Стават ли децата ви нощем?

  • 1 475
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте.Моето дете е вече на 4 годинки и все още почти всяка вечер се събужда поне по един път.Да не говорим че има вечери, в които става по 3-4 пъти.Всеки път разбира се има някакво извинение - иска вода, шуми му навън, или просто казва че не знае защо плаче.За тези 4 години не знам дали ни се събират и 20 вечери, в които да е спал без да се събуди.След като се събуди, после заспива веднага т.е не се приспиваме,ама все пак си е доста неприятно.Та как е при вас?Имате ли подобни проблеми и вие?

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами случвало се е да се събужда, но най-често за да пиша, когато беше по-малък. Но основно спи без да се събужда.

# 2
  • Мнения: 502
   Добре че каката от една година вече спи непробудно цяла нощ,иначе какво щях да правя,незнам!Дребния се буди кажи-речи на всеки два часа...Ще започне да си спинка,не се притеснявай.Просто има деца с по-неспокоен сън...

# 3
  • Мнения: 112
ние не ставаме,нито големият,нито малкият.Така съм ги научила от новородени,единствено като са болни се е случвало да се събуждат. smile3524

# 4
  • Мнения: 1 029
дъщеря ми се буди най- често за да пийне сокче Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Не, много отдавна не става. Понякога се събужда, става, до леглото му има масичка със сок, плодово кисело мляко и вода, пие каквото иска и пак си ляга. Не го чуваме и той не се обажда, действа тихичко.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 804
не,само ако и е горещо или пък е болна,но през останало време още ом новороденна спи по цяла нощ

# 7
  • Мнения: 8 242
Спи до мен на спалнята и от новородено се буди поне 10-20 пъти да суче. Имаше периоди, когато се е будил по над 40 пъти (на 10-15 минути  ooooh!)..
Вдигаме се и да пишкаме..
И вода да пие..
Понякога се събужда наспан към 4 и иска маджа или каша да яде .. и гледаме детски и ядем.. Към 6 пак заспива  Crazy
Много е забавно  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 256
От както се е родила нямаме вечер в която да не се събуди Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 27 524
Е, духи-пухи, не може и дума да става за сравнение за новородено дете, дете на годинка и дете на 4г  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 8 242
Блонди, вече е на 2.. И като гледам няма никакви изгледи да запоне да спи повече  Rolling Eyes

# 11
  • Попово
  • Мнения: 687
на 1 година 2 месеца още се буди... големия спря да се събужда на около 4 годинки през нощта

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите-НЕ Peace

# 13
  • Мнения: 1 447
Здравейте.Моето дете е вече на 4 годинки и все още почти всяка вечер се събужда поне по един път.Да не говорим че има вечери, в които става по 3-4 пъти.Всеки път разбира се има някакво извинение - иска вода, шуми му навън, или просто казва че не знае защо плаче.За тези 4 години не знам дали ни се събират и 20 вечери, в които да е спал без да се събуди.След като се събуди, после заспива веднага т.е не се приспиваме,ама все пак си е доста неприятно.Та как е при вас?Имате ли подобни проблеми и вие?
Все едно аз съм го писала за моята дъщеря.Често казвам,че
бебето в къщи е дъщеря ми ,а не синът ми.

# 14
  • Мнения: 6 164
Вече е на 2 и да, няма нощ, в която да не стане по няколко пъти. Отдавам го, че още не е приключил със зъбите - последните два кътника са пробили, но не изцяло изникнали. Но после сигурно ще има случаи на неспокоен сън от вълнения, жега или жажда. Надявам се да се разредят поне, но след казаното от теб, вече губя надежда. Crazy

# 15
  • София
  • Мнения: 574
Дъщеря ми е на 9 години и също понякога се буди през нощта.Когато беше на 4-5 години,се будеше с рев почти всяка нощ.Моето обяснение е,че просто е по-емоционална и чувствителна.

# 16
  • Мнения: 472
Моята дъщеря е на 3г. и да, буди се почти всяка вечер. Понякога и по няколко пъти. Кога е жадна, кога и се пишка, кога да ме провери къде съм и т.н.  #Crazy

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Явно съм от късметлийките.Откакто му спряха коликите не се е будил нощем.

# 18
  • Мнения: 6 441
От около 2 месеца спи по цяла нощ.Буди се много рядко-ако нещо се стресне,например.  Peace
Духи-пухи,цяло представление си имате нощем  Grinning

# 19
  • Мнения: 27 524
Блонди, вече е на 2.. И като гледам няма никакви изгледи да запоне да спи повече  Rolling Eyes

Е, не се настройвай така. Племенникът ми до 6г ставаше да си търси шишето с айрян, но като са по-големи вече, оставяш го до тях и това е. Не го мисли  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Каката ми се будеше докъм годинката,малкия сега още търси през нощта да цока,
понякога по няколко пъти Laughing
за него съм се настроила до 2 годинки да ме тормози нощем. ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 015
Моя е на почти 2год. и се буди всяка вечер и вече взех да свиквам с това.Е, ама все пак още съм по майчинство!Сутрин си поспивам до късно, но като почна работа не знам, дали ще съм настроена така към това непрекъснато будене.

# 22
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Не се събужда често, но събуди ли се, веднага идва при нас. Започва едно увещаване да се върне в хубавото си, уютно легло. Ако се върне, аз вече съм тотално будна и докато заспя ............. Crazy

# 23
  • Мнения: 1 103
Ами мога да кажа че се буди но не много често.Вечер заспиваме с мляко и се събужда после към един- два часа  пак да пие още мляко но отскоро не иска да пишка в памперса и се почва едно мрънкане и реване  че ми идва  #Cussing outда крещя ама немога .

# 24
  • Мнения: 4 753
Още не се е събуждал нощем...

# 25
  • Мнения: 204
Мойто вече е на 6 и пак се буди почти всяка нощ.

# 26
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Събужда се всяка вечер-за да пие мляко или просто да ИГРАЕ newsm78

# 27
  • Мнения: 9 776
Причина и извинение винаги ще си намери детето, за да стане през нощта. Няма да забравя как моята дъщеря до около 5 години може би всяка нощ се събуждаше, нарамила възглавница, гърне и руло тоал. хартия и се местеше в спалнята. Сега се умилявам, но тогава...При всички случаи си мисля, че за да се събуди детето все има някаква причина и нещо не му е комфортно. Огледай се в спалнята ви - може да му е топло, или пък студено, или пък нещо друго да му пречи.

# 28
  • Мнения: 7 418
  Аз самата се помня ,как съм се будила нощем ,поради най-различни причини,до към 11-годишна възраст.
  И моето детенце се буди,но  още е  малко.... Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, най-редовно се буди гадинката, а като спи при баба си спи като кърт цяла нощ. Един ден го питам-абе ти разиграваш само мама май, а той ми се изхили Joy Ще ми се обаче да се приключи скоро с тези дежурства Praynig

# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Баткото на 3-4 месеца отряза и не се будеше нощем, освен ако е неразположен. Но малката ни разказа играта и то не като новородена, а като поотрасна  Crazy От известно време се събужда всяка нощ към 4 сутрин и идва да спи в нашето легло  Tired
Скоро четох статия, че децата, които спели в стаите на родителите си, имали по-спокоен сън от тези, които са в самостоятелна стая  Thinking При нас май се получи точно така. Започнах да се чудя, дали не трябваше да поизчакаме с преместването на леглото й  Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Става единствено, за да дойде при нас и да си доспи в нашето легло. Иначе не се буди, за да пишка или да пие вода, нито пък поради някаква друга причина. Понякога пропуска и си спи в леглото до сутринта.

# 32
  • Мнения: 568
Голямата ми дъщеря е неспокойна и впечатлителна и доскоро - на 9 години е - се будеше по 2-3 пъти  нощем. След 3 годишна възраст я научих да не ме събужда - оставях светната нощна лампа - ако и се допишка, шише с айран и шише вода в леглото - при нужда от руумсървис всичко да е наблизо Simple Smile

# 33
  • Мнения: 686
 Събужда се за breastfeeding

# 34
  • Мнения: 2 124
Събужда се когато е неспокойна, но не за вода или да яде.

# 35
  • Мнения: 1 021
Не, не става. Става  само когато е болен. Тогава нощите са наистина тежки!

# 36
  • Мнения: 8 999
Моите от бебета спят като кютуци. Нито вода пият, нито пикаят, нито се плашат. От новородени спят сами в стаята си и дори през ум не им минава, че могат да вдигат аларма и да будят някого. Дори и да се събудят, оправят се сами някак си.

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Моята спря да се буди, когато навърши 2 години. Е, разбира се, и сега има периоди, но са рядко. Общо взето вече всички спим много по- спокойно.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не, не става. Става  само когато е болен. Тогава нощите са наистина тежки!

Peace По същия начин сме.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
До 1г и 2-3 месеца си спеше непробудно.Оттогава насам и аз едва ли имам повече от 20 вечери без да ме събуди,но не за пиене или ядене,а си доспиваме двете до сутринта.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Случва се ако има някаква причина- например му е топло или му се пиша, но това е мнооого рядко.От около 3 годишен спря да се буди Peace

# 41
Ох да ви кажа честно малко се поуспокоих като чета че има и други деца като моя.Е, не че така ми става по-леко нощем  Simple Smile.Кофти, че в момента съм бременна в 7-мия месец и и без това не мога вече да спя нормално от бременността, ами и неговото ставане ми идва малко в повече. надявам се поне бебето да не е като него или покрай бебето той да се кротне Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 44 115
Не се буди....но спи в леглото с нас...всъщност това спря буденето му главно....рядко се буди за водичка ...най-много да примръцка - мами гуш в просъница....но като спе там с тати проблеми няма.....
Но пък вече ни става тесничко Simple Smile))

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Миличка направо ми е мъчно за теб, 4г да не си спала поне една нощ като хората Crazy
И аз си мислех, че това време няма да дойде никога.

# 44
  • Мнения: 666
Събуждаше се много докато беше бебе, но от 8-мия месец насам се събужда само ако е болен или му растат зъби, иначе си спи през цялата нощ.

# 45
  • Мнения: 1 367
Синът ми отскоро спи почти непробудно.Разбира се,има нощи,в които е много неспокоен-заради зъбки,жегата,повечко вълнения...Започна повечко да поспива и следобед.

Общи условия

Активация на акаунт