Да препоръчам Атена Палас на Ситония

  • 22 284
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 575
Ей като ви чета и вече съжалявам, че не сме резервирали за там. И ние бяхме на Ситоня по 24 Май в Порто Карас - супер доволни сме от всичко ( и от суперспокойствието), но определено ме е яд, че за 26 Юни имаме резервация платена 100% с много приятели за Сани. Направо се чудя как не сме избрали Атина Палас за тогава Sad
Ще наваксаме наесен обаче Simple Smile Изглежда чудесно, а Ситоня определено ми хареса повее от Касандра Naughty

Определено Ситония е по-хубав от Касандра! Но не бива да съжалявате за Сани, особено щом сте голяма група. Атена Палас е по-скоро за много спокойна почивка, докато Сани е доста по-населено и оживено, по-купонджийско някак. Peace

Е, аз Сани го знам добре от миналата година, но за почивка на голяма група с много деца този ми хареса някак повече. А иначе за мен досега по-хубавия от Сани е Порто Карас - бяхме за 24ти май - беше суперрр!!!! особено за деца.

# 61
  • Мнения: 934
asinka, имаш предвид хотел Мелитон в курорта, този който е по-близо до яхтеното пристанище, нали?
А и плажа е хубав, пясъчен. Май има и хубав дайвинг център.

# 62
  • Мнения: 2 575
asinka, имаш предвид хотел Мелитон в курорта, този който е по-близо до яхтеното пристанище, нали?
А и плажа е хубав, пясъчен. Май има и хубав дайвинг център.


Точно за Мелитон говоря, но и другият който е 4* пак не е много зле. Но Мелитон е скоро реновиран и на мен лично ми хареса. За плажа обаче имам забележки - не е съвсем пясъчен, даже е доста доста едър пясъка, да не кажа леко чакълест, но е пясък все пак де. Лощото е,че влизането в морето е доста стръмно и за деца е дълбоко, но пък басейните са с моркса вода и много приятни и полегати като наклон в началото.
Мммм - дайвинг - едва ли там е добра идея за дайвинг  Rolling Eyes Доколкото знам Гърция като цяло не струва в това отношение. но пък има супер голф-игрище, има и конна езда и разни други екстри, които не сме ползвали.

# 63
  • Мнения: 3 153
За дайвинг е супер на Каламитси (пак на СИтония), страхотно дъно, а и са добри.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 952
Не бях виждала темата, а и аз имам чудни спомени от Атена Палас отпреди 5-6 години.
Харесвам много Ситония, зелено, свежо. Правехме едни дълги разходки по пътчета между маслини и иглолистни дръвчета. Няма да забравя какви чудни вилички имаше по високите части над морето.
Запомнила съм, че в хотела имаше масирано гръцко присъствие - повече гърци, по-малко чужденци.
Най-добрата храна на блок маса в Гя сме получавали в Атена Палас и в един комплекс на Касандра, който работи на ол-инклузив, страхотен е за деца и работеше под някаква верига Калимера, но за съжаление името на хотела ми се е изпарило  Embarassed Имаше огромен двор, страхотна анимация за дребосите и много обширни стаи.
Как се размечтах, ако знаете, много добре се чувствам, когато сме на Халкидики  Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 252
преди 2 седмици се върнах от Атина палас, та имам свежи впечетления.хотелът е много хубав, особено ако апартаментите са ви с "pool view", тоест пред басейна. много удобно ако си с малки деца. храната беше много вкусна и разнообразна, лошото е че не е "all incl.".голям недостък за мен беше, че на практика няма плаж-многооо тесен и само камъняк, изобщо не е за деца. трябва да ходиш на плаж с кола, в близост има няколко хубави плажа.по наше време беше пълно със сърби и руснаци и малко румънци. качила съм снимки от хотела на:
http://picasaweb.google.com/silvy.tanielian/Halkidiki_AthenaPalace

# 66
  • София
  • Мнения: 3 880
преди 2 седмици се върнах от Атина палас, та имам свежи впечетления.хотелът е много хубав, особено ако апартаментите са ви с "pool view", тоест пред басейна. много удобно ако си с малки деца. храната беше много вкусна и разнообразна, лошото е че не е "all incl.".голям недостък за мен беше, че на практика няма плаж-многооо тесен и само камъняк, изобщо не е за деца. трябва да ходиш на плаж с кола, в близост има няколко хубави плажа.по наше време беше пълно със сърби и руснаци и малко румънци. качила съм снимки от хотела на:
http://picasaweb.google.com/silvy.tanielian/Halkidiki_AthenaPalace


супер, много благодаря за информацията. моите родители ще водят малкият края на август, а пък ние ще отидем през септември там с него, та събирам пресни впечатления. жалко за плажа, но другото звучи супер.
а има ли възможност да се хапва вкусно и наблизо на обяд, когато няма осигурен обяд?

# 67
  • Мнения: 562
на практика няма плаж-многооо тесен и само камъняк, изобщо не е за деца. трябва да ходиш на плаж с кола

Ние се отказахме от Атена палас само заради плажа  Sad И сега сме в търсене на нещо друго подходящо  Tired

# 68
  • Мнения: 303
Ние резервирахме за месец септември чрез "София луксъри травъл".  И аз моля някой да каже къде се хапва на обяд, ориентировъчно какви са цените, къде е хубаво да се разхождаме с децата. Жалко за плажа  Cry, бях чувала, че е малък, но не чак толкова. А морето постепенно ли става дълбоко или още отначало? Моля, разказвайте още .... Hug

# 69
  • Мнения: 138
При двете ни почивки в Атина Палас тази година не видях да има нещо наблизо за хапване на обяд. Ние доста обикаляхме и се разхождахме до Никити и Неа Мармара и там хапвахме, най-вече в заведения за бързо хранене. Цените на гирос, сувлаки и дюнери бяха около 3-4 евро, бира и безалкохолни - 2-3 евро, но предполагам , че сега е значително по-скъпо, защото това са цените от февруари и началото на април.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 880
При двете ни почивки в Атина Палас тази година не видях да има нещо наблизо за хапване на обяд. Ние доста обикаляхме и се разхождахме до Никити и Неа Мармара и там хапвахме, най-вече в заведения за бързо хранене. Цените на гирос, сувлаки и дюнери бяха около 3-4 евро, бира и безалкохолни - 2-3 евро, но предполагам , че сега е значително по-скъпо, защото това са цените от февруари и началото на април.

а вътре, в хотела няма ли нещо като снек-бар, бистро или въобще място, от където да се купи нещо за обяд, макар и по-скъпо?

# 71
  • Мнения: 138
При двете ни почивки в Атина Палас тази година не видях да има нещо наблизо за хапване на обяд. Ние доста обикаляхме и се разхождахме до Никити и Неа Мармара и там хапвахме, най-вече в заведения за бързо хранене. Цените на гирос, сувлаки и дюнери бяха около 3-4 евро, бира и безалкохолни - 2-3 евро, но предполагам , че сега е значително по-скъпо, защото това са цените от февруари и началото на април.

а вътре, в хотела няма ли нещо като снек-бар, бистро или въобще място, от където да се купи нещо за обяд, макар и по-скъпо?
Със сигурност в лоби бара има сандвичи и ако не се лъжа, тип аламинути , а сега погледнах в сайта на хотела и пише , че във всички барове и заведения в комплекса има неща за ядене, така че хапването няма да ви е проблем  newsm10

# 72
  • София
  • Мнения: 3 880
Liuliu, мерси много! Hug

# 73
  • Мнения: 315
Плажът се казва Елиа Бийч и за мен е страхотен- тесен и дълъг- единственият плаж на Халкидики, където може да се почуствате почти сами  Heart Eyes Embarassed , особено подходящ е ако сте без деца  Blush Романтика, романтика и пак романтика...
Вече резервирахме за Испания, но май ще букна и една кратка почивчица и в Атина ...
Благодаря за линка за тур оператора  Hug  bouquet

# 74
  • Мнения: 3 153
При двете ни почивки в Атина Палас тази година не видях да има нещо наблизо за хапване на обяд. Ние доста обикаляхме и се разхождахме до Никити и Неа Мармара и там хапвахме, най-вече в заведения за бързо хранене. Цените на гирос, сувлаки и дюнери бяха около 3-4 евро, бира и безалкохолни - 2-3 евро, но предполагам , че сега е значително по-скъпо, защото това са цените от февруари и началото на април.
Миналата седмица бях в Никити - цените са абсолютно същите:)

Общи условия

Активация на акаунт