За мъжете около 30те които още живеят с мама и тати

  • 10 511
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 452
да - аз от 19 годишна се изнесох
така че тия дето се опитват да ги защитават ,че било нормално ......хм......сами не разбират трагедията да общуваш с 40 годишни бебета......особено ако си жена и си търсиш МЪЖ
аз познавам доста 40 годишни бебета ...тенденцията е стряскаща

# 61
  • София
  • Мнения: 1 891
   Ох.. и аз съм имала срещи с такива индивиди, дето не знаят къде се плаща тока и мислят, че хладилникът някакси сам се пълни.  Sick Единият дори майка му всеки път го чакаше да си дойде от дискотека, иначе не заспиваше.  Crazy
   Лично за мен - ако ще съм с такова ремарке, по-добре сама ! Не обичам хора, които не умеят да се оправят сами в живота, камо ли пък да съм с такъв всеки ден. Мерси !  Naughty

# 62
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Яимаш нещо против географската ширина на която живееш. Ами смени я тогава. Има толкова много георграфски ширини по света. Никой не те натиска да живееш в България. Върви там където мъжете са мъже а не мухльовци като българските дето живеят на по 30 г. с майките си.
Аз лично нямам нищо против майка си. Родила ме е, отгледала ме е, не е спала заради мен ... мога само да съм й благодарен за това което е направила за мен. И сега мухльо ли съм че не я мразя както вие жените мразите майките на мъжете си.

А тая тема не е ли за ДиС. Обикновенно там стават такива дълбоки размисли за мъжете и майките им...
Нямам нищо против "ширините" на които се помещавам Борисе !  GrinningПросто констатирах нещо което ми е направило впечатление  (което не налагам)
А това за около 30те просто го фиксирах като възраст има инад тази мъже/жени които държат/угодно им е  да живеят с родителите си и ме се струва като тенденция тук при нас  Wink


п.п.защо ли  понякога темите се възприемат мн.лично и понякога обиждат Confused

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 07:27 от Desss

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
На 28 им е още позволено да живеят с мама. На 32 вече ги обявяват за мухльовци и никоя не ги иска. Баси трудната възраст са тези 30 Laughing
Аз съм забелязала и тенденция младите семейства да живеят при старите, което май го няма при други ширини, иначе и такова плюене по свекитата нямаше да има. Grinning

# 64
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Значи за да повдигна подобна тема ме "провокира"  един познат  Wink който е на 25 г софиянец  и се е изнесъл да живее самостоятелно (вече повече от год) под наем  Peace Много му се чудят защо го е направил или пък тези които не го познават мислят че не е от София   Laughing , да вметна също че нямя лоши отнош. с родителите(доколкото знам де ), даже квартирата му е в близък квартал до техния. Та всичко това ме провокира защо са толкова малко хората предприемащи подобна стъпка.Понякога ми изглежда доста угоднически и егоистично да се съжителства до късна възраст с родителите......  Rolling Eyes



п.п.До вметна че и аз съм живяла до 27 г с родителското тяло  Whistling иначе срещтах мЪжо на 30  Wink

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 07:45 от Desss

# 65
  • София
  • Мнения: 17 375
Ама, Борисе, никой не казва да не обичаш майка си, хайде да не обръщаме темата на каквото не е.
Не, не мога да приема човек (включвам тук и мъже и жени) на 30 да живее с майка си - но истината е, че не познавам такива жени, за разлика от мъже. Еми, мамини синчета са си, ако ще да ми се бият в гърдите как те, да речем, плащат сметките.
Един колега е над 35 (не знам колко точно) и е като гореописания индивид с детската стая и плакатите на Левски (чак се замислих дали не е същия!). Иначе страхотна работа, кола и т.н., ама - с мама, тате и сестричка в двустаен - е, как да го приема насериозно?

# 66
  • Мнения: 1 898
Kогато се запознахме със съпругът ми той беше на възраст около 30-те и все още живееше при родителите си.От момента в който решихме, че ще живееем заедно и ще имаме собствено семейство се изнесохме на квартира. Не сме живели и ден при семейството му и не сме имали никакви противоречия по между си в това отношение.Имаше разбира се, натиск от тяхна страна под предлог да не харчим излишни пари за наеми и да са близо, за да помагат, които отхвърлихме категорично още в зародиш и така те бързо разбраха, че сме непреклонни по въпроса.
С гордост мога да твърдя, че въпреки сравнително краткия ни съвместен живот се убедих, че съпругът ми може да носи отговорност за собственото си семейство-морална и финансова, освен това активно участва и в домакинстването и в грижите за сина ни.
Следващия месец предстои да започнем ремонта на новия си вече собствен дом, който отново ще имаме благодарение на собствения си труд, а не на подкрепата на 'мама и тате'.
Та от скромния си житейски опит мога да твърдя, че не е толкова важно дали до 30-та си година мъжът е живял с родителите си, а готов ли е да се отдели от тях след това, когато е решил да има собствено семейство. Важно е ще може ли да се справи с трудностите и отговорностите, които произтичат от това решение сам или цял живот няма да може да се пусне от 'полите на мама', защото така е по-лесно и удобно.

# 67
  • Мнения: 2 716
"Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората. ....
Но и саламът си го бива, Ваше благородие

Аз лично нямам нищо против майка си. Родила ме е, отгледала ме е, не е спала заради мен ... мога само да съм й благодарен за това което е направила за мен. 
Можеш да и се отблагодариш като поемеш издръжката й. Или като й доставиш "радостта" да продължава да се грижи за малкото си момче. Въпрос на гледище. Но в единия случай СИ мухльо  Wink

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 09:03 от Знаток

# 68
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 171
Да, въпросът е в това да се поеме някаква отговорност. Имам познати- семейство с 2 деца, които 12-13 години живяха с родителите на мъжа.  Когато станеше въпрос, например аз кажа, че имаме голяма сметка за тока, жената казваше: Е, от къде да знам ние колко ток имаме, даже не знам къде се плаща...Не само тока, по принцип те сметки не плащаха, храна не купуваха, дори и хляб. Абе никакви отговорности. После родителите на мъжа им купиха къща, сега живеят отделно, но майка му праща по таксита тенджерите с яденето... Ами да ви кажа и мъжа, и жената са си такива, така свикнаха и край. Техните пари само за ресторанти, дрешки, екскурзии и такива работи. Ама родителите му цяла вечност ли ще са живи, та да си ги гледат?

# 69
  • Мнения: 189
Тръгнах да пиша, че не виждам нищо лошо мъж, който няма сериозна връзка, да живее с родителите си, но си представих 40-годишен такъв и се разколебах.
Все пак, двама от мъжете, с които съм имала връзка, живееха с родителите си когато се запознахме. Когато заживяхме заедно, излязохме на квартира. И двамата не са мамини синчета( е, на единия мама се напъваше да праща тенджери с ядене, след разговор с него спря) и умеят да поемат отговорност, да плащат сметки, да пускат пералня и т.н.
Имам и пример, в който мъжът си събира мръсните дрехи и в края на седмицата ги носи на мама да ги изпере, но все пак живее на квартира и няма пералня, ако това е оправдание.

# 70
  • Мнения: 15 301

Абсолютно същото се получи и при нас, с тази разлика, че си купихме жилище и плащахме кредити. Един ден не сме живяли при родители, докато преди това и аз и той живеехме с тях. Не разбирам, защо обаче се отчита факта, че родителите се грижат.. Има много случаи, в които децата се грижат за родителите и съвместното съжителство тогава е далеч по "изгодно" за родителите. Такъв човек не може да бъде мамино детенце, напротив това е човек научил се да носи много повече отговорност, а не само за себе си.

# 71
  • Мнения: 2 309
Имам няколко познати мъже, които са от посочения тип. В началото се чудех, защото организирах живота си по точно обратния начин. Вече не ми прави впечатление.

# 72
  • Мнения: 2 716
Нямам нищо против тенджерите с манджа. Нека съм свекървина мухла.

# 73
  • Мнения: 189
Нямам нищо против тенджерите с манджа. Нека съм свекървина мухла.

И аз нямах нищо против в началото, дойде ми дюшеч, обаче в един момент само дето хляб и безалкохолни не ни се изпращаха, да не умрем гладни и жадни. Не ми беше приятно.

# 74
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 171
Нямам нищо против тенджерите с манджа. Нека съм свекървина мухла.
Ваша работа. Аз пък това не го разбирам, но... Държа да съм независима от всяка гледна точка. Не само, че никога не са ме хранили или плащали сметки, ами имаше период, в който ние плащахме и хранихме свекърите. Не се оплаквам, просто констатирам.

Общи условия

Активация на акаунт