Цистит и полов живот

  • 34 250
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря на всички за мненията! Значи наистина има връзка. Лошото е, че не съм попадала на лекар, който да засегне и тази тема. Май не намират за важно да навлизат в такива подробности. Поздрави! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 24
Точно в днешния брой на "Журнал за жената" в приложението "Журнал за здраве" има зададен въпрос: Свързан ли е циститът с половите контакти? Цитирам отговора: Да. По време на половия акт уретърът - малкия канал, излизащ от пикочния мехур, е широко отворен. По него могат да преминат микроорганизмите, които се намират във влагалището. Специалистите съветват: уринирайте след всеки полов акт. Това е ефикасен начин да се предпазите от инфекции на пикочните пътища, тъй като позволява да се изхвърлят микроорганизмите, преди още да са стигнали до мехура."

# 17
  • Мнения: 69
И аз имах този проблем с цистита.Беше до скоро,вече нямам този проблем,ето как се излекувах.
Честно казано в този момент не исках секс,не исках нищо.
Реших да отида при личната,от там при генеколога и излезе хроночен цистит,обясниха ми от какво се получава и какви са симптомите,единственото нещо което имах бяха болките при секс.Предписаха ми лекарства на билкова основа,трябваше да ги пия 3-4 месеца,както и да спра секса.
Пих Имунобор Уро,Фолиева киселина и Неоренал (мисля че така се казваше),сега нямам никакви проблеми,стриктно си спазих рецептата (все пак исках да ми мине),като ми казаха че трябва да ги пия 3-4 месеца ми стана тъжно-доста време ми се видя,но си заслужаваше,като се има на предвид че моя цистит беше хроничен и ми казваха че мн трудно ще се излекува,за сега съм добре,надявам се да не се появява отново,успех и дано бързо се оттървете от цистита.

# 18
  • Мнения: 216
Здравейте и от мен! Мислех, че само аз имам такъв проблем и че си внушавам за връзката между половия акт и цистита. Но май наистина има такава. Още с първия ми полов акт (с презерватив при това) на следващия ден ме болеше силно при уриниране. Оправих се с ципрофлоксацин. От тогава насам всеки месец ми се появяваше гадния цистит и продължавах да се лекувам с ципрофлоксацин докато не станах резистентна към него. Пила съм всякакви лекарства и билки, но... явно така и не мога да се избавя веднъж завинаги от тая ужасна болест. И повечето пъти ми се появяваше непосредствено след полов акт. И това продължава вече 3 години. Дано се намери лек и да нямаме    такива проблеми! Успех и здраве на всички!

# 19
  • Мнения: 8 949
Често страдам от цистит. Дори и сега, когато съм бременна. На мен лично много ми помагат едни билкови хапченца - Цистон. А дъщеря ми миналата година излекувах от цистит с Имунобор уро. Чаят от мечо грозде + лъжичка сода също е много ефективен.

# 20
  • Мнения: 1 318
При мен има връзка - оправям се като пия много чай от липа или мечо грозде.

Общи условия

Активация на акаунт