ЮЛСКИ трепети '08 (тема 53)

  • 11 532
  • 293
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 53
Изчетох пропуснатото, разгледах снимките... много неща исках да коментирам, обаче така ми се приспа... smile3524
Така че ще се включа утре Wink

# 286
  • Мнения: 142
1. Интересуват ли се как сте, тежи ли ви, добри ли са ви изследванията, идват ли с вас на прегледите, на Феталната дойдоха ли да гледат? Притесняват ли се къде ще родите, добри ли ще са грижите там?
2. Участват ли в подготовката за бебето, интересуват ли се от нета/книги/приятели какво трябва да се купи, какво да се избере, ходят ли с вас по магазините?
3. Усещат ли че има нещо във вас, говорят ли на бебето или все още им е нереално?
4. Като цяло чувствате ли се подкрепяна, разбрана, има ли по-нежно и специално отношение или се чувствате "самотно бременна"?

Да се отчета и аз:
1. Интересува се, но аз много, много и не изчаквам да ме попита, а за всичко го осведомявам своеврменно. На прегледи е идвал няколко пъти - не винаги, заради работата, но познава личната ми гинеколожка. На БХС дойде, също и на ФМ, където снимаше с камерата и беше много щастлив и развълнуван, също като мен. И на срещата на Еврофутбол дойде и не само че не се стресира да е в компанията на толкова много бременни, но му хареса и после сподели, че всички  сте много свежи и е страхотно че така сме се намерили.
2. В подготовката за бебето участва доста активно. Четем заедно книга за бременността, разпитва редовно колеги и приятели с малки деца, по магазините сме предимно заедно. Доверява се на мнението ми кое да се купи, какво да изберем, понеже знае че чета и се интересувам.
3. На бебето говори и го гали и целува. Е, не толкова колкото мен, но усеща малкото човече. Даже той го видя първи на ехографа, защото монитора не беше разположен добре.
4. Като цяло се чувствам много подкрепяна - даже хляба от магазина не ми дава да нося ако е с мен. Вкъщи чисти основно той, простира и пазарува и даже не се е оплакал. Сега и в ремонта помага на баща ми като се прибере от работа. Чак ми става съвестно колко много работи и се уморява, а аз като някакъв лентяй се помайвам и си мързелувам  Embarassed

Такива татковци са рядкост и аз много го оценявам заради всичко, което прави за мен и мъничето. Но знам че някои мъже са по-сдържани по природа, което пък не означава че не обичат жените и децата си. Все пак патриархалното възпитание в България си оказва влияние. По-важно е как се отнасят към ролята си на половинки и бащи.

# 287
  • Мнения: 223
Ами аз освен да направя нова тема, за да има утре къде да пишат най-ранобудните. Ще пиша направо в нея каквото имам да казвам...

НОВАТА ТЕМА - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295929.0

# 288
Zdraveite na vsi4ki!
4eta foruma otdavna no ne sum vi pisala do sega. Blush Ot Burgas sum i sushto 4akam beb4o prez iuli Simple Smile, ili e po to4no da kaja bebka (zashtoto doktorkata kazva 4e e momi4ence).

# 289
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Zdraveite na vsi4ki!
4eta foruma otdavna no ne sum vi pisala do sega. Blush Ot Burgas sum i sushto 4akam beb4o prez iuli Simple Smile, ili e po to4no da kaja bebka (zashtoto doktorkata kazva 4e e momi4ence).

Здравей Дил Hug

Кажи си датата на термина и коя бременност е, за да те впишат на първа страничка.
И заповядай в новата темичка, Пърли е дала линк по-горе Laughing

# 290
22 iuli mi e termina i mi e purva bremennost Simple Smile

# 291
Vijdam 4e ste pisali i godini moite sa 26

# 292
  • София
  • Мнения: 2 884
dil:) Трябва да се регистрираш , за да те запишем Hug

# 293
  • София
  • Мнения: 1 946
1. Интересуват ли се как сте, тежи ли ви, добри ли са ви изследванията, идват ли с вас на прегледите, на Феталната дойдоха ли да гледат? Притесняват ли се къде ще родите, добри ли ще са грижите там?
2. Участват ли в подготовката за бебето, интересуват ли се от нета/книги/приятели какво трябва да се купи, какво да се избере, ходят ли с вас по магазините?
3. Усещат ли че има нещо във вас, говорят ли на бебето или все още им е нереално?
3. Като цяло чувствате ли се подкрепяна, разбрана, има ли по-нежно и специално отношение или се чувствате "самотно бременна"?

Ще си отговоря в старата тема.
1. Пита ме как съм, но като цяло е на мнение, че бременността ми понася леко и всичко с бебето е наред и понякога чак му завиждам за спокойствието. (иначе наистина ми е лека бременността). Дойде на преглед първият път, когато трябваше да чуе сърчицето. помолих го, защото бях разтревожена. после още веднъж, за да накара док да ми даде отпуска, че ме беше срам да си поискам.
Оставил ме е сама да си избера болница.
2. Участва до толкова, колкото разговаря с други татковци в същото положение. Повечето ни познати сега "раждат". Не ходи с мен по магазините, не избира дрешки. Всичко без количката, ще си купя сама. (или съм го купила  Wink )
3. Понякога пита как е бебчо, слуша ли. Друг път ми целува корема. Не му е говорил, но много се радва когато мърда и се клати целия ми корем.
4. Като цяло мисля, че още му е трудно да осъзнае, че ИМА бебе, понеже бебето е в мен, аз го усещам, с него съм непрекъснато, то се отразява на всичките ми движения и емоции. Смятам, че когато го види и хване в ръце, наистина ще проумее за какво става дума.

Общи условия

Активация на акаунт