секс след епизиотомия?

  • 7 033
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Бях подготвена за голяма болка след чуто от познати, а то всичко си зависи от броя шевове и от "шивача".Секс правих след 50 ден точно защото ме беше страх,че много ще ме боли.Но напротив въобще не ме болеше и ми беше много хубаво след дългите дни въздържание. LaughingВажно е мъжът ти да е много нежен и всичко ще бъде о.к. Не намирам разлика от преди и сега.Моето мнение е да го направиш когато си готова и без да слушаш този или онзи,защото при всеки е индивидуално и повече ще се объркаш. Стига "пости" ,направи го когато имаш желание.
СЪГЛАСНА!

# 16
  • Мнения: 2 807
Shocked кажи ми, че си написала една нула в повече.  Shocked как така 100 шева?!

Над 100, не съм объркала нулите  Wink
Някъде около 80 минути отне цялата работа.

# 17
  • Мнения: 27 524
Година след това. Другото е по-важно, не го мислете  Peace

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Секс правихме три месеца след раждането.то даже не беше секс,а някакви отчаяни опити за такъв.така ме болеше,бях като девствена.Че и по зле Confusedполовин година след раждането се пооправиха нещата Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
По някой път докторите наистина се престарават ooooh!
....и мен ме направиха отново девствена.... Crazy

# 20
  • Мнения: 3 419
Shocked кажи ми, че си написала една нула в повече.  Shocked как така 100 шева?!

Над 100, не съм объркала нулите  Wink
Някъде около 80 минути отне цялата работа.
ужас, горката  Sad

# 21
  • Мнения: 396
Наистина доста късно включване по темата! Тя жената сигурно вече може да споделя опит... Grinning
Иначе и аз на 40тия ден - тогава спряха всякакви течения. Нямах болка, но съм съгласна с mel76, че всичко зависи и от "шивача"!
Една от мамите, с които раждах, така старателно я бяха зашили, че доста усилия костваше на мъжа и докато успее, че беше и моряк и разполагаха с ограничено време да си наваксат  Joy ! Сега ни е весело на всички, но тогава много се бяхме разтревожили покрай новата "девственица"!

# 22
  • Мнения: 2 784
Някъде след 40 ден. Болеше ме много, а още повече ме беше страх.

# 23
  • Мнения: 851
Абе след около месец и половина. В началото имах дискомфорт, но после се оправиха нещата. И аз имах много шевове и разкъсвания. Страшното е, че след година и половина направих бартолинит от страната на епизотомията заради обърнато или прищипано каналче на бартолиновата жлеза. Confused

# 24
  • Мнения: 422
да се включа и аз.Вечра за първи път 44 дена след раждането и аз се престраших да пробвам определено се почувствах като девствена и имах дискомфорт  изобщо не ми беше хубаво  може би следващия път ще стане.да не забравяме че има и други начини за удоволствие Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 020
минаха 10м. и още ме боли
то шито,шито......... Close
При мен 7 минаха, но същата работа  Cry!

# 26
  • Мнения: 1 174
здравейте,момичета!
искам да ви попитам колко време след епизиотомията правихте секс и дали чувствахте болка.въобще какво е усещането?
една моя приятелка 2 месеца след раждането не може да прави секс заради ужасната и непоносима  болка.не знам нормално ли е толкова време да не зарасне тоя разрез?

След месец се бях възстановила от епизиотомията, два по-късно (по стечения на обсоятелствата, не заради мои страхове) си възвърнахме и половият живот с мъжа ми.Отначало внимателно, но постепенно по старому.Simple Smile Не съм имала проблеми, а даже получих много отговори на някогашни мои въпроси, свързани със секса преди и след раждането. Simple Smile
И аз се притеснявах от болка, но след посещение на гинеколког и уверението, че съм напълно възстановена, някои мои грижи отпаднаха.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
Около 2 месеца след раждането опитахме, ама беше ужасно, адки ме болеше, повече отколкото като бях девствена. Около 7-8 месеца бях така (ама не сме се и старали смного опити де), сега чувствал лека болка в началото, но се надявам, че постепенно ще отшуми Sad

Общи условия

Активация на акаунт