Време за сладка и конфитюр

  • 61 255
  • 130
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 381
можете ли да дадете повече разяснения за този гел за непросветените Simple Smile . дали не е вреден, има ли вътре консерванти, не е ли пълен с разните му Е'та ? как се работи с него.
Състав:декстроза, пектин, лим.к-на, консервант сорбинова к-на.
Няма Е-та Wink
На гърба на опаковката има указания за приготвяне.Много бързо и лесно е Simple SmileАз ползвам Гел-фикс 2:1.
1 пак. е достатъчно за 1кг. плодове и 500г. захар.
vilism, пробвай, няма да съжаляваш  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 614
Баба ми, лека й пръст, правеше сладкото от сини сливи печено във фурната, наистина има различен вкус от вареното сладко, превъзходно е! Тя добавяше и по една шепа цели орехови ядки при печенето, които дават страхотен вкус!  Peace

# 77
  • Шумен
  • Мнения: 403
 Hug и аз ще се пробвам ... мерси за отговора

# 78
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
можете ли да дадете повече разяснения за този гел за непросветените Simple Smile . дали не е вреден, има ли вътре консерванти, не е ли пълен с разните му Е'та ? как се работи с него.
Състав:декстроза, пектин, лим.к-на, консервант сорбинова к-на.
Няма Е-та Wink

Това са Е-та, написани са с химичните им наименования. Декстрозата е въглехидрат, за който се твърди, че в малки количества не е вреден, E330 Citric acid, E200 Sorbic acid . Цялото чудо е чиста химия, само пектина става.

Недоумявам, какъв е смисъла да се приготви домашно сладко, като ще се наблъска с боклуци като купешкото newsm78.

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 5 453

Това са Е-та, написани са с химичните им наименования. Декстрозата е въглехидрат, за който се твърди, че в малки количества не е вреден, E330 Citric acid, E200 Sorbic acid . Цялото чудо е чиста химия, само пектина става.

Недоумявам, какъв е смисъла да се приготви домашно сладко, като ще се наблъска с боклуци като купешкото newsm78.


 Съгласна съм. Когато купувам продукти  чета състава и избягвам тези, които са с консерванти и др. подобни. Например сок, доматено пюре или лютеница имат ли в етикета посочен консервант веднага ги връщам на рафта или на продавачката.

# 80
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Това са Е-та, написани са с химичните им наименования. Декстрозата е въглехидрат, за който се твърди, че в малки количества не е вреден, E330 Citric acid, E200 Sorbic acid . Цялото чудо е чиста химия, само пектина става.

Недоумявам, какъв е смисъла да се приготви домашно сладко, като ще се наблъска с боклуци като купешкото newsm78.


Аз затова си ползвам пектин, Ефекта е същия - по-малко захар и по-малко варене.

# 81
  • София
  • Мнения: 614
Недоумявам, какъв е смисъла да се приготви домашно сладко, като ще се наблъска с боклуци като купешкото newsm78.


Аз не смятам, че домашно приготвеното сладко с гелфикс е същото, като купешкото. Най-малкото, защото е натурален плод със захар, а не желиран сироп с 4-5 парченца плод като от магазина, което наистина си е боклук  Peace Освен това, няма да ям всеки ден по един буркан сладко, че да приемам кой знае каква химия. А и Е200 и Е330 не са в списъка на вредните консерванти. Така че, всеки си решава дали да се възползва или не от това удобство Peace

# 82
  • Мнения: 406
Ето тук е дадено по-подробно http://margaritta.dir.bg/fevruari/0609exxx.htm   Peace

# 83
  • Шумен
  • Мнения: 196
Здравейте,момичета.Днес и аз направих първото си сладко в живота(от ягоди).Обиколих близките магазини за Gelfix,но за мое огромно разочарование нямаше в нито един магазин.Нямах време да обикалям да търся и реших да го направя без него.Започна се едно чакане на котлона,махане на пяна и т.н. Е,стана,но май го посгъстих доста и то от притеснение да не би да остане много рядко.И свекито ме остави сама Sad и аз нали съм една самодейка... Laughing
Следващата партида сладко ще бъде задължително с Gelfix!!!
Добре,че сте опитни Hug,благодарение на което вече имам 12 бурканчета сладко Peace Peace Peace  bouquet

# 84
  • Мнения: 1 679
Здравейте момичета,
преди седмица правих сладко от череши и стана идеално.
Снощи, обаче, при втория опит нещо не съм доволна - сложих повече плод, а не увеличих количеството захар - сладкото стана по-течно.
Та въпросът ми е - да го сложа ли пак на котлона да заври със захарен сироп?
Не искаме да консумираме много захар, но сладкото без захар не става.  Hug

# 85
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мисля си,че можеш да добавиш захар върху самото сладко и да довариш до необходимото.
Не съм правила така никога,но сякаш така ще стане по-добре,от колкото със захарния сироп.

# 86
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Не е необходимо да слагаш още захар нито пък захарен сироп - той ще го втечни още повече.Просто го остави да ври още докато изври повече от течността. Чувала ли си как се прави петмез от дини. Баба и майка правиха , когато бях дете. От една каруца дини излизат няколко буркана петмез и става много бавно - цял ден ври докато се изпари необходимото количество вода. По същия начин сгъстявам гроздов сок до сладко / описала съм някъде в предните страници /. Само имай търпение да го изчакаш. След сгъстяването и вкусът му ще е малко по -сладък, но можеш да добавиш захар, ако ти се струва, че не е достатъчно сладко.

# 87
  • Мнения: 1 679
Довечера ще го сложа да поври още, дано да се сгъсти.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Момичета, просто не мога да не се похваля! Вдъхновена от вашите коментари за Гел фикса на д-р Йоткер и поради факта, че изненадващо получих един кашон с малинки подарък от свекърва ми, снощи направих първият си конфитюр в живота, а се получи страхотно - сякаш съм правила с години! Наистина стана бързо и лесно. Пробвах 2 рецепти - едната от реклманите книжки на д-р Йоткер - малини, банани и ром и втория само с малини. Днес сутринта го опитахме на закуска - мммм, страхотно! Довечера май ще правя палачинки. А иначе започвам да експерементирам и с други плодове.

# 89
  • Мнения: 6 017
Искам да попитам как се прави сладко от зелени орехчета. Не само вътрешността на ореха, а всичко. Изобщо цялото орехче. Сега ли е времето да се прави?

Общи условия

Активация на акаунт