Не мисля за детето си

  • 17 366
  • 363
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 447
Обичам детето си, мисля за него, тревожа се...
Но има и моменти през деня в които погълната от другите си ангажименти сякаш забравям за него.Случвало се е и докато си играем заедно и се забавляваме да мисля и за други, свои си неща. Понякога грижите за него ме уморяват и напрягат толкова, че го оставям сутрин в яслата с облекчение, че ще мога да свърша работата си през деня спокойно, а за него там ще се грижат добре.
В същото време съм от майките-орлици-непрекъснато съм на щрек и по петите му, когато сме навън, когато е болен-'боледувам' и аз с него, когато пострада лошо при някое падане сякаш и аз изпитвам физическа болка, понякога изпадам в параноя от страх да не му се случи някой инцидент.
Незнам дали е нормално-просто при мен е така.
Аз също много обичам децата си и непрекъснато мисля за тях,но не мога да отрека,че има моменти в които ми дотежава и искам да остана сама със себе си.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 840
Жената е много неща - майка, домакиня, съпруга, любовница, правеща кариера, твореческа личност...
При изпълнение на различните си роли, тя има различни мисли.

Но това, че е майка не би трябвало да я кара да забравя това, че е работеща жена или съпруга, да речем.
Както и това, че е любима жена и работещо момиче, не би променило усещането, че е майка.

Аз не забравям нито че имам дете, нито никоя друга своя позиция в живота.

Ако говорим за моментни забравяния, то темата е съвсем различна. Аз останах с впечатление, че жената споделя своето себеусещане като свободна жена. Т.е. тя забравя, че има дете и не се чувства като майка.

Нещо почвам да се обърквам.

Аз лично по-често съм погълната от мисли, в които детето ми не присъства, ама ни за миг не съм забравяла, че го има. То е все едно да забравя, че съм жена. Нито мисля по въпроса, че имам цици, нито се занимавам с тях по цял ден, ама не съм забравяла, че ги имам.

В този смисъл, смятам, че детето ми не е излизало от съзнанието ми нито за миг.

Изобщо не зная дали съм по темата и дали някой ме разбра Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен май е патология  Rolling Eyes Когато не съм с дъщеря си, сякаш част от мен я няма. Ужасно ми липсва. Трябва да съм заета с нещо много важно, за да не се сетя за нея в продължение на 1-2 часа.

Sedada, познавам майки като теб или по-точно само една такава, но не мога да ви разбера, честно... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
Честно казано, аз повече Седада разбирам, отколкото Нати. Дали "разбираме" някого е много относително нещо. Различни сме, но това не бива да прави някоя от нас обект за осъждане. Нито ни прави "лоши" майки, или "лоши" н`ам к`во си...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 640
Като че ли разбирам какво искаш да кажеш - в смисъл може би не се тревожиш, че ще постои повече с един памперс, че ще яде като вчерашната каша и прочее мисли, за които повечето майки хвърляме доста енергия и ако е това ок, ако не умееш да се заиграваш с детето пак ок, и на мен това не ми се отдава лесно, но с  израстването му сама ще усетиш как се променят взаимоотношенията и общуването ви и сигурна съм ще ти бъде приятно да си с него и дори нужно.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Честно казано, аз повече Седада разбирам, отколкото Нати. Дали "разбираме" някого е много относително нещо. Различни сме, но това не бива да прави някоя от нас обект за осъждане. Нито ни прави "лоши" майки, или "лоши" н`ам к`во си...

Струва ми се, че не използвах изразите "осъждам" или "лоша майка", а "не разбирам".
Ти малко като "гузен, негонен бяга"...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 783
Говоря по принцип,  а не за теб Нати, разсъждавам по темата. Като твоите постове, с този смисъл, има  и други, просто твоят беше последен.
 

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 13:21 от Имелда

# 37
  • София
  • Мнения: 2 768
 Thinking

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:16 от звездица

# 38
  • Мнения: 3 423
Обичаш ли детето си,следва моя логичен въпрос?
Това чак да не се сещаш за него,да забравяш да го храниш,да забравяш да го преобуваш за мен е много крайно.
Ти носиш отговорност за това дете.
Иначе това от време на време да мислиш за друго е нормално,но само от време на време ако случайно ти попадне погледа върху детето да се сетиш ,че то съществува  Shocked мен лично ме шокира .

# 39
  • Мнения: 1 897
...
Изобщо не зная дали съм по темата и дали някой ме разбра Joy
Aз-да.
Чувствам се по същия начин.

# 40
Голяма толератност, голямо нещо, брех!
Ако темата беше пусната от друга майка, която наблюдава от страни как някоя майка не се сеща да смени памперса на детето си цял ден, или го храни когато и скимне, без грам да се замисли какво му дава, леле, леле...
Но Седада е творческа личност  Thinking
Не я разбирам и я осъждам в себе си и какво от това...
Жал ми е за детенцето, с такава егоцентрична майка, която обича Мариус повече от детето си...
 

# 41
  • София
  • Мнения: 1 783
А ник-ът ти е...?

# 42
  • Мнения: 7 263
Sedada, ще перифразирам популярна нашенска приказка:
Който ти каже, че постоянно мисли за детето си, занимава се непрестанно само с него и то е било винаги единствен център на неговата вселена- НЕ МУ ВЯРВАЙ!  Laughing
Майчинското чувство, като всяко друго чувство, не може да те изпълва постоянно и изцяло. Ако е така би било налице натраплива идея- съществен психиатричен проблем. Това вече би било повод за притеснения.

Напълно съм съгласна!
Също съм съгласна с Жозефина, че човек не може във всяка една секунда да е 100% родител, служител, приятел, съпруг и т.н.
В едни дни и часове сме повече родители, в други сме посветени на други свои занимания и това е нещо съвсем нормално!
Да не говорим, че в днешните динамични времена умората е нещо често срещано сред хората, които здраво бачкат.
Така че след един тежък ден в службата, не винаги можеш да си 100% екзалтиран почитател на шумния си и свободомислещ наследник.
Много пъти съм се корила, че не съм най-добрия родител за децата си, но толкова мога!
А колкото до това дали ги обичам - не, не ги обичам аз съм обсебена от обичта си към тях!

# 43
  • Мнения: 5 370
ЖВЗБ. Женска Виртуална Злоба Без работа. Whistling

# 44
  • Мнения: 24 467
Имам позната с близначета. Тя ми разказва как една нощ от умора взела да храни бебетата с шише с вода, без да сложи АМ, взела бебето /едното/ и му тикала шишето и клюмала пък то плачело, а тя се чудела какво му става на туй бебе. Толкова била изморена, че не се сетила дори да светне голямата лампа.
Съпругът й се събудил и се посмял, станал да я смени... Нещо ненормално да съзирате? Освен леко комичен присвукс нищо лошо не виждам. За такива работи се сетих, четейки тук.
Аз когато съм сменяла памперса почти никога не съм го правила съзнателно. Като бъркам крема си мисля за някой казус. Когато люлея малкия /понякога го правя половин час, харусва му на човека/ си позволявам да се отнеса в някоя посока...
Без да съм творческа личност. Просто съм обикновен човек. С грижи и мисли разни. Дори не се притеснявам за това.  

Общи условия

Активация на акаунт