Без заглавие, не мога да измисля такова...

  • 8 955
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 978
.........В буквалния смисъл, след всичко това ми увисна ченето.

Щото не си виждала как майка взима детето си от градината и му казва:
- "Който стигне последен до колата е смотан тъпанар!"

# 91
  • Мнения: 3 835
.........В буквалния смисъл, след всичко това ми увисна ченето.

Щото не си виждала как майка взима детето си от градината и му казва:
- "Който стигне последен до колата е смотан тъпанар!"

Ужас! Без коментар за речника. Tired

Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green

# 92
  • Мнения: 656
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

Смяташ, че тези които се стараят да пазат чисто и не си изхвърлят фасовете и боклуците по улиците, трябва да се чувстват гадно и да се срамуват от себе си?! Или пък смяташ, че само се правят тук на възпитани, докато в същото това време мятат боклуци през терасата?!

Кое от двете?
Може би правя грешка като се опитвам да гледам безпристрастно. Тук всеки е пристрастен, появява се поредната оплаквалка, оплакват си се хората, оплаква се и комшийката ми от мърсотията, но чисти си жената редовно и всичко отива на моя балкон. Просто всеки вижда само доброто от себе си, за другото - намира оправдание.
Конкретно на питането ти - някои смятат, че могат да накарат наглец да се засрами - малко нереално, но пък чувстват облекчение, че правят нещо по въпроса (няма общо с това дали има някакъв ефект). Но защо трябва да се отнема ентусиазма на тези хора, обяснявайки им реалността. Когато осъзнаеш, че си станал обект на присмех, особено в очите на някой наглец, нормално е да се почувсваш неприятно. Просто исках да го спестя на хората, защото харесвам ентусиастите, уважавам ги. Защото аз изгубих своя ентусиазъм.

# 93
  • Мнения: 2 070
Добре де Ерика, трудно ли ти е да си изгасиш фаса, така че да не гори вече и да си имаш едно дежурно пликче. Доколкото знам се продават и подвижни пепелници, като кутийки. Съвсем малко усилие е необходимо.

# 94
  • Мнения: 2 978

Ужас! Без коментар за речника. Tired

Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green

Явно! Не знам...
За цигарите - не пуша, но правя постоянно забележка на моя да спре да си хвърля фаса през прозореца!
Е, не и не! Ама ако някой му метне на главата от горе фас, ще подивее!

Просто никой не се поставя на мястото на другият и всеки си прави каквото си иска!
Да не говорим за тези, които си изхвърлят целият пепелник от колата на някой светофар.

# 95
  • Мнения: 3 835
Просто всеки вижда само доброто от себе си, за другото - намира оправдание.

Да, току що прочетох в темата на Борис, как си изхвърлят мазните хартии, билетчета, обелки, че даже и бутилки, защото НЯМАЛО КОШЧЕ в радиус от 200м. Изобщо не се оправдаваха, не им пука, поне така пишат. Наказват кмета, че не им сложил кошчета през метър, сакън да не им стане нещо като си поносят малко личния боклук. Кого наказват, кмета, или себе си и нас. Да не би кмета да гази в тия боклуци?!

# 96
  • Мнения: 1 969
Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green
според мен целта й е била да "влезе в тон" с малкия, тоест да станат приятели - той да я почувства като дете на неговата възраст, което няма нищо лошо, даже е необходимо, но в случая - мнооогооо неподходящ подбор на думички  #Crazy вместо това, можело е да каже просто "който стигне пръв ще е победител"  Mr. Green или още по-близко до нейния вариант "който стигне последен ще изхвърля боклука"

# 97
  • Мнения: 2 563
Но защо трябва да се отнема ентусиазма на тези хора, обяснявайки им реалността. Когато осъзнаеш, че си станал обект на присмех, особено в очите на някой наглец, нормално е да се почувсваш неприятно.

Аааа, никакъв ентусиазъм не ми е бил отнет, да си имаме уважението! Сериозно, само в пубертета ми пукаше какво има да каже всеки срещнат за мен. Сега се замислям само за думите на онези, чието мнение уважавам. Нищо лично.

Та в тоя тух, все ми е едно какви са ви убежденията, но аз си практикувам публичното засрамване, когато съм в София и си виждам реакциите на хората. Намират се хора да се засрамят като намекнеш, че са прасета и живеят в кочина.  Mr. Green Отнасям и коментари като Кучегонка, "тая па", "глейте я тая", "тая е луда". Голем праз, както казваше майка ми, светъл й път.

# 98
  • Мнения: 251
тео777,не съм писала ,че трябва да се примиряваме.Лично аз смятам,че простака не може да се засрами, ако пред него събера боклука и го изгледам лошо. Простаците освен, че хвърлят боклука на улицата, чупят  и  новите пейки, изпотрошават новите телефони, пишат по стените.Не може вървиш след него и да триеш стените и да го гледаш лошо, та белким се засрами.  Какво да се направи в такъв случай? Тук съм съгласна с тебе. Глобата е решението на проблема. Ама не глобичка от 5 лева, а по-голяма сумичка. И така няколко пъти като плати, може и да се отучи да прави "простотии". Кой знае? И пак няма гаранция...

# 99
  • Мнения: 3 835
.............. чупят  и  новите пейки, изпотрошават новите телефони, пишат по стените.Не може вървиш след него и да триеш стените и да го гледаш лошо, та белким се засрами.  Какво да се направи в такъв случай? Тук съм съгласна с тебе. Глобата е решението на проблема. Ама не глобичка от 5 лева, а по-голяма сумичка. И така няколко пъти като плати, може и да се отучи да прави "простотии". Кой знае? И пак няма гаранция...

Извинявай, ако не съм те разбрала правилно. Hug

А тия са направо вандали, за които говориш. Как 5лв. бе, 100лв. поне. Crossing Arms Обаче трябва и някой да следи и да ги глобява, само да седи на хартия тая глоба, няма смисъл. Да създадат Еко полиция, и без това има толкова безработни, или ниско платени, които искат допълнителна работа. Организацията ще се самофинансира от събраните глоби примерно. Ако глобите са такива, каквито трябва да бъдат, европейски Mr. Green (нали все с Европа ни сравняват), и ако си вършат съвестно работата, доста приличен бюджет и заплати ще си докарват. Ще обикалят по улиците, градинките, кварталите, като видят, че някой си хвърля боклука от терасата, качват се, глобяват го. Ако не ще, му записват адреса и си получава сметката по глобата, заедно с данък смет. Хвърляш фас, хартийка, глобяват те, ако не щеш, ти записват личните данни и пак с данък смет. Няма да могат навсякъде да огреят естествено, ама достатъчно е 20 човека примерно да глобят, като за начало, да се разчуе по медии и да видим дали пак ще си хвърлят боклуците където им падне. Ще започнем да се замисляме преди да хвърлим каквото и да е, дори фас.

# 100
  • Мнения: 251
То един и двама ли са та да може да ги следи този който ще ги глобява? Интересно ми е едно нещо.В другите държави има някакви инстанции които глобяват нарушителите,но не съм видяла някой да ги следи  или  пък глобяващите да се мотаят наоколо. Пишат се табели от сорта:"Моля , хвърляйте отпадъците в кошчетата!"и е нарисувано кошче  или "Не замърсявайте парка!" и хората някак си спазват това. Все си мисля, че е до самосъзнание, а не  толкова от страх  за глобяване...Знам ли? newsm78

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 18:37 от ДонКихотка

# 101
  • Мнения: 5 622
Ми аз на терасата най-редовно намирам по нещо...я кутия от цигари,я опаковка от Зрънчо а веднъж дор намерих смачкана метална кутия от Кока Кола.Пък да не говорим колко пъти ми се е случвало да зсичам шофьори да си хвърлят отпадъците през прозореца на колата.... Sad  #2gunfire

Аз пък в двора си ги намирам тия екстри. прехвърчат от съседните блокове. И храчки даже попрехвърчат сигурно, че вечно гледам как разни "мъже" се секнат, духат, кихат, храчат и прочие през балкончето си  Sick

Кейси ми даде лош акъл за фаса на земята и за идеята притежателят му да си го изяде.Ще вземат да ме набият някъде вече...

Веднъж се прибираме и преди нас върви един мъж. Извади кутия цигари от джоба си, обели им целофанчето, смачка го и го хвърли на земята пред нас. Мъжът ми се обърна към него и му каза : "А, сега да се наведеш и да си го вземеш".
Оня-  Shocked Седи и гледа умно..
Мъжът ми повтори, а аз пригласях възмутена как си хвърлят боклуците на улицата, все едно не живеят на тази планета и са за малко, та затова не им пука (коронна моя реплика, обаче бачка безотказно поне на момента  Mr. Green )

Друг случай- отиваме с детето до кофите за разделно събиране на боклука. Аз нося каквото сме събрали и му обяснявам как в еди коя си кофа се слага хартията, в другата стъклото и така нататък... Идва дебела буля насреща ни и със замах си мята смрадливата торба с динени кори насред цветните кофи  #Crazy

Попитах я дали не я досрамя, а тя знаете ли какво ми каза: "Че какво значение има къде си хвърлям боклука? Тия кофи са нови и затова са ЦВЕТНИ"(А това, че пише за какво са предназначени явно няма никакво значение..Пък кой я знае и дали може да чете  Thinking#Crazy При което аз се заех да и обяснявам, я тя ме репликира като каза, че нямало смисъл, щото всичкият боклук отивал на едно място...(Оправдание на повечето хора, между другото!)  Tired В последствие разговорът се разви в недобра посока, разбира се, наложи се да се оттегля (че с такива хора не може да се говори, там други мерки помагат, ама пак жалба да пишат срещу мен, не ща, не ми се разправя вече  #Cussing out ) търсейки  обяснение за  детето, защо тази леличка хвърля боклука в контейнерите, които са за разделен боклук..  ooooh!

Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing

# 102
  • Мнения: 3 835
Все си мисля, че е до самосъзнание, а не  толкова от страх  за глобяване...Знам ли? newsm78

Ами аз хич не съм съгласна с това, то че е и до самосъзнание, разбира се, ама всички виждаме разчитайки само на него до къде сме се докарали. Не става само така. Аз се размечтах, на Еко полицията даже и униформи им измислих. Mr. Green ще ги облекат в тия маскировъчните дрехи  и по една палка ще им раздадат, за авторитет. Thinking
С маскировъчните дрехи ще се сливат с храстите в парка и в сюблимния момент на прегрешението ти, хоп, изскачат и ти се смръзваш. Joy

# 103
  • Мнения: 251
===Аз се размечтах, на Еко полицията даже и униформи им измислих. Mr. Green
С маскировъчните дрехи ще се сливат с храстите в парка и в сюблимния момент на прегрешението ти, хоп, изскачат и ти се смръзваш. Joy

 Е така простаците  наистина няма да имат абсолютно никакъв шанс за вандалщини  Mr. Green Да живее ЕКО полицията!  Joy

# 104
  • Мнения: 3 835
Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing


Буба, на нас не са ни сложили още такива кофи, нямам идея защо така ни пренебрегват, а иначе данък смет ни е май най-високия в София.

Общи условия

Активация на акаунт