Не мисля за детето си

  • 17 368
  • 363
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 575
Хайде и аз в клуба. Заплес съм. Обичам я, съобразявам се първо с нея и после със себе си и всички други. Но. Когато излизам сама навън напълно изключвам, дори понякога забравям да звънна на мъжа ми и да питам как са. Обяснявам си го с това, че просто страшно много време прекарваме заедно за момента и когато имам възможност да се отделя за малко мозъка ми превключва на друга вълна за да навакса един вид...
Когато през деня заспи си отдъхвам, че ще имам час два спокойствие без да ме дърпа за крачола или за ръката за да обикаляме апартамента. Даже тези дни съм изпаднала в дилема как да не полудея от 7 до към 13-14 часа, понеже тя явно вече не иска да спи преди обяд, така остава само с едно спане през деня.
Вечер като си дойде баща и се скатавам някъде и ги оставям да се занимават двамата за да се посвестя малко.
Въобще така като пиша почвам да се чудя що за майка съм?
Не знам как ще бъде когато тръгне на ясла, но ако се чувства добре и свикне там сигурно много ще ми "олекне", просто това ежедневие между памперсите, манджите и пясъчника някак ме изцежда и усещам че е по-добре и за двете ни, когато имаме възможност понякога да отдъхнем поотделно.

Има обаче и нещо друго, някак изведнъж, след като навърши една година, тя от бебе сякаш се превръща все повече в човек. И това ме кара някак още повече да я заобичам и да се гордея с нея. Понякога седя и я гледам и се чудя кога стана на една годинка и как отцеля това дете с майка като мене досега. И затова си мисля, че колкото повече расте и става човек, толкова повече ще бъде част от мен, вместо да е обратното.


Всяка дума от горния пост, все едно аз съм я писала....

# 361
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо се оказва, че толкова много майки се страхуват да не обсебят децата си? Вие изобщо имате ли предства какво означава обсебване, че толкова се страхувате от него? За дете на 1-2 години е много трудно да бъде обсебено от майка си. По-скоро обратното се получава - детето обсебва майката и не я оставя на спокойствие да отиде до тоалетната. Разбирам желанието децата да бъдат самостоятелни, но това не означава, че трябва да ги оставим сами през по-голяма част от времето. В западняшките книги за възпитание на децата това е най-честата заплаха от страна на автора - всяване на ужас у майката да не би случайно да обсеби детето. Това е също много тънък начин за въздействие - чрез страх и несигурност.
Децата имат естествена склонност да разчитат на възрастните за всичко, а като са съвсем малки това им е непреодолим инстинкт. В един момент децата самички започват да си искат все повече свобода и е достатъчно ние като техни майки да се вслушваме и да се опитваме да разгадаваме какво всъщност искат децата. Ако с майката не се занимава с детето си, още откакто е бебе как ще се научи да разпознава тези сигнали? Подозирам, че някои майки от тази тема възприемат гледането на дете като някаква каторга или еднопосочно въздействие от родителя върху детето. А то изобщо не е така - и двамата се опознават и се създава много здрава връзка, която ще трае през целия живот. Това, дето го казват понякога хората - майките познават по очите какво му е на детето, дори когато това дете стане на 30 години.

# 362
  • Мнения: 9 814

Напълно съм съгласна. Гледането на дете- хранене, обличане, приспиване и възпитанието на дете-това да го научиш да бъде човек, за някои родители наистина се превръща в каторга.
Причината само мога да я гадя. Може би неготовността на тези жени да станат майки.
Родителството е осъзнат процес. В една жена първо трябва да се роди желанието да стане майка и трябва да бъде напълно наясно, че бебето не е онова розово, бузесто сладурче от рекламите, което по цял ден си лежи кротко в леглото, докато мама прави същите неща, което е правила и преди да се роди.
Това е проблемът на много жени- мисълта, че вече не могат и не трябва де се грижат само за себе си, а има и едно малко същество, за което ще трябва да поемат отговорност до края на живота си. Има много жени, които не могат и не искат така лесно да променят навиците си и да се пригодят към новия си начин на живот.
И не не мога да разбера такива майки, не ги осъждам, не ги обиждам, просто не мога да ги разбера.
Не съм обсебена от детето си, нито то е обсебено от мен, но от мига, в които разбрах, че съм бременна не съм спряла да мисля за него.

# 363
  • Мнения: 7 821
Хайде, стига вече ... който казал, казал ... омръзна ми да ви трия личните разговори.
Весел ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт