От кой матрак сте доволни?

  • 555 578
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Мнения: 822
Вече 4 години спим на матрак Екон. След това взехме такъв и за бебето. Много сме доволни. Преди 2 години отново се наложи да купим матрак за друга наша спалня и пак купихме Екон. Единственото нещо, за което съжалявам, е че при поръчката забравих да кажа /а и никой не ме попита/, че искам нестандартната дамаска и малко се плъзга, но не спим често там. И възглавниците са Екон и от тях съм изключително доволна. Матракът е по-важен от леглото и трябва да е качествен.

# 1 561
  • Мнения: 286
Здравейте, някой ползвал ли е т.нар. Био серия на матраци Happy Dreams и доволни ли сте от тях?

Като изключим матраците със спелта, в България тези май най се доближавеат до нещо, което може да наподобява био матрак. Макар че в магазина ни казаха че естествения латекс бил някакъв процент само.

Изобщо дали в БГ могат да се намерят истински органик матраци? трябва ни за единично и за бебешко легло (60/120).

# 1 562
  • Мнения: 372
И ние обмисляме възглавници. От Екон имате ли впечатления?

# 1 563
  • Мнения: 3 997
Аз пък да споделя един проблем. Преди няколко месеца четях тук в тази тема много подробно, защото правихме нови мебели за спалнята и си взехме матрак съответно.

Мъжът ми си го избра (е, насочен от мен към няколко модела де. Нямаше смисъл да се разпиляваме всред цялото разнообразие при условие, че някои неща не можехме да си ги позволим).
Взехме един модел на Нани. Дунапрен (така нареченото KOVAFOAM).

Tвърд е, води се ортопедичен. На мен ми е направо идеален. Обичам да спя на твърдо. Но мъжът ми казва, че сутрин го боли гръб ако е спал по гъб, а не странично.

Сега се чудя възможно ли е да е е от матрака.  Thinking Ако е ще купуваме Сиера мемори, то е ясно. Но някакси ми се губи логиката.

# 1 564
  • Мнения: 778

Tвърд е, води се ортопедичен. На мен ми е направо идеален. Обичам да спя на твърдо. Но мъжът ми казва, че сутрин го боли гръб ако е спал по гръб, а не странично.


Различните по тегло хора по различен начин възприемат твърдостта. Например матрак, който на мен е ОК, на моя приятел е твърд. На някой от тях при информацията за матрака има таблица различните килограми как чувстват матрака (така е на Магнифлекс).

След дъъъъъъълго обикаляне из магазините за матраци си взехме в крайна сметка Сирена Мемори - и не съжалявам!

# 1 565
  • Мнения: 3 997
Така ли, Rozichka*? Не знаех, че различно се усеща според тежестта. Странното е, че той казва, че иначе (само стоейки) му е съвсем добре матракът. Но явно като за спане... му идва някак неудобен.

Май ако нещата продължат и ние ще вземем Сиера мемори. Жалко. Нов разход. А на мен този ми харесва, но няма как.

Между другото мислех да купя отнякъде топер само с мемори (ако има такъв де) и да го пробвам дали ще се подобрят нещата. И чак след това евентуално да вземеме нов матрак. Но те топерите и те са си доста пари ако са с мемори май.
Просто не очаквах да ни изскочи такъв проблем. Confused

# 1 566
  • Мнения: 778
Stefka.b.k в предишния ти постиг пишеш, че сте си взели ортопедичен - те по принцип са по-твърди, анатомичните са по-мекички.
Има значение как се усеща матрака, в зависимост от килограмите на ползвателите - за съжаление не мога да намеря подробното описание, така както го видях в магазина - дълго обикаляхме, може би повече от месец и пробвахме различни матраци, и от опит установих, че е много различно да седнеш и да легнеш на него. Когато си легнал - разпределяш  тежестта на тялото равномерно по него, а също така и усещаш матрака, някой са направени така, че на различни места от матрака е с различна твърдост, според това дали там ще са раменете, гърба или дупето, например.

До колкото на нас ни обясниха, има 20 дни, в които може да замениш матрака, ако не ти допада - дали можете да се вместите в този срок?!

А топерът е добра идея, ако сте изпуснали този 20дневен срок.

# 1 567
  • Мнения: 112
Чета в много от коментарите ви, че малчуганите редовно пишкат върху матраците ви Simple Smile
ето решение на проблема - http://mattro.net/index.php?option=com_virtuemart&page=shop. … =367&Itemid=2
JoyВярно е, но аз  когато разглеждах  няколко уж непромокаеми протектора, не ми се сториха много надеждни.Не помня вече какви са били.Тогава купих пакет  чаршафи за еднократна  употреба.То пък детето взема,   че спря да се напишква.

# 1 568
  • Варна
  • Мнения: 25 312
И ние имаме матрак на Екон - от тия с цип. Ползваме го от около половин година. Наложи се да му свалим калъфа, защото детето го изцапа. С изненада открих, че латекса е разцепен на доста места. Гаранцията естествено покрива само слягане на матрака...  newsm78. Хич не го виждам да издържи 10 години.
Да не би да е бил нацепен още в началото, т.е. дефектен? Току що проверих нашия - на почти 3 години е, нищо му няма. Нито се е нацепил, нито се е деформирал. И откъде накъде гаранцията ще покрива само слягането? Съветвам те да си търсиш правата.

# 1 569
  • Мнения: 2 160
И ние имаме матрак на Екон - от тия с цип. Ползваме го от около половин година. Наложи се да му свалим калъфа, защото детето го изцапа. С изненада открих, че латекса е разцепен на доста места. Гаранцията естествено покрива само слягане на матрака...  newsm78. Хич не го виждам да издържи 10 години.
Да не би да е бил нацепен още в началото, т.е. дефектен? Току що проверих нашия - на почти 3 години е, нищо му няма. Нито се е нацепил, нито се е деформирал. И откъде накъде гаранцията ще покрива само слягането? Съветвам те да си търсиш правата.

+ 1 Абсолютно !
Матрака да не е чаршаф ,че да махнеш с ръка ?!!!!
Възглавници на "Екон" и аз обмислям.Много ми се струва 50лв.

# 1 570
# 1 571
  • София
  • Мнения: 344
спиме на Екон, от 6 години, стана твърд и неудобен....всяка сутрин сме с болки, мъжа ми се изнесе да спи на 30 год. диван в хола - по-удобен е.... #Cussing out поредния боклук са тези латексови матраци... и възглавниците ни на екон и от тях не съм доволна... Twisted Evil

# 1 572
  • Мнения: 0
спиме на Екон, от 6 години, стана твърд и неудобен....всяка сутрин сме с болки, мъжа ми се изнесе да спи на 30 год. диван в хола - по-удобен е.... #Cussing out поредния боклук са тези латексови матраци... и възглавниците ни на екон и от тях не съм доволна... Twisted Evil

Матраците ЛАТЕКС се произвеждат в три вида различна твърдост и се препоръчват в зависимост от теглото на клиента. Най-често се продават твърдост М - средна. Тя е 4,8 kPa. и е подходяща за потребители до 100 кг.
Възможно е да си Ви доставили (или Вие да сте си поръчали) F - твърд. Това са матраци за потребители с тегло над 100 кг. и не са подходящи за по-слаби.
Но няма как твърдостта на матрака, ако е ЛАТЕКС от ЕКОН, да се промени във времето. Все пак бих желал да проверим матракът Ви. Ако грешката е в нас - ще Ви подменим матрака.
Може да се свържете с мен на 0887784483 или robert@ekon-bg.com

# 1 573
  • Мнения: 5 995
спиме на Екон, от 6 години, стана твърд и неудобен....всяка сутрин сме с болки, мъжа ми се изнесе да спи на 30 год. диван в хола - по-удобен е.... #Cussing out поредния боклук са тези латексови матраци... и възглавниците ни на екон и от тях не съм доволна... Twisted Evil

Матраците ЛАТЕКС се произвеждат в три вида различна твърдост и се препоръчват в зависимост от теглото на клиента. Най-често се продават твърдост М - средна. Тя е 4,8 kPa. и е подходяща за потребители до 100 кг.
Възможно е да си Ви доставили (или Вие да сте си поръчали) F - твърд. Това са матраци за
потребители с тегло над 100 кг. и не са подходящи за по-слаби.
Но няма как твърдостта на матрака, ако е ЛАТЕКС от ЕКОН, да се промени във времето. Все пак бих желал да проверим матракът Ви. Ако грешката е в нас - ще Ви подменим матрака.
Може да се свържете с мен на 0887784483 или robert@ekon-bg.com

Какво да правя тогава,щом мъжът ми е над 100,аз не искам твърд матрак,а среден.
И като представител на фирмата бихте ли ме насочили къде да търся колко килограма тежи матракът?Конкретно 164/200 ме интересува-М например.Във форума се коментира,че са доста тежки.

# 1 574
  • Мнения: 372
Какво да правя тогава,щом мъжът ми е над 100,аз не искам твърд матрак,а среден.
И като представител на фирмата бихте ли ме насочили къде да търся колко килограма тежи матракът?Конкретно 164/200 ме интересува-М например.Във форума се коментира,че са доста тежки.


НОВО: За семейни двойки предлагаме уникалната възможност
двете половини на матрака да са  произведени с различна твърдост - M за жената и F за мъжа
Техническа информация

- 100% ЛАТЕКС
- 7 комфортни зони
- Външен калъф с цип:
    Висококачествен белгийски текстил с антиакарна обработка
- Вътрешен калъф: 100% естествен памук или нетъкан текстил
- Вата: 100% полиестер
- Твърдости според желанието на клиента:
    М - средно твърд за потребители под 95 кг
    F - твърд за потребители над 95 кг

- Размери:
    Изработват се ВСЯКАКВИ форми и размери,
    според желанието на клиента.
    Височини - 16, 17, 18 и 20 см. , в готов вид с калъфа.



Информацията е от сайта:
http://www.ekon-bg.com/bg/product-details.php?id=120

Ще е хубаво недоволните от матраците си да споделят дали има някакво развитие по техния въпрос. Т.е. дали фирмите наистина откликват на рекламациите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт