БЕБЕТА ЮНИ 37 :-)

  • 13 931
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15
Аз съм се загледала в Кандидати за слава и мисля след малко да си лягам.
Ще си бъда 2 дни при мама и тати,че на свеки ще и правят някакво изследване и 2 дни не трябва да съм до нея,че ще излъчва нещо което ще и вкарат венозно newsm78...Абе не ми стана много ясно,но доктора специално ми каза да не съм до нея:naughty:

И аз ви имам за много близки вече и вашата компания ми е много приятна.С вас споделям най-вълнуващите ми мигове  Hug

In4oka ще стискаме палци за утре Peace!!!

# 46
  • Мнения: 75
браво на кака Мая! Честита двойна радост!!!Прекрасни имена, а за килцата им да не говорим!!!
От все сърце желя много късмет в живота, да са здрави и игриви, а мама и тати да слушкат Laughing newsm51 smile3525

# 47
  • Мнения: 24
Оф моми4ета да ви се опла4а ,мн ми е тежко......в 20ч хапнах малко боб без хляб и ми е мн тежко направо не мога дадишаммм..ужасно е ...сигурно от бобааааа  Confused

# 48
  • Мнения: 2
Честито на кака Мая , да са и живи и здрави бебчовците и много да радват нея и цялото и семейство  ura cheers baloni. А на гордата мама бързо възстановяване  newsm51. Нямаше ме около месец и днес се включвам  отново и то с прекрасни новини  newsm44 . Честито и на мама Мани newsm32 smile3525 . Момичета започна се , скоро всички ще си гушкаме  бебоците   baby.

# 49
  • Мнения: 616
Оф моми4ета да ви се опла4а ,мн ми е тежко......в 20ч хапнах малко боб без хляб и ми е мн тежко направо не мога дадишаммм..ужасно е ...сигурно от бобааааа  Confused
Пентерке, Не си сама... аз сътворих поредната велика глупост - половин кило черешинаведнъж, обаче отгоре - един пакет желирани бонбони  ooooh! През ноща се събуждам до тоалетна, и при ставането получих адски бодежи в червата... първо само на едно място, после навсякъде около корема... все едно беше стегнат с някакъв пръстен, боли, притиска и боде... Добре, че знам от какво е, и само се понагласих и като спрях да мърдам заспах.

Ще си бъда 2 дни при мама и тати,че на свеки ще и правят някакво изследване и 2 дни не трябва да съм до нея,че ще излъчва нещо което ще и вкарат венозно newsm78...Абе не ми стана много ясно,но доктора специално ми каза да не съм до нея Naughty
MISHAa, какво е това чудо бе?   hahaha Свекърва ти да не е станала радиоактивна? Я проучи какво и дават, да си го имаме в запас, ако пожелаем да се "евакуираме" някой път от свекитата, да им даваме такова  Joy

Хайде днес майките, които са на преглед - само хубави новини! чакаме отчета!  МISHAa, няма ли да дойдеш в Дивака днес на обяд? Другите също де!


# 50
  • Мнения: 533
Добро утро, момичета  Hug

Новината за Кака Мая е прекрасна, и какво големи бебета само  Laughing, дай боже всеки му  Hug

Аз да попитам нещо, може и да е обсъждано в предишните теми, но не си спомням. На някоя от вас казали ли са да си слага ваксина п/в тетанус? Вчера на ЖК на мен ми дадоха талон и ми казаха, че е препоръчително да си направя, естествено мога и да откажа и аз сега се чудя, защо е необходима тази ваксина  newsm78

И още нещо, от 1-2 седмици ме болят ходилата, направо едвам вървя, вярно, че кг ми са +14 и явно това си оказва влияние, но е много неприятна болка. Питах на ЖК как да я облекча (освен като не вървя), а те ми казаха, че е така, да съм усетела и аз че съм бременна  #Crazy. това е, оплаках се Sad

# 51
  • Miami
  • Мнения: 412
Добро утро мами  Hug

ЧЕСТИТО НА КАКА МАЯ! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ Й СЛЪНЧИЦА И МНОГО ДА РАДВАТ МАМА И ТАТИ!   bouquet

# 52
  • Мнения: 616
Девойки, за днес си остава в Дивака в 13.00. Не сме много, засега сме 4 (заедно с детенцето на InaD), така че не съм пазила маса. Който пристигне пръв да се чуства свободен да избира масичка... Някъде за 6 - 8 човека. Все ще се съберем Simple Smile

Veniti, за тази болка, освен да пробваш с ортопедични обувки, друго не се сещам. Има май такива стелчици, слагаш си ги в обувките, и си караш с тях. Чувала саъм от други бременни че помагат  Peace

Оооо, абе това прословуто бременно безсъние... за мен е само някакъв мит! Спя си като пич и не ми пука! Събуждам се към 6.40, ставам, хапвам, малко форум, и в 8 пак си лягам, да храносмеля... след обяд, ако съм си в къщи, пак си дремвам (вчера направих два часа!).
Мога да спя по всяко време, и се надявам после с бубата да си събирам нужния сън за 24 часа - ще спя винаги когато и то спи Simple Smile  Домакинството - майната му, аз съм по-важна от някакви чисти мокети  Crazy

Хайде приятен ден, и до скоро!

# 53
  • Miami
  • Мнения: 412
panterkata66 на мен док ми даде само направление за бременна до родилно заведение. Освен него ми каза да си нося всички изследвания и картона. Такава обменна карта и аз нямам  newsm78

ralii на теб Шишкова даде ли ти документите за болницата и какво съдържат?

Gali80 какво точно представлява тази обменна карта?

Вчера си купих стерилизатор на Чико  
Ето такъв http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3554 , само че в магазин Штъркел го продават за 30 лв. Simple Smile

и едно шишенцe на BFree  Simple Smile Продавачката каза, че били най-хубавите шишета.

В предната тема ви бях питала като стерилизирам помпата за кърма за родилното в какво да я съхранявам? В плик ли някакъв или в друго? Може би ми е тъп въпроса и за това никой не го забеляза в предната тема  Confused

# 54
  • Мнения: 80
Оф моми4ета да ви се опла4а ,мн ми е тежко......в 20ч хапнах малко боб без хляб и ми е мн тежко направо не мога дадишаммм..ужасно е ...сигурно от бобааааа  Confused
Пентерке, Не си сама... аз сътворих поредната велика глупост - половин кило черешинаведнъж, обаче отгоре - един пакет желирани бонбони  ooooh!
Аз понеже череши  и боб не обичам така се натъпках с чаревица,че сега направо Sick!
На всичкото отгоре от няколко дни освен с кошмарни болки в кръста се сдобих и с някакви разпъващи ниско долу под корема точно  Shocked.Та като походя 15мин. и трябва да поседна  #Crazy !Ужас просто #Crazy !
Иначе ми излязоха изследванията и вс е  thumbsup!
veniti тези болки в ходилата да не са от подуване!А за ваксината против тетанус сега чувам  #Crazy!
In4oka пожелавам ти вс да е ок на прегледа  Peace !

# 55
  • Русе
  • Мнения: 616
Добро утро!   bouquet

Аз да попитам нещо, може и да е обсъждано в предишните теми, но не си спомням. На някоя от вас казали ли са да си слага ваксина п/в тетанус? Вчера на ЖК на мен ми дадоха талон и ми казаха, че е препоръчително да си направя, естествено мога и да откажа и аз сега се чудя, защо е необходима тази ваксина  newsm78

В здравноосигурителната книжка в края има Имунизационен паспорт, в който са описани всички задължителни ваксини, които се правят в РБ по години - 25г. - тетанус и дифтерия /ТД/; 35г. - ТД; от 45г. - само Тетанус и така през 10години. На мен ми направиха миналата година при навършени 26г. и заради ваксината, или просто така е трябвало най-накрая забременях, нищо, че ми се беше объркала овулацията, та я свързвам с положителни емоции  Wink Можеш да се консултираш с личния си лекар.

ralii на теб Шишкова даде ли ти документите за болницата и какво съдържат?

Документите са следните за сега: Направление на бременна до родилно заведение (има няколко пропуска в него и ще настоявам да се допопълни), документите ми от кардиолога, теста ми за сифилис, изследването ми за Кумс, а документите удостоверяващи кръвните групи са си в мен. Имам да правя и 1 камара изследвания + кумс-а, който ще си го платя отново (28лв.) и това е. На 22.05. от 13:50ч. съм на ЖК и тогава ще нося каквото има готово.
Честито за покупките, но идея си нямам в какво да си сложиш стерилизатора, може би ако намериш от онези торбички, на които им се затваря отворчето с едни каналчета са... оф като не съм по обясненията...

Хубав ден на всички   bouquet и да направите снимки от срещичката, за да видим колко са ви пораснали коремчетата  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 99
И аз да се включа с поздравления относно страхотната новина на кака Мая.
Да са й честити бебетата, и да пораснат много здрави, хубави и щастливи!   bouquet

Аз също си спя - никога не съм страдала от безсъние по време на бременността, че и през деня поспивам.
За помпата за кърма и мен ме интересува - мисля, че в болниците няма кой знае какви условия за стерилизиране. Може да се вземе стерилизирана в плик, а после или да помолим болничния персонал, или да ни донесат таблетки за студена стерилизация, и с тях в съд с вода...Нещо такова. Или разбира се някой да снове от болницата вкъщи и да я стерилизира и връща.
Иначе и аз обичам МНОГО череши и редовно преяждам с тях - по кило наведнъж на ден! Понякога ме заболява корема, понякога не.

В понеделник ще си взимам болничния и най накрая може би ще се срещна с лекаря, който ще ми води раждането в Майчин дом. Надявам се нещата да минат добре, когато им дойде времето.
Поздрави на всички!  Simple Smile

# 57
  • Miami
  • Мнения: 412
rallii благодаря много за бързия отговор   bouquet Значи и моите документи са същите, само по някои изследвания се различаваме  Simple Smile Аз също имам да правя още няколко изследвания.
Разбрах за какви торбички ми говориш  Simple Smile

Да ви кажа и аз до сега спях и нямах никакви проблеми, но тази нощ като се събудих към 2 часа и не можах да заспя чак до 5  Sad Дано да няма други такива нощи, щото е отвратително.

# 58
  • Мнения: 8
Честита двойна радост на кака Мая и нейното семейство!

Лек и успешен ден на всички  bouquet

# 59
  • Русе
  • Мнения: 616
Кори, ако се надяваш някой да ти стерилизира помпата в нашата болница - няма да стане! Там може само да се цедим, за да предизвикаме по-добра лактация, а изцедената кърма се хвърля в мивката!

Общи условия

Активация на акаунт