала на игрището с още по-голямо желание. Много искам детето ми да тренира сериозно и да постигне успехи в областта на спорта, но ако тя самата няма желание няма да и се налагам и да я задължавам.

# 80
  • Мнения: 7 263

Абе човек, ти разбираш ли какво питам:

Ако четеш ще разбереш ,че разбирам, но ще повторя-При бойните спортове има вътрешни правила.Не е необходимо да има треньорски профил-този с профила преценява дали добрия ученик,може да показва на по-малките това което е научил.

Да поясня и аз макар, че Пътуващ вече го е написал. За да станеш треньор в школа по бойни изкуства - има няколко изисквания. Да си над някаква възраст / всеки клуб слага сам границите, но за треньорите те са над 18 по принцип/. Да си покрил определена степен -  дан /кю/ и да имаш нужния опит натрупан в състезания и турнири.
Обикновено ставаш треньор след провеждането на вътрешен изпит / провеждат го по-старшите от теб треньори в школата/ и после изпит пред комисия в съответната федерация.
Доста голяма част от треньорите в тези спортове стават такива често преди да са официално приети във НСА. Това е донякъде нормална практика за тези спортове - имам 4 години работа като треньор, 3 от които в България, като само в последната година и половина се водех студентка в НСА и накрая прекъснах, защото реших че искам да уча друго.

nezito със сигурност риска да получи травма у дома е огромен в сравнение с риска да получи травма в залата.
В къщи няма достатъчно пространство, не е достатъчно добре разгряла и т.н.
Така че съвета ми е ако детето се чувства добре и му върви, и ако спорта не му пречи на ученето не я спирайте. Ако в даден момент и дотежи сама ще се откаже.

# 81
  • Мнения: 6 501

Цитат
nezito със сигурност риска да получи травма у дома е огромен в сравнение с риска да получи травма в залата.
В къщи няма достатъчно пространство, не е достатъчно добре разгряла и т.н.
Така че съвета ми е ако детето се чувства добре и му върви, и ако спорта не му пречи на ученето не я спирайте. Ако в даден момент и дотежи сама ще се откаже.
   И аз така мисля Peace Сега остава да убедя и баща и и всичко ще е ок! Wink Благодаря ви за мненията,бяха ми полезни!  bouquet

# 82
  • Мнения: 2 282
Magsyn, много съм съгласна с всичко, което казваш! newsm10
 
 

Общи условия

Активация на акаунт