Без заглавие, не мога да измисля такова...

  • 8 951
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 840
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

# 76
  • Мнения: 2 563
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

# 78
  • Мнения: 2 563
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

О, ако ще спорим за дефиницията на простак, аз искам да включа и всички, които плюят по улицата!
Обкръжения или не, все ни се налага да вървим по улицата заедно с простолюдието.

# 79
  • Мнения: 3 835
Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

To в случая не знам дали правилния израз е "хрисим простак". По-скоро е човек, който прави някаква простотия, но като му покажеш отношението си, съжалява, извинява се и т.н.., Щом осъзнава грешката си, значи поне ще се постарае да не я прави в бъдеще.
Веднъж с щерката вървим по тротоара, един джип спрял, едвам, едвам минаваме м/у него и стената. От него слиза някаква жена. Дъщеря ми (тогава 5г.), ядосано и много важно й казва: Гледайте къде сте спряли, не виждате ли, че не може да се минава. Не може така! Mr. Green Жената се стъписа, обаче бързо се овладя и отговори: Да, така е, права си.
И си премести колата. Laughing
Та има и такива, и такива, вярно е, не всички са закоравяли простаци! Simple Smile

# 80
  • Мнения: 130
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   

# 81
  • Мнения: 2 563
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   
Това да не е първият престрашил се да пише в темата пр-, пардон... замърсител?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   
Това да не е първият престрашил се да пише в темата пр-, пардон... замърсител?

Не!
Това е майката на Бе Бо.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пише замърсителка номер 2- хвърлям си фасовете, когато си изпуша цигарата. Ако има кош- там, ако няма- гледам в някоя шахта (знам, знам), ако няма къде- на тротоара/улицата....
Обаче, изчитайки темата, си взех някаква бележка...няма да пуша там, където липсва определено място за изхвърляне на фасове. Други прегрешения нямам- мъкна билетчета, дребни целофанчета, а семки не ям.... Опивам се да не замърсявам "хола на клошарите", но до сега се оправдавах с горящата гадина в ръката ми и невъзможността да сме заедно до намирането на подходящо място за хвърлянето й....

# 84
  • Мнения: 251
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

Паднал запален  фас от небето  и обкръжение от ангели и президенти Joy  Hear Again, ти в кой век живееш миличка ? И на мен ми стана смешно Laughing Ти наистина ли смяташ, че  можеш да засрамиш простаците,  като събираш боклука пред очите им  и ги гледаш лошо в упор???

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 05:18 от ДонКихотка

# 85
  • Мнения: 656
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

# 86
  • Мнения: 1 969
Аз също мисля че с личен пример и засрамване няма да се получи  Confused

А за ножчето и гумите беше готино, ама доста брутално  Mr. Green не знам дали аз бих имала смелостта...   е, поливала съм от терасата хлапетии, които пускат високо музиката в колите си пред блока и отварят вратите да се чуе до небесата  #2gunfire /към 3 следобед, и то чалга  Sick/, ама бях тийнейджър............ сега не мога да го направя май  newsm78

# 87
  • Мнения: 3 576
Това с пукането на гумите не бих имала смелостта да го направя...

А дали би направила същото ако мацката не беше със смотана кола, а нещо ново и скъпо, и след това викне някой по-здрав да се саморазправи??
Или въобще ако не беше жена, а някой мъж??

# 88
  • Мнения: 3 835
Не!
Това е майката на Бе Бо.


Майката на Бе бо, много сложно изречение е вързала, ако не беше от Варна, щях да си помисля, че е главната ни героиня. Laughing

Паднал запален  фас от небето  и обкръжение от ангели и президенти Joy  Hear Again, ти в кой век живееш миличка ? И на мен ми стана смешно Laughing Ти наистина ли смяташ, че  можеш да засрамиш простаците,  като събираш боклука пред очите им  и ги гледаш лошо в упор???

Отличителната черта на закоравелите простаци е безсрамието им, така че наистина надали ще има кой знае какъв ефект. Но пък ДонКихотка, смяташ ли, че примиренческото ни поведение не допринася допълнително за мръсотията около нас? Закоравелият простак само като му бръкнеш дълбоко в джоба, можеш да го промениш, евентуално. Но не цапат само те, всички цапаме и мърсим. Така че личния пример е важен, той възпитава. Ако един ти се присмее, друг няма, вместо това ще се замисли.

# 89
  • Мнения: 3 835
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

Смяташ, че тези които се стараят да пазат чисто и не си изхвърлят фасовете и боклуците по улиците, трябва да се чувстват гадно и да се срамуват от себе си?! Или пък смяташ, че само се правят тук на възпитани, докато в същото това време мятат боклуци през терасата?!

Кое от двете?

Общи условия

Активация на акаунт