Какво струва едно бебче

  • 8 862
  • 170
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 556
Според мен който живее сравнително нормален живот, няма начин да не може да вмести в него едно дете.
Всъщност истинските сметки покрай децата идват с порастването им - забавления, пътувания, образование и др. такива, но дотогава се предполага, че и родителите ще са работили по въпроса.

# 76
  • Мнения: 111
Не смятам, че са глупости. Те може би за това 10те ми деца гладуват, ама то е нормално, ние циганките така си гледаме децата.
Към авторката, ако можете да си позволите нормален живот, можете да си позволите и дете. Ако чакате да се стабилизирате финансово... абе пожелавам ви да стане... по- скоро...
Изобщо детето води до лишения във всяка една сфера от живота и мисля, че това всеки го знае. Ако искаш дете, си готов да му дадеш всичко, лишаваш се от това, от което можеш, преценяваш сам за себе си.
А иначе колко струва не мога да кажа. В застраховането по принцип използват разни методи за пресмятане стойността на човешкия живот, но и те не са достатъчно точни, пък и са доста сложни...

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 14:12 от Mord-Sith

# 77
  • Мнения: 1 062
Кое не са глупости, че човек не трябва да помисли преди да създаде живот, дали ще може да осигури на този нов живот нещата поне от първа необходимост? И дали ще може да го възпита и осигури подслон? Не мисля. А относно примера с циганките, не го дадох с някаква специална умисъл - да обиждам който и да било. Ти 10 деца ли имаш, на които не можеш да осигуриш дори храна и за това на 3 годинки ходят да просят и да се ровят в контейнерите? Както ги има много, ама много такива по улиците. И живеят в мизерия. Та тези жени мислили ли са преди да ги родят? Репликата ми "айде пак глупости" беше за глупавия пример с рибките. Намираш ли го за нормален. Щом се замисляш за финансовата страна на въпроса, значи не искаш наистина бебе, я по-добре си вземи рибки. Ами глупости са това.

# 78
  • Мнения: 22 444
Аз пак ще се изкажа по темата...
Това, че е нужно само любов и т.н. съвсем не е вярно. Трябват си и определена сума пари и тя не е никак малко. Ако има кой да помага и да речем могат да се вземат необходими неща, ок, но пак казвам, че само храната и памперсите дори не са никак евтини и за някой хора това е месечният им доход.

mile_vale, ок, чудесно е човек да изчака да има добро финансово положение, но това може да се случи и на 30-40-50години, тогава на 50години ли трябва да правиш деца, само защото положението ти е добро?
А и когато решиш че си готов, но пък се случи така, че не можеш вече да имаш дете и се започва едно ходене по мъките с инвитро и т.н.?

Аз лично от 15годишна имам проблеми в тази сфера, бяха ме предупредили, че реша ли да имам деца трябва да мина поне 6м до 1г през лечение. Когато разбрах, че съм бременна, без изобщо да го планирам, да съм готова и т.н. хич не се и замислих, имаме ли достатъчно пари да го гледаме, как ще се справяме, как ще се чувствам. Сега някой ще кажат, че е безотговорно, но аз не смятам така. За мен това беше единственият избор и шанс. Пари винаги се намират.

Моят съвет е, ако искате дете не чакайте нещо си, или някой си. Човек винаги може да се справи с дадена ситуация ако се постарае.

# 79
  • Мнения: 476
Не съм си купувала бебе, сметка не съм правила нито финансова, нито пък от какво съм се лишила, за да съм майка. Звучи ми егоистично. Човек не се нуждае от подобна калкулация, когато става дума за дете, тъй като дори да я направи, сметките винаги излизат други.  Peace

# 80
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
Албена, само погледни детенцето на sandcastle /постът преди мен/! Тази красота не е ли достатъчна, за да забрави човек всички сметки?!

# 81
  • София
  • Мнения: 38 537
Албена, само погледни детенцето на sandcastle /постът преди мен/! Тази красота не е ли достатъчна, за да забрави човек всички сметки?!

В нашия квартал има едни малки руси близнаци - красота, чудо.
И ходят мръсни, скъсани, ужас. Родителите явно не са си направили сметката.
Родителството освен любов, е и отговорност. А това означава като създадеш едно дете,
да можеш му осигуриш всичко необходимо.

# 82
  • Мнения: 806
Албена, само погледни детенцето на sandcastle /постът преди мен/! Тази красота не е ли достатъчна, за да забрави човек всички сметки?!

Да, детенцето е кукличка.  И задължително ще имам.  Но преди всичко исках да знам от други майки как всеки мисли.  Аз не искам да имам дете което не мога да си позволя да изведа или да доведа до БГ.  Не искам да лишавам семейството си от нещо.  Не искам мъжът ми да се чувства пренебрегнат.
Това са мисли в главата ми.  Знам, че е различно когато бебо е в рацете ти и си мама.  Подготвям се психически и материално, за да бъде прекрасна бременност и да сме щастливи и заодоволени без грижи, само в очакване на  newsm07

# 83
  • Мнения: 1 062
Mirama, когато забременях с първото си дете ние не бяхме с кой знае колко добро финансово състояние. Но не е ли глупаво да се говори за това, че ако истински искаш дете няма да се интересуваш изобщо какво ти е състоянието. А и ако си прочела предния ми пост ще забележиш, че аз не съветвам първо да се устроят да забогатеят пък тогава да мислят за деца  Wink Ще си позволя да се самоцитирам:

На авторката искам да кажа, ако сега се справяте що-годе добре, ще се справите и ако решите да имате бебе. Просто ще се променят малко приоритетите ви, но ще се справите. За сума не може да се говори, защото е променлива величина. За бебето ми в момента отиват около 200 лв, но имам дрешки и почти не купувам. В разходите слагам храна, памперси, козметика. Ако детето се разболее - отделно. В емоционален план - лишихме се от излизания вечер и чести срещи с приятели. Кръга ни от познати се сведе до тези, които имат деца, защото тези, които все още нямат имат други приоритети и съответно не можем да си нагодим времето. Като се замисля, само спечелих в емоционален план. Със съпруга ми сме още по близки, някак не може да се изкаже с думи. Вече имаме нещо което ни свързва по невероятен начин, нещо което сме създали, отглеждаме и възпитаваме заедно, и то е час от него и мен. Нашите най-хубави качества - физически и духовни събрани в едно - децата ни.

Но както е казала и Дилянка да си родител си е отговорност и човек трябва да знае дали е способен да я поеме. А и няма нищо лошо в това да се интересуваш, ако нямаш понятие и да си направиш сам равносметка за нещата. Пък и както казва авторката в момента им предстоят доста сериозни промени.

# 84
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Албена, само погледни детенцето на sandcastle /постът преди мен/! Тази красота не е ли достатъчна, за да забрави човек всички сметки?!

Да, детенцето е кукличка.  И задължително ще имам.  Но преди всичко исках да знам от други майки как всеки мисли.  Аз не искам да имам дете което не мога да си позволя да изведа или да доведа до БГ.  Не искам да лишавам семейството си от нещо.  Не искам мъжът ми да се чувства пренебрегнат.
Това са мисли в главата ми.  Знам, че е различно когато бебо е в рацете ти и си мама.  Подготвям се психически и материално, за да бъде прекрасна бременност и да сме щастливи и заодоволени без грижи, само в очакване на  newsm07

За жалост или не, ти си единствената, която може да си отговори на въпроса! Колкото човека попиташ, двойно повече отговори ще получиш! И каквито и теории да ти развиваме, ти сама си знаеш как е! Но каквото и да ви е финансовото състояние, това е нещо за което никога не можеш да си на 100% готов! Тук поне мисля, че всички сме единодушни! Това да си щастлива и задоволена са също строго индивидуални понятия!  Peace Аз се чувствам задоволена и щастлива без да имаме кой знае какви финасови възможности!

Както казах вече - всичко е въпрос на преоритети!

# 85
  • Мнения: 2 556
Аз друго не мога да разбера. Да речем човек е супер осигурен, преценил си е че му е време и се сдобива с дете. След време обаче се случва някоя финансова неуредица, изпада във финансова криза и закъсва сериозно. Тогава какво - връща детето обратно, защото не може да си го позволи ли? Или е безотговорен, защото не му е провървяло? Нон стоп сметки за всичко няма как да се направят.

# 86
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз друго не мога да разбера. Да речем човек е супер осигурен, преценил си е че му е време и се сдобива с дете. След време обаче се случва някоя финансова неуредица, изпада във финансова криза и закъсва сериозно. Тогава какво - връща детето обратно, защото не може да си го позволи ли? Или е безотговорен, защото не му е провървяло? Нон стоп сметки за всичко няма как да се направят.

  202uu Много точно и правилно казано! Бъдещето е едно прекалено условно понятие.

# 87
  • Мнения: 1 062
Аз не мисля, че много от нас смятат, че трябва човек да е супер осигурен за да реши да има дете, но да се информираш какви разходи има по обгрижването и отглеждането на бебе не е глупаво. А при предстоящи сътресения в материалното състояние и неизвестност в бъдещето поне за момента, си е стресиращ фактор. Ако ми предстои да замина за друга държава и съм несигурна поне за следващите няколко месеца, бих отложила с няколко месеца бебеправенето поне докато не ми се изясни малко картинката. То е ясно, че всеки отговорен родител би се оправил, ако му се роди дете. Но предпочитам когато съм бременна да не съм в непрекъснати терзания, дали ще мога да си подсигуря легълце, дрешки, памперси и другите разходи по появяването на бебето. А всеки знае, че бебето си има немалък разход. И аз не знам след година в какво точно материално състояние ще съм, но когато решихме да "работим' за второ дете, знаех къде е домът ми и че когато се появи бебето ще имам нещата от първа необходимост.

# 88
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 923
 Преди да забременея, с подробности няма да ви разказвам, но за цял ден бях на 1 баничка, тежах 45 кг/при ръст 170/, едва си плащахме наема и т.н. В един такъв момент разбрах, че съм бременна, след тригодишни опити. Без да имаме и един лев, мъжът ми взе доста пари на заем и купи едно заведение/голям риск си беше/. Е, слава богу, работата потръгна, върна парите след 5 месеца. Долу- горе нещата се нормализираха. И така, по квартири, кога с пари, кога без пари, без помощ от никъде, си отгледахме детето. От нищо не сме го лишавали. Да, днес сме вече много добре материално, но за нищо на света не заменям онези прекрасни години, когато синът ми беше мъничък. В крайна сметка никой не може да предположи как ще му се подреди животът!

# 89
  • Sf
  • Мнения: 978
Преди да забременея, с подробности няма да ви разказвам, но за цял ден бях на 1 баничка, тежах 45 кг/при ръст 170/, едва си плащахме наема и т.н. В един такъв момент разбрах, че съм бременна, след тригодишни опити. Без да имаме и един лев, мъжът ми взе доста пари на заем и купи едно заведение/голям риск си беше/. Е, слава богу, работата потръгна, върна парите след 5 месеца. Долу- горе нещата се нормализираха. И така, по квартири, кога с пари, кога без пари, без помощ от никъде, си отгледахме детето. От нищо не сме го лишавали. Да, днес сме вече много добре материално, но за нищо на света не заменям онези прекрасни години, когато синът ми беше мъничък. В крайна сметка никой не може да предположи как ще му се подреди животът!


  202uu   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт