Без заглавие, не мога да измисля такова...

  • 8 948
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 759
Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.
Не, доколкото знам! Засега само ни тренирали.
Е добре, как се изгражда самосъзнание, след като явно ни се подиграват? Човек е мислеща твар, все пак, не е куче, да го тренираш. Честно казано, ако видя с очите си как ги изхвърлят в общ камион, нито ще ги разделям, нито нищо.
                    Вече няколко завода работят. Бойко Борисов ряза лентичката на последния преди... седмица, може би  newsm78? Пука ли ви всъщност?

# 121
  • Мнения: 2 759
... Аз се размечтах, на Еко полицията...
                     За съжаление не откривате топлата вода. Отрядите са от пенсионери, на доброволни начала (без заплащане, или може би % от глобените да беше). За изхвърлени, надписи и т.н.т... Обаче къде действат съм забравила. Униформи нямат, сигнализират където трябва и после не знаеш откъде ти е дошло  Mr. Green.

# 122
  • Мнения: 3 835

                      Да, Бубс, аз събирам. ВЪпреки, че и при нас няма контейнери.
                     

Искаш да кажеш, че старателно си сортираш разделно боклука и после отиваш и го хвърляш в общата кофа? Какъв е смисъла от това упражнение?


                    Вече няколко завода работят. Бойко Борисов ряза лентичката на последния преди... седмица, може би  newsm78? Пука ли ви всъщност?

Това е чудесно, браво, тогава защо не го събират разделно? Хората казват, че са ги виждали как изсипват заедно боклука и от четирите кофи. Защо не го събират разделно и да го карат по предназначение за рециклиране, каквато е целта, нали?

... Аз се размечтах, на Еко полицията...
                     За съжаление не откривате топлата вода. Отрядите са от пенсионери, на доброволни начала (без заплащане, или може би % от глобените да беше). За изхвърлени, надписи и т.н.т... Обаче къде действат съм забравила. Униформи нямат, сигнализират където трябва и после не знаеш откъде ти е дошло  Mr. Green.

Естествено, че не откриваме топлата вода и можем само да се радваме, ако е така. Обаче къде са тия Еко отряди, па ако ще и от пенсионери. Вероятно само на хартия съществуват. А и  пенсионер, че и на доброволни начала, малко трудно ще свършат някаква работа, не знам. За да сигнализират, значи трябва да ти запишат някакви данни. Аз не съм чувала някой да е глобен за това, че си е изхвърлил боклука на улицата.

# 123
  • Мнения: 86
Vavrj zad dve maiki ednata barka v torbichkata i si xapva chereshki i estestveno plue na zemjta kostilkite i drajkite.Ne izdarjash i i napravix zabeleshka.Neznam moje pak jenata da ne znae che taka ne e krasivo.Otgovori mi kakvo mi prechelo na men. newsm78

# 124
  • Мнения: 2 716
Vavrj zad dve maiki ednata barka v torbichkata i si xapva chereshki i estestveno plue na zemjta kostilkite i drajkite.Ne izdarjash i i napravix zabeleshka.Neznam moje pak jenata da ne znae che taka ne e krasivo.Otgovori mi kakvo mi prechelo na men. newsm78
Shocked
Девойко, вчера беше 24 май. Уважавай малко българската писменост.
Малко поне.

Лео, в групата на щерката има детенце, чиято майка не вади цигарата от уста. Оставя я на парапета горяща. Влиза. Оставя детето. Казна си 2-3 приказки с госпожата. И на излизане, ако се сети, си я взима. Жената е работеща и много бърза. Простено е да забрави. Пък и децата нямат запалки. Така е по-удобно за всички.

# 125
  • Мнения: 3 835
Лео, в групата на щерката има детенце, чиято майка не вади цигарата от уста. Оставя я на парапета горяща. Влиза. Оставя детето. Казна си 2-3 приказки с госпожата. И на излизане, ако се сети, си я взима. Жената е работеща и много бърза. Простено е да забрави. Пък и децата нямат запалки. Така е по-удобно за всички.

 Crazy Joy

Тая вече е тежък случай! ooooh!

# 126
  • Мнения: 604
Вървя между блоковете и се радвам на зеленината. На пейка са седнали няколко жени и си говорят. В един момент една от тях става, отива до тротоара и изсипва пълна шепа шушльопки от семки.  Sick Жената беше на средна възраст, коша беше на няколко метра от нея. Бас държа, че същата тази госпожа мърмори как общината не чисти, не поддържа хигиената и плюе работниците от "Чистота", че не си вършат работата.
Тук при нас глобата за такова нещо е 300евро!!!Добра сума!А ако хвърляш през прозореца на колата нещо взимат точки на шофьора!
С глоби може би ще се решат нещата но трябва и съвест мисля!

# 127
  • Мнения: 3 835
Тук при нас глобата за такова нещо е 300евро!!!Добра сума!А ако хвърляш през прозореца на колата нещо взимат точки на шофьора!
С глоби може би ще се решат нещата но трябва и съвест мисля!

Хо, хо, опааа, с такива глоби у нас, да видиш какви будни и съвестни граждани ще станем. Това е истината! Че и веднага ще сигнализираме и топим комшията и съседа по пейка, ще надминем по съвестност целия европейски съюз. Laughing

# 128
  • Мнения: 7 837
Скоро констатирах, че по съоръженията из детските площадки на село, са залепили стикери с молба, от уважение към децата, хората да се въздържат да пушат наоколо.
Давам ви идея, не го приемайте като хвалба...

# 129
  • Мнения: 2 759
                      Да, Бубс, аз събирам. ВЪпреки, че и при нас няма контейнери.
                     
Искаш да кажеш, че старателно си сортираш разделно боклука и после отиваш и го хвърляш в общата кофа? Какъв е смисъла от това упражнение?
                     Не бе  Mr. Green. Ходя по чуждите, макар да са ми далеч.


...Това е чудесно, браво, тогава защо не го събират разделно? Хората казват, че са ги виждали как изсипват заедно боклука и от четирите кофи. Защо не го събират разделно и да го карат по предназначение за рециклиране, каквато е целта, нали?
                     Аз не знам какво казват хората. Но и не съм виждала да събират заедно. Така или иначе, дори разделно събран, боклука пак трябва да се сортира ръчно... Пък и не се сещам как могат да смесят стъклото с други боклуци  newsm78... Ама няма значение. Щом хората казват  Whistling...

# 130
  • Мнения: 3 621
Преди малко , на връщане от банката си вървя по улицата, а пред мене майка с детенце на около 5 годинки, детето си яде банана и хвърля обелката от банана на улицата.След 2-3 крачки майката го усети , накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето

# 131
  • Мнения: 2 018
Аз пък правя забележки - да и падне на нея ченето! От къде на къде ще си хвърля фаса в градината на детето ми!

# 132
  • Мнения: 3 835
............накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето

Ами разбира се, добре е направила. Малко се учудвам, че дете на 5г. си е хвърлило обелката просто така, в смисъл, че вече е голямо и би трябвало да е свикнало всички боклуци да ги хвърля в кофата. Но причините може да са много, може да е видяло от друго дете, нарочно да го прави, както и да е...Дъщеря ми, ако няма наблизо кофа, аз съм кофата Laughing, дава всичко на мен. Ако пък мен ме няма тъпче по раницата, така се върна няколко пъти от лятното у-ще, с обелки от банани вътре, не ме питайте какво мазило беше. А бях сложила специални пликчета, ама... Tired

Ама Бо, то и на нейното дете градината. Аз съм обяснила по-напред защо не успях да направя забележка, бях шашната, защото не беше само това, а и докато се съвзема тя беше вече вътре. Поне с вас споделих яда си. Принципно не съм от тези, дето си мълчат де.

# 133
  • Мнения: 1 969
...накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето...

моят син е на 4 и това най-редовно ми се случва  Tired постоянно го уча, но той не е само с мен от сутрин до вечер, та явно от там идва трудното Thinking

# 134
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Имаше едно време в нашия блок един много нагъл чичко,който пушеше в асансьора. Казвам само един ,защото този чичко от шестия етаж,даже не си прикриваше следите и продължаваше да пуши с удоволствие,даже и когато се качвахме в асансьора с него да викнем някое другарче. Та събрахме се всички деца от блока и решихме да вземем мерки-един донесе кадастрон,друг тиксо(от онова с цветята по него-та хубаво да стане  Laughing),трети маркери и седнахме да мислим... и измислихме изреченийце в стихотворна форма,от което бяхме много горди-"Ако се смятате за културни и цивилизовани хора,моля,не пушете в асансьора!" Залепихме нашето творение,а на другата сутрин чакахме на площадката на първия етаж за реакции. Няколко човека слязоха от асансьора,усмихнаха се,продължиха и си запалиха цигари извън блока. Дойде ред на чичкото от 6-тия етаж.Той излезе от асансьора със смачканото ни творение в ръка,усмихна се и каза:"Ама вие сте били големи простаци,бе!" Shocked ...

Общи условия

Активация на акаунт