Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 34

  • 27 214
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Ей, ако наистина може да ми кажете къде от БГ мога да ги взема тези големите накрайници ще е супер, защото майка все ме питаше какво искам за РД, хем ако не са скъпи ще се зарадва да ми купи жената нещо полезно.
Много ви благодаря!!! Peace

# 46
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Само запис засега. И да не пропусна да похваля последните торти, придобивки, човечета... Страшни сте!

# 47
  • Мнения: 7 091
Джема, много са хубави! Нямам търпение да покажеш как е станала цялата торта!!!

Ето го и моят Бъз, най-после го завърших
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2008/05/frankenbuzz-is-born … to-make-buzz.html

# 48
  • Мнения: 484
Tandoori,Бъз е страхотен!Такива накрайници имаше тук в един склад,аз от него си купувам разни неща.Последния път си купих еднократни пошове по 0.11 лв и са много здрави.Следобяд ще отида да проверя дали има от тези големите и ако искаш ще ги снимам и ще ти ги покажа и ако ти харесат ще ти взема.Последният път имаше и от другите по-малките и струваха 12 и нещо,за тези не си спомням.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Tandoori,   smile3501 Думите са излишни.

Момичета, извинявам се, че не мога да обърна внимание на всяка от вас, но както винаги времето ме притиска отвсякъде. Започва пак една луда седмица откъм тортоправене... и не само. А времето навън е разкошно и искам и малкия да не е ощетен, та по цял ден скитаме, а като заспи вечер почвам да работя  Wink

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 846
raya usa, много хубава тортичка! Страхотен син цвят и много сладки животинки! Да ти е жив и здрав малкия сладък рожденник!  bouquet

dimitrina73, да ти жив и здрав племенника! Да расте бързо и да носи много радост на всички ви!  bouquet

Мегита,
честит рожден ден на патерици и на теб!  bouquet

Tandoori, Бъз е страхотен! Толкова малки и изпипани детайли! Поздравления!!! Справила си се отлично!!! smile3501 smile3501

pokahontas, irinka28, браво за тортичките!

Джемма, много сполучливи ученически пособия! Чакам да видя цялата торта! И честити нови придобивки! Мога ли да попитам колко струва доставката от САЩ до тук?

Сребърен облак, благодаря ти за споделената информация за Династия! А освен на теб и на bopsi и destini за похвалите за тортата ми! Hug

_Пепи_, успех! Simple Smile

# 51
  • Мнения: 389
Благодаря момичета,за мен е важно такива майстори като вас да ми кажата такива  добри думи.Продължавам с опитите /тъп но упорит/ Един ден ще ви настигна Laughing
Бих искала да ви помогна за библиотеката ,но моя малкия пакостник сега на фаза прохождане и ми изцежда силите
Tandoori  страхотно е
dimitrina73 честит племенник
van444eto без твоята помощ едва ли щях да се справя и толкова

# 52
  • Мнения: 1 491
Tandoori този Бъз ме остави без думи ...  smile3501
irinka28 не се съмнявам, че среднощната торта е била много вкусна, защото изглежда такава   bouquet
Джемма оставам в очакване да видя ученическата торта за празника на децата   ura
Пепи успех  newsm10  докато се обърнем и седмицата ще е минала, а твойте торти пак ще ни накарат да цъкаме  Mr. Green

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Gushanka, доставката е 30$. За съжаление не зная дали е фиксирана или според тежестта на пакета. Може да се комбинираме по принцип, но пък тогава надвишаваме теглото и стойността и със сигурност отиваме на митница . А то като платиш мито, ддс, мотническата такса за обработка все тая дали си плащаш сам доставката.

Tandoori, много прецизна работа, браво.

irinka28, може ли и аз да нахалствам за големите накрайници, ако има да ми пратиш. Embarassed  bouquet Аз няма да те затрудня материално- ще ти пратя парички предварително. И сподели моля те рецептата за калоричната измишльотина-какъв е крема? Изглежда многооо вкусно.

Между другото явно има доста такива складове с интересни неща , че и евтини на всичко отгоре в БГ, ама пусто като не занм къде във Варна или Добрич има такъв. Все чувам за други градове.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 11:01 от Джемма

# 54
  • София
  • Мнения: 618
Tandoori  Shocked

irinka28 ммммм изглежда доста апетитно.

Сега да питам освен с водичка с какво мога да залепя обувката за тортата. И още нещо в рецептата на династия пише че блата се реже по дължина Thinking  това стандартното рязане на блат ли се има предвид

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Самоцитирам се за вариантите за слепване  Wink

Вариантите са 3:
1. вода
2. айсинг
3. пудра захар с вода (гъста каша)

# 56
  • София
  • Мнения: 618
_Пепи_ Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 484
Джемма,непременно ще проверя и за теб,но ще бъде след 15.30,че съм сама с малкия,а склада е на край града.Като се прибере мъжа ми от работа ще отидем и довечера ще ви кажа какво има.То освем накрайници ,еднократни пошове и разни смотани шприцове полезни неща за торти няма.Склада е нещо като домашни потреби.Но аз от пошовете съм доволна,а и от накрайниците.Понякога стоят със сметаната в поша по 1-2 дни в хладилника и нищо им няма.

Крема на тортата е 1 к. карамелено кондензирано мляко+1 п. масло+200 мл. течна сметана, другия само сметана.
Етотук съм написала рецептата.Извинявам се,че пускам линк,но малкия в момента стои на кухненската маса и отивам да го спасявам Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 282
И още нещо в рецептата на династия пише че блата се реже по дължина Thinking  това стандартното рязане на блат ли се има предвид
Опа! По-добре опечи 3 блата поотделно! Някъде много назад има споделен опит, но доста хора не са успели да го отрежат. Аз например пекох отделно, и се получиха много вкусни и трошливи блатове.
Ванче, разсмя ме с глас с това за развращаването на младежта  Joy  имах нужда   bouquet
Tandoori, Джемма, супер фигурки! Чакам с нетърпение целите торти!
Иринка, страшно вкусно изглежда тази торта...
Рая, забравих да ти честитя рожденика - здрав и весел, и да те радва много!

# 59
  • Мнения: 1 965
Цитат на: Сребърен облак l
[b
Ванче,[/b] разсмя ме с глас с това за развращаването на младежта  Joy  имах нужда   bouquet

Ами....../ Ванче, що развращаваш младежта?  - това е твой цитат, та да те подготвя.
 Смей се ти.... Аз се чудя какво да правя....  Предстои двоен рожден ден в класа.... и са ми поръчали огромна торта за 50тина човека.... След изпълнението с "циците" за младежа, девическия клас на дъщеря ми искат "ЖЕНСКА" торта..... мъж от кръста надолу.....  #CrazyС това мога да се справя, ноооооо ясно е че  за в училище..... за пред Моля Другаря - Класен ......  #Crazy Все пак съм в родителския актив, имам някакъв имидж /той се разпадна след цицестата торта, де/. Та сега ще заложа малко на скритата еротика, но още обмислям.... Естествено ще има и снимки..... но има време....
Tandoori - Какво да ти кажа...... По-добро е от тая играчка , дето я има синът ми тук. Направо ти завидях на търпението и таланта......  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт