За мъжете около 30те които още живеят с мама и тати

  • 10 352
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Съвместното съжителство не е винаги изгода само за едната страна. Понякога съществува и необходимост от сътрудничество - мама пере и готви, синът дава по някой лев за сметките. Иначе може да се окаже, че на 30г има пари колкото да се самоиздържа и по всяка вероятност ще си остане стар ерген -  гаджето ще го обяви за мухльо, защото не може да плати сметките в заведението.

# 76
  • София
  • Мнения: 17 326
Ами ако на 30 години не може да се самоиздържа и да почерпи едно кафе, си е мухльо, да ти кажа.

# 77
  • Мнения: 2 716
И аз нямах нищо против в началото, дойде ми дюшеч, обаче в един момент само дето хляб и безалкохолни не ни се изпращаха, да не умрем гладни и жадни. Не ми беше приятно.
Знам за какво говориш  Tired

Любознателна, когато има СЪТРУДНИЧЕСТВО, няма прецакан. Т.е. живеят така и така, защото така и така.... Всеки допринася. Малко като в кошер.
Темата е по-скоро за търтеите в кошера. За тези, които предпочитат да не си създават излишни напъни когато може и така.

# 78
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Разбрах аз за какво е темата, но не мога да сложа всички под един знаменател.

# 79
  • Мнения: 673
  С бившия ми съпруг не живеехме заедно с родителите му , но все пак той беше едно мамино детенце. Присъствието им се усещаше дори в леглото ,ако щете ми вярвайте. Естествено бракът ни се сгромоляса с гръм и трясък. Искам да кажа ,че местожителството не е най-важния признак, тук става въпрос за манталитет, възпитание и разбирания. П* тьото ще си е п* тьо и да не живее при маминка. По -големия проблем се оказват властните маминки, които държат да се грижат за бебчетата си до преклонната им възраст. Нали сте гледали "Всички обичат Реймънд"? Е ,нещо такова се получава и е много трудно да жонглираш с търпението си и нервичиките си.

# 80
  • Мнения: 2 556
Ако човек се разбира с родителите си, намирам го за напълно нормално. Миналата година имахме съученическа среща. Оказа се, че почти всички жени сме вече женени с деца, а от съучениците ни имаше над 10 ергени, всички живеещи с родителите си в същия апартамент и квартал, където са си от 30 години.

Мен идеята да съм с родители направо ме плаши, но явно за много хора не е така, напротив, добре им е.

# 81
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ако човек се разбира с родителите си, намирам го за напълно нормално. Миналата година имахме съученическа среща. Оказа се, че почти всички жени сме вече женени с деца, а от съучениците ни имаше над 10 ергени, всички живеещи с родителите си в същия апартамент и квартал, където са си от 30 години.

Мен идеята да съм с родители направо ме плаши, но явно за много хора не е така, напротив, добре им е.

Защо много  си мислят че трябва задължително да има някакъв проблем/неразбиране че да заживееш отделно т.е. самостоятелно  newsm78
Все си мисля че колкото повече се удължава момента на отделянето от родителското тяло , толкова това става все по-трудно за напред  Wink ... малко или много това "попечителство" оказва влияние ........... Sunglasses



"мненийцето; нещица; мЪжлета", почувствах се като минимон.
Нямам лошо мнение за тези мъже.Нито за жени на 30 живеещи с родителите си.
Имам едно на ум, обаче.
Peace ...иначе това е и мойто мнение като цяло  Sunglasses

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 12:49 от Desss

# 82
  • Мнения: 1 425
Поуката от приказката: внимавайте как си възпитавате синовете.

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
А аз като чуя ерген над 30 и имам едно наум, все ми е едно къде и с кого живее.

# 84
  • Мнения: 2 478
Оооо познавам такива.Никой от тях не го е закъсал финансово,но при мама е по-лесно.
Аз не го приемам този за мъж.Той за себе си не е поел още отговорност,а какво остава за вбъдеще за жена,деца.Едва ли.
Ама жалко,защото в България е пълно с такива мъже.Май ние майките бъркаме някъде ooooh!

# 85
  • Мнения: 2 716
Все си мисля че колкото повече се удължава момента на отделянето от родителското тяло , толкова това става все по-трудно за напред  Wink ... малко или много това "попечителство" оказва влияние ........... Sunglasses
Това е за кърменето нали? (какво ли ще каже Бу  Thinking)

Явно един от показателите, по които съдим дали да си "вземем" мъж, е  местоживеенето му.
А по какво съдим кога една жена/съпруга е притеснена от родителите на съпруга. И кога я е яд, че не може да се наложи над свеки. Колко от нас, с ръка на сърце, биха казали, че се съобразяват с щенията на милото? Дори и ако те включват съжителство с "мама"?
А колко от нас предпочитат да послушат милото, а не "мама" (вече нашата си, по-умната от милото)?

Или как преценяваме дали става дума за мъж под чехъл, или съпруга-командир?

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Важното е да не е мама-свекърва-командир.

# 87
Има много допълнителни фактори - примерно мама на 70 и не може сама на тази възраст - някакво заболяване. Решила жената да ражда на 40, синчето по неин пример късно да се жени, но докато стане време да си вземе жена се оказва че вместо дете трябва мама или тати да гледа. А тази тенденция ще се увеличава, като гледам колко жени все повече отлагат децата докато се справят с кариера, а пък за мъжете - още по-зле.

Това го пиша, защото си спомням разговор с един познат на 25 години, дето бързаше да се прибере вечер поради горепосочените причини.

# 88
  • Мнения: 220
Цитат
Поуката от приказката: внимавайте как си възпитавате синовете.

даааааааааа.... мноо ми е интересно какво ще пишат мъжките майки след 20-25 г. по темата....

п.п. всичко е резултат от меркантилността на съвременната жена....

# 89
  • София
  • Мнения: 17 326
п.п. всичко е резултат от меркантилността на съвременната жена....

Е, разбира се, всички световни беди идват от там - проклетите меркантилни жени, които искат хубаво и удобно жилище и добър живот за децата си  Whistling
Ама сме злиииии, злииии  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт