Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Сложи си каквото ти харесва,това може да е твоето уникално излъчване на дома..
Аз пък не мога да разбера как народа е пощурял по старите мебели от Европата, а отрича своето

 Peace

# 16
  • Мнения: X
Аз не бих си сложила, но къщата си е твоя - щом ти харесва, не виждам какъв е проблема.
   Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
И в друга тема писах, че напоследък много се заглеждам по черги. На косъм бях да си сложа в къщи такива. Има едноцветни, памучни и такива, като рогозки, които винаги съм харесвала. Вече внасят и вълнени... Изобщо съм много за. Стига нещата да са подредени с вкус и да ти допадат, предразсъдъци като "селско" нямат значение.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 096
Вече не е селско, а етно. Слагай, щом ти харесва!  Laughing
Анджък!  Laughing
И на мен ми се струва уютно това, което описваш; явно не допада на всеки, но чак пък да ти казват, че е селско... Crazy Действай!  Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 134
Сега се сетих за една стара плетена кошница!Мисля,че вече я виждам къде ще стои
при всички положения е по-добре от статуя на венера милоска  Laughing
ако имах ценни неща от едно време щях да си ги наслагам. което ми напомня, че имам в мазето една шевна машина сингер, която дори сигурно работи... ама е много тежка...

и аз само чакам да почнем ремонта, и да им измисля къде да ги сложа

..защо не приемем съвремието и не му се радваме,а се опитваме да пренесем старинността в дома си?живеем в 21 век,все пак,нека му отговаряме на стандарта.
..и пак казвам,всеки с вкуса си.

А защо да не пренесем нещо от добрите стари традиции в съвременните ни жилища?
И като живеем в 21 век,защо още пием вода,а не сме си измислили нейн съвременен заместител?

Сара,щом така ти харесва,така го направи.Трябва да се радваш,че си различна от масата,която не би сложила стара черга в дома си.
На мен ми звучи много арт,особено,ако жилището е обзаведено с модерни мебели,с изчистени линии.И една черга в райе,за акцент. Wink


така, че възглавница си направи
черга си сложи и да не ти пука

# 21
  • Мнения: 8 999
Мисля, че чудесно могат да се съчетаят старите парцалени черги и супер модерен интериор. Виж, за възглавнички от тъкани престилки не съм сигурна, че е добра идеята, защото тези тъкани са доста груби и, ако има и вълна в тях, много боцкат!
Даже наскоро гледах по някоя телевизия едно предаване за някаква, явно много нашумяла дизайнерка, която е хванала едни женици в затънтено немско село, да й тъкат черги и китеници. Пазарните цени бяха над 2000 евро! Но пък бяха уникално красиви.

# 22
  • Мнения: 23
Направи това, което ти харесва. Аз харесвам стари стилни "съкровища" умело съчетани в съвременен интериор, създават ми уют. Скоро гледах, може би в ИКЕА поставени китеници на земята и изглеждаше много стилно.

# 23
  • Мнения: 958
Аз също не си падам по черги, може би защото в къщи винаги е имало. Майка ми е фенка. Обаче наскоро видях в практис, имитация на черги, само че едноцветни, в едни ярки цветове, зелено и оранжево. Направо се влюбих Simple Smile Сега само мисля къде да сложа и как да ги комбинирам, че са доста късички.
Всеки с вкуса си Simple Smile Направи си дома така, както на теб ти харесва. (и на тези с които живееш )

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Както някой беше написал - това е етно, а не селско. Когато е направено с вкус, си е супер!
Не разбирам защо африканските, египетските, мароканските мотиви могат да са тачени, а българските - не Shocked
Аз имам в дома си козяк от години, има много предимства пред модерните килими (има и недостатъци разбира се), създава ми неповторим уют, не ми пука кой какво мисли за него.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
А вие какво мислите? Бихте ли си сложили стари тъкани в къщата?

Едва ли, но след като на теб ти харесва, какво значение има  Wink

# 26
Не не бих сложила.Този интериор ме задушава.Китеник на пода ?Ако ти трябва прахоуловител става.Предпочитам съвременни  постелки.Лесни за почистване  и са  ефектни.Сменям ги често,защото не са скъпи.А ако на теб ти харесват стари черги, сложи си ги.Важно е ти  да се чувстваш уютно.

# 27
  • Мнения: 463
Е ти пък!Ами като ти харесва така,така си го направи,а ако на някой му е селско да не ти идва на гост,а да си стои У ГРАДО!Ако искаш и бъклица си сложи на миндера,жилището си е твое!
Така я! Важен е твоя уют, а не мнението на другите.

# 28
  • Мнения: 3 034
тъкани - да. черги - не, но не защото не харесвам, а просто стилът на дома ми е съвсем друг  Peace тъкани имам и съжалявам, че донесох само тези - стари памучни и ленени чаршафи с дантела по края, невероятни са  Heart Eyes имаме и покривки за легла в БГ, и тях ще домъкна  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 4 916
Към авторката - зависи кой ти е казал това за чергите и "селското".
Ако е мъжът ти, който все пак ще трябва да живее с тези черги, може би е по-добре да потърсите някакъв компромис.
Обаче ако е някоя съседка или позната... няма какво да й се връзваш, направи си къщата както ви харесва на вас.

Общи условия

Активация на акаунт